Drankrijder is halsstarrig W Kassa korting tot 175 /Ï/V O Storm in Zeeland: Walcheren P3 t/m 5 en ZEELAND 8 De storm werpt zandduinen op de boulevard in Vlissingen Hoogste windsnelheid van 122 km per uur inTholen Honderden meldingen bij politie en verzekeraars Oosterscheldekering en Zeelandbrug afgesloten door ongevallen 2 doden 50 miljoen schade Treinverkeer stilgelegd De programma's die het gedrag van drankrijders moeten veranderen, werden tien jaar geleden opgezet omdat automobilisten achteloos hun boetes betaalden, maar hun leven niet beterden. Uit onderzoek door het ministerie van Justitie en Veilig heid blijkt dat de effectiviteit van de gedragscursussen voor alcoholrijders 'niet is aangetoond'. Een kwart van de jonge automobilisten die zijn ge pakt omdat ze beschonken achter het stuur zaten, overtreedt binnen twee jaar opnieuw de wet. In ruim 16 procent van de gevallen gaat het weer om een verkeersovertreding. Daarmee zijn de resultaten niet beter dan wanneer er geen cursus, maar bijvoorbeeld alleen een boete wordt opgelegd. De cursussen worden ruim tien duizend keer per jaar opgelegd. Bij die voor drankrijders wordt hun ge drag uitgebreid besproken, zijn er huiswerkopdrachten en worden schokkende beelden getoond. Het kost bovendien ruim vijfhonderd tot bijna duizend euro: alles in een po ging om herhaling te voorkomen. Daarnaast is er ook twijfel over ge dragsmaatregelen tegen mensen die gevaarlijk rijgedrag vertonen, zonder dat er alcohol in het spel is. 22 procent van de cursisten kwam opnieuw met justitie in aanraking. Het kabinet kijkt nu welke aanvul lende maatregelen nodig zijn tegen verkeersovertreders, schrijft minis ter Cora van Nieuwenhuizen (Infra structuur) aan de Tweede Kamer. Collega Ferd Grapperhaus (Justitie) onderzoekt of het alcoholslot kan worden opgenomen in het straf recht. Dit was efficiënt, maar werd afgeschoten door de rechter. Daarom moet worden bekeken of en hoe her invoering mogelijk is. De meeste drankrijders en ver- keershufters zijn man. mi 2018 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia FOTO RUBEN OREEL De strafcursussen die automo bilisten krijgen opgelegd als ze zijn gepakt met drank op achter het stuur hebben minder effect dan werd gedacht. Het werkt niet beter dan alleen een boete, denken onderzoekers. Tobias den Hartog Den Haag Nog 5 dagen kassakorting Vertrek t/m December Boek nu met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de mei en zomervakantie. De kassakorting geldt nog slechts 5 dagen voor al onze 258 groeps- en privérondreizen. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 19 januari 2018 5°C Winterse pzc.nl buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1