Geen valse starts meer 9 De kijkcijfers moeten omhoog bij De Spa De wederopstanding van Henny Huisman Actrice hoopt op echte comeback De nieuwe Net5-latenightsoap De Spa had de glorieuze comeback moeten worden van Oppassen-actrice Annette Barlo (43). Maar al een paar weken na de eerste uitzending in okto ber bleek dat de reeks extreem lage kijkcijfers trekt. Balen voor hoofdrolspeelster Barlo. „Er zijn er nu 50 uitgezonden; eenzelfde aantal volgt in de eerste maanden van 2018 op SBS6, dat de serie overnam. En nu maar hopen dat de inte resse aantrekt", aldus Annette. Volgens haar heeft de reeks genoeg ingrediënten - 'zoals een goed verhaal en bloot' - voor een succes. „De Spa werd helaas niet gevonden op het relatief kleine Net 5. Bij SBS gaat het gelukkig ietsje beter, maar daar is het late uitzendtijdstip weer lastig." Hoe wel de kijkcijfers een ander verhaal vertellen, wordt de soap volgens Barlo steeds breder omarmd. „Ik hoor vaak dat mensen de soap uit gesteld kijken en dan gelijk een paar afleverin gen achter elkaar." Barlo hoopt dat de serie de tijd krijgt om dit jaar verder te groeien. „Lukt dat niet, dan is dat pech. Ik heb mijn best gedaan." Hoe dan ook is ze dankzij de reeks als actrice weer in de spotlights komen te staan. „Ik ben benaderd voor een leuk project. Wat? Dat zeg ik niet, misschien gaat het wel niet door. Er is niks zo onzeker als een tv-bestaan." Operaties krijgen oud-quizmaster niet klein specialist reconstrueerde het gewricht met 'tig pinnetjes, plaatjes en schroefjes'. „Er ging gips om en ik moest weken lang revalideren. Helaas functioneert die elleboog nog niet best. Op 6 februari haalt de arts stukjes bot uit mijn heup. Die worden fijngemalen tot specie dat als een lijm in mijn elleboog wordt aangebracht. Ik wil weer kunnen drummen en gitaarspelen. Zelfs een microfoon vasthouden is lastig en zie maar eens je broek dicht te maken met een niet-functio- nerend gewricht." Henny moet in juni ook naar het zieken huis voor een controle van zijn nieren, waarin een paar jaar geleden kanker werd geconstateerd. „Het wordt een me disch jaartje." Toch zit hij niet bij de pakken neer. „Wat mij betreft wordt 2or8 voor mij als positieveling een superjaar. Want er zijn mensen die het slechter hebben dan ik." Nieuwe Olympische droom voor schaatser Dai Dai Ntab Als Dai Dai Ntab afgelopen week weer eens wakker schrok van een boze droom over een dubbel startschot, kon hij maar één ding doen. Die enorme teleurstelling, hoe vers ook nog, omzetten in mierzoete revanchegevoelens. Door een dubbele valse start op het kwalificatietoernooi mist hij, misschien wel de rap ste Nederlander op twee dunne ijzers, de Olympische Spelen. Maar een dag later zei hij al: „Dit geeft me brandstof voor de rest van mijn carrière." Komend seizoen zal hij laten zien hoe zonde het is dat hij er niet bij is in Pyeon- chang. Ntab kan wereldkampioen worden op de 500 meter. Misschien het wereld record aanvallen. De onbetwiste nummer 1 worden in de wereldbekerwedstrijden. Oké, het zijn slechts opstapjes naar de ultieme olympische wraak die pas over vier jaar kan worden genomen. Maar tegen die tijd is het verhaal des te mooier. dinsdag 2 januari 2018 FOTO'S SCS/SANDER CHAMID, PIM RAS, HH, ERIC BRINKHORST, SBS/RV, PROSHOTS, ANP Oud-presentator Henny Huisman (66) blikt terug op een dramajaar. Hij werd in juni van zijn fiets gereden en brak bij die val zijn linkerelleboog op 32 plaatsen. Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9