'Simone en ik zijn net een echte moeder en zoon* Annie M.G. Schmidt Boek snel de laatste kaarten! Na ruim 100 keer Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is musicalster William Spaaij nóg dichter toegegroeid naar Flip en zijn beroemde moeder. „Ik denk dat het publiek voelt dat in de musical Simone kleinsma en ik praktisch zelf moeder-zoon zijn geworden." KSflC DE BESTE MUSICAL VAN HET JAAR EINDELIJK IN AMSTERDAM! Ga naar pzc.nl/theater 3. Commerciële bijlage 21 maart 2018 Met ronkende recensies, vier Musical Awards (o.a. Beste Musical) in de prijzenkast én volop uitverkochte zalen is het intrigerende verhaal over de relatie tussen schrijfster Annie M.G. en haar enige zoon een klinkend kassucces. William Spaaij, die al ruim honderd maal in de huid van Flip kroop, snapt waarom: „Alles klopt aan deze nieuwe musical, op alle fronten. Het is een fantastisch verhaal dat wordt gespeeld door een geweldige cast. ledereen heeft er echt plezier in. Het voelt nog steeds alsof we niet in september, maar pas gisteren zijn begonnen." natuurlijk heel serieus in ons werk zijn. Simone is een vakvrouw, misschien wel de belangrijkste die we hebben in Nederland. Toch, af en toe zijn we alle twee kleine donderstenen. Het geeft onze rollen net die extra lading. We zijn als een moeder en zoon die elkaar uitdagen, net als in het echte leven." Dat de musical een andere kant van de geestelijk moeder van kleutertjes Jip en Janneke en andere kindervrienden laat zien, is volgens William mede onderdeel van het succes. „Er is niet gekozen om een brave, veilige J productie over Annie te maken. Ze was een zeer speciale dame met eigenzinnige kanten. Zo'n zoon die J echt wel moet worstelen om te kunnen omgaan met zijn moeder die ook nog eens alles voor hem regelde. Soms denk ik: Jeetje, je zult Flip maar zijn..." De voorstelling groeit mee met het succes volgens William, in de rol van Flip 'de eeuwige zoon van'. „Of ik van Flip ben gaan houden? Nou en of! Een geweldige zoon en aimabele man. We hebben een beetje dezelfde humor merkte ik toen ik hem ontmoette op het moment dat deze bijzondere musical van de grond kwam. Ja, ik heb zijn karakter inmiddels geheel omarmd." Met Simone Kleinsma, die haar spel bekroond zag worden met een Musical Award voor beste vrouwelijke hoofdrol, heeft William in de afgelopen maanden zijn draai gegeven aan de musical. „Een voorstelling moet altijd groeien. Ik heb het gevoel dat 'mijn' Flip nu is wie hij moet zijn. Dat maakt dat het allemaal nóg natuurlijker overkomt." De toneelband tussen William en Simone was al goed, maar neemt volgens de musicalster nog elke dag aan kracht toe. „Eerlijk, ik denk dat wij op het toneel praktisch moeder-zoon aan het worden zijn. We maken in deze productie veel mee met elkaar. Misschien ben ik op dit moment in Was Getekend, Annie M.G. Schmidt wel degene die het dichtst bij haar staat. Dat voelt heel bijzonder en ik denk dat het publiek die chemie ook voelt. De laatste scène, waarin de voorstelling samenkomt tot een kern en alleen maar gaat over hun moeilijke moeder-zoonrelatie, ervaren we allebei als een hoogtepunt." Wat het publiek zeker ook voelt, is het plezier waarmee de twee sterren de musical op de bühne brengen. „Even oogcontact hebben, is al genoeg voor wat extra spanning in ons spel. We worden er ook wat ondeugender in, hoewel we Tekst: Evelien Baks Fotografie: Roy Beusker Ga naar pzc.nl/annie De met vier Musical Awards bekroonde musical Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is eindelijk te zien in het DeLaMarTheater in Amsterdam! In deze biografische musical blikt Annie (Simone Kleinsma) samen met haar zoon Flip, gespeeld doorWilliam Spaaij, terug op haar boeiende leven. Een prachtige en ontroerende voorstelling, vol scherpe humor en uiteraard met haar mooiste liedjes. Boek nu de laatste kaarten in het DeLaMar in maart en april en ontvang€5,- cadeau. \Jotrr t/ Bestel uw tickets op pzc.nl/annie Was Getekend, De nieuwe Nederlandse musical gebaseerd op het boek Anna van Annejet van der Zijl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53