Deze slak ben Geert SP pleit voor 'woonplicht' huiseigenaren maakt de oester kapot De mens LB J Woody Harrelson speelt president Lyndon B. Johnson 96-jarige dief rijdt beheerder vakantiepark aan Walcheren PVV-voorman Wildersdeed Terneuzen aan voor een werkbezoek. Hij kreeg een rondleiding bij werkvoorziening y Dethon en een poot van Toby, de hulphond van Ingeborg Goossen. NIEUWVLIET Een 96-jarige man uit Nieuwvliet is gisteren opgepakt voor poging tot dood slag. Hij reed bij een vakantie park in Nieuwvliet een beheer der aan. De beheerder zag de hoogbe jaarde man gestolen spullen in zijn auto inladen. Hij riep de man toe dat hij dat niet kon ma ken en ging voor zijn auto staan. De 96-jarige had daar geen boodschap aan en gaf gas. De be heerder belandde op de motor kap van de auto. Hij raakte zover bekend niet gewond. Wat voor spullen de bejaarde man probeerde te stelen is nog onbekend, meldt de politie. Hij zit op dit moment nog vast. Tussen 20t2 en vorig jaar is de par ticuliere huursector in Nederland met 23,4 procent gegroeid, blijkt uit onderzoek door de Universiteit van Amsterdam en de Katholieke Uni versiteit Leuven. Niet alleen in de Randstad, ook in steden als Wa- geningen, Eindhoven en Gronin gen is het aantal particuliere huur woningen explosief gestegen. Steeds meer kleine investeerders kopen woningen om die vervol gens te verhuren. In 2006 gold dat nog voor 3,3 procent van alle woningaankopen, inmiddels is het landelijk gemiddelde gestegen tot 5,8 procent. In Rotterdam, Amster dam, Den Haag, Groningen en Maastricht liggen de percentages inmiddels ruim boven 10 procent. „Zorgwekkend", zegt onderzoe ker Cody Hochstenbach van de Universiteit van Amsterdam. „Grote én kleine investeerders drij ven de huizenprijzen op. Daardoor is het steeds lastiger om een wo- Het is onverteerbaar dat beleggers huizen opkopen om goud geld mee te verdienen ning te bemachtigen als je niet veel eigen vermogen hebt en te veel ver dient voor sociale huurwoningen." Door het massaal opkopen van wo ningen vissen vooral jonge starters en mensen met een middeninko men achter het net. Zij kunnen niet opboksen tegen torenhoge biedin gen die worden gedaan door inves teerders, vaak zonder voorbehoud van financiering. Appartementjes en studio's van minder dan 50 vier kante meter zijn het populairst bij investeerders. Bijna 30 procent van de aankopen in deze categorie wordt gedaan door beleggers die hun woning meteen voor veel geld verhuren, bijvoorbeeld aan studen ten. Door de lage spaarrente wor den woningen als interessante in vestering gezien. Het onderzoek van de UvA en de KU Leuven is uitgevoerd in op dracht van de SP. Die partij pleit voor een woonplicht voor huizen kopers in gemeenten waar de nood het hoogst is. „Als je een woning koopt, moet jij of een familielid daar ook in gaan wonen", zegt SP- leider Lilian Marijnissen. „Het is onverteerbaar dat beleggers huizen opkopen om goud geld mee te ver dienen. Wonen mag geen luxe worden. Wonen is een recht." P7 10°C Nieuwsmedia ZEELAND2 De oesterboorder (rechts), een slak, richt een waar slag veld aan op de oesterkweekpercelen. fotomarcelledavidse ZEELAND4 FOTQTIM KOSTER Koophuis gaat in dure verhuur Huizen in grote steden worden in groten getale opgekocht door beleggers en particulieren die de woningen meteen in de - dure - verhuur gooien. Voor starters en mensen met een middeninkomen wordt een huis in de stad onbetaalbaar, waar schuwen wetenschappers. Peter Winterman Den Haag SP-leider Lilian Marijnissen donderdag 15 maart 2018 Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1