Rotterdam I 4) 13 28 M ANGELA KIJKT TV Het horrorscenario dat de televisiekijker vanaf komend seizoen geen Champions League-voetbal meer kan zien op het open kanaal, wordt steeds reëler. Zenders weigeren voorlopig de bedragen te betalen die de UEFA vraagt voor de voetbalrechten Napoleon heeft toch toekomst Het moet niet gekker worden. Had de pu blieke omroep maandagavond wéér een uur gereserveerd voor een puur Rotter dams verkiezingsdebat. Nieuwsuur was met Mariëlle Tweebeeke afgereisd naar het Zalmhuis om de aflevering van Pauw van twee weken gele den vanuit de Maassilo nog eens dunnetjes over te doen. Alleen was hier de verhitte discussie over het controleren van zogenaamde patserbak- ken vervangen door een al even fel debat over verplicht Nederlands spreken en een stop op niet-westerse winkels in bepaalde wijken. Ik juich het als Rotterdamse van harte toe, al die aandacht voor mijn stad. Het kan me niet veel en vaak genoeg zijn. Als een overjarige Cali- mero heb ik me jaren zitten opvreten voor de tv vanwege al die buitensporige aandacht voor Am sterdam. Ging het weer over die luxeproblemen binnen de grachtengordel van 020, terwijl 'het' toch echt in 010 gebeurde, soms negatief maar vooral positief. Mogelijk zegt u dat ook al jaren van uw woonplaats Zwolle, Emmen, Tilburg of Zoutelande voor mijn part. En ik sluit helemaal niet uit dat dat terecht is. Maar houd moed, het kan dus zomaar veranderen. Met Flikken Rotterdam kregen we hier voor het eerst sinds Spangen weer een eigen politieserie. En deze verkiezingscampagne hebben 'zij' in Hil versum en Amsterdam 'ons' helemaal ontdekt. Eindelijk. Zelfs lokale VVD-filmpjes halen de landelijke media, al is dat misschien niet vreemd als de lijsttrekker met ontbloot bovenlijf op een paard zit en de woorden I'm on a horse decla meert. Dan was er gisteravond nog het slotdebat met de landelijke politieke kopstukken waarin ook weer geschakeld werd naar Rotterdam. En ik kan nu al uittekenen hoe Journaal-verslaggever Henrik-Willem Hofs vandaag in elk bulletin nieuwslezeres Amber Brantsen op de hoogte houdt van de opkomst in de Maasstad. Er moet me alleen één ding van het hart, beste programmamakers. Prima als jullie in de diverse items en rubrieken willen laten zien hoe apart, nuchter, hip, direct of raar Rotterdammers kunnen zijn. Want die lopen er genoeg los. Meer dan er op een paard zitten, in elk geval. Maar laat dat schijtlollige Powned-filmpje waarin een man een pan bami van één hoog uit het raam gooit, nu eens achterwege. Dat heb ik afgelopen maanden meer dan genoeg voorbij zien komen. Het is best grappig, maar uiteindelijk zegt het net zoveel over deze stad en haar bewoners als Flikken Rot terdam over het echte recherchewerk. Quote van de dag Er komen daar straks duizenden mensen, stel je voor dat ik elke dag bij iemand op de koffie moet Boeren stellen zich voor in mei essi, Ro naldo, Ney- mar, Ibrahi- movic, ze dartelen tij dens het Champions League-seizoen maandelijks een paar keer over het televisiescherm. We weten al een halve eeuw niet beter: Europees clubvoetbal is live op tv. Toch is het moment dichtbij dat u een apart abonnement op een sportzender moet nemen om Messi's dribbels te kunnen blijven volgen. De strijd om de voetbalrechten van de Champions League op het open kanaal verkeert in een im passe. Na dit seizoen lopen de tv- contracten af, de eerste biedings procedure leidde in december vo rig jaar tot niets. Team Marketing, dat namens de Europese voetbal bond (UEFA) de voetbalrechten verhandelt, kreeg te lage biedin gen. Talpa TV beschikt nu nog over de Champions League, dat uitge zonden wordt bij Veronica. RTL heeft de Europa League, waarvoor overigens hetzelfde geldt. Voor de rechten van de Champions League werd in het verleden tussen de 17 en 25 miljoen euro betaald, maar geen zender wil dat vandaag de dag nog ophoesten. „Team Marke ting doet dit al vanaf de jaren 90 en blijft halsstarrig", stelt sport- marketingdeskundige Marcel Beerthuizen. „Het heeft nog nooit toegegeven op de prijs. Voor de zenders is het niet rendabel en dus is Champions League-voetbal voor het open net in gevaar." De animo voor het hoogste ni veau van het Europese clubvoetbal De kijkcijfers van de Champions League zijn dramatisch teruggelopen. Nederlandse clubs spelen geen rol neemt in Nederland niet alleen af bij de zender, maar ook bij de kij ker. De kans dat een Nederlandse club meedoet aan het hoofdtoer nooi, is klein. Door de matige pres taties van de laatste jaren plaatst onze landskampioen zich vanaf nu niet meer rechtstreeks. Kwalifica tie via twee voorronden is een monsterklus gebleken. Voor gaande jaren moest de nummer twee van de eredivisie deze route afwerken, maar in de laatste tien jaar slaagde er maar één club in om zo het hoofdtoernooi te bereiken, Ajax in 2011. „Dat helpt allemaal niet voor de zenders", vindt Beert huizen. Nóg een minpunt: waar de kijker in het verleden nog kon smullen van een groot aantal Ne derlandse sterren bij buitenlandse clubs, is Arjen Robben tegenwoor dig de enige blikvanger. Waarom verlaagt de UEFA de vraagprijs niet? Waarschijnlijk omdat de Europese bond niet wakker ligt van Nederland, zelfs niet nu voor het eerst sinds de op richting van de Champions League (1992) de rechten rond deze tijd nog steeds niet verkocht zijn. En dat terwijl de opbrengsten wereldwijd stegen, van naar ver luidt 2,2 miljard naar 3,3 euro. „Als de UEFA water bij de wijn zou 3 dagen rust en natuur in Friesland incl. diner Regisseur Steven Spiel- berg gaat het leven van Napo leon verfilmen als miniserie. Hij bevestigde gis teren aan deze krant dat hij een ongebruikt film scenario van re gisseur Stanley Kubrick als basis hanteert. FILM woensdag 21 maart 2018 Lee Towers gaat niet/ wonen in de nieuwe woon torens in Rotterdam dié zijn naam krijgen. TELEVISIE De vijf boeren die meedoen aan het komend seizoen van Boer zoekt Vrouw, stellen zich in mei voor aan de kijkers. Presentatrice Yvon Jaspers wil geen andere details kwijt over de voor- steluitzending. 3 ■o 'Straks zijn GO MessI Ronaldo niet meer Dennis Jansen 44 Frank van den Wall Bake, sportmarketeer Hotel-Restaurant Lunia V 2 overnachtingen incl. ontbijt V I x 3-gangendiner t.w.v. 28,50 p.p, V lx dagkaart van Arriva V Vrij gebruik van sauna en bioscoop V Tip: bezoek Sneek of Leeuwarden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28