8 Krol gaat op jacht naar de volgende handtekeningen Hopen op een fipronil- en vogelgriepvrij jaar Nieuwe lichting talenten moet het gaan doen Een boek en radio in plaats van enkeltje Den Haag NIEUWE RONDE NIEUWE KANSEN en ram het koi goede Leider 50Plus leert van zijn fouten Henk Krol (67), boekte niet de gehoopte mon sterzege voor 50Plus door AOW-rel. „Op de verkie zingsavond dacht ik: waren het nou maar zes zetels geweest. We zijn nu met zijn vieren. Ik ben heel blij met het harde rapport over de haperende campagne. We zijn een jonge partij en moeten leren van onze fouten. Ik kijk elke dag in de spiegel, geef makkelijk fouten toe. Dat ik eind van het jaar nog in een rel ver zeild raakte over een zakje pistachenootjes, daar ben ik wel van geschrokken. Ik heb zelfs het acht uur jour naal in Teheran gehaald, tjonge jonge. In 2018 ga ik kijken hoe ik de partij nog beter kan dienen. Ko mende dagen ga ik handtekeningen verzamelen om een referendum over de 'aflosboete' in gang te zetten. Want je kunt wel vaststellen dat er bij ons soms wat misgaat, maar we zetten wel onderwerpen op de kaart. Mijn onbevangenheid wil ik vooral houden." Voorzitter vakbond pluimveehouders Oranjesupporters hopen op Nation Cup Theo Pouw, de goedlachse voorzitter van de Sup portersclub Oranje, had het zwaarste jaar denkbaar in de 22 jaar die hij zich voor de club inzet. In augus tus betichtte onderzoekssite Follow The Money hem en medebestuurders van het achteroverdrukken van con- tributiegeld. En dan bakte het Nederlandse elftal er ook nog eens he-le-maal niks van. „Een dramajaar", zegt Pouw, die de fraude altijd heeft ontkend. „Over dat eer ste kan ik kort zijn: we hebben na die publicatie van Fol low The Money meteen onafhankelijk onderzoek laten doen, en ik heb alle vertrouwen in de uitkomst. En over Oranje: vooruitblikken is moeilijk, want er gebeurt dit jaar niks. We kijken met veel verwachting naar de goeie lichting spelers die eraan komt: Feyenoord is er kampi oen mee geworden, bij Ajax loopt een Kluivertje rond. Daarmee moeten we het dan maar laten zien in die nieuwe Nation Cup, na het WK." VNL-lijsttrekker kapt met politiek Jan Roos (40), kwam in 2017 niet in de Tweede Ka mer met zijn partij VNL. „Dit jaar wordt al gauw een be ter jaar dan 2017, dat kan eigenlijk niet anders. Als je best al een lange tijd naar een politieke carrière toewerkt, maar het op het moment suprème niet redt, dan is dat echt een enorme tegenvaller. Wat er dit jaar ook mag ge beuren, ik zie mezelf niet gauw terugkeren in de poli tiek. Zeker niet met een eigen partij. En als vanuit be staande partijen een beroep op mij gedaan zou worden, dan denk ik daar wel langer over na dan vorig jaar. Maar 2018 wordt een mooi jaar. Ik ben heel gelukkig, ik heb drie gezonde kinderen en een leuke vriendin en er staan veel mooie dingen op stapel. Ik ben met een aantal ande ren bezig een radiozender op internet op te zetten en er moet een boek uitkomen. Fictie. Zijdelings met de poli tiek als onderwerp. Zeker niet als hoofdmoot, ik word geen Ybeltje Berckmoes. Daarvoor heb ik ook veel te kort in Den Haag rondgelopen als politicus." Hennie de Haan heeft goede hoop dat 2018 voor de eierboeren beter wordt dan 2017. In de eieren van één op de vijf leghennenbedrijven werd afgelo pen zomer fipronil aangetroffen. Dit verboden insec ticide was door het bedrijfje ChickFriend illegaal ge bruikt om bloedluis te bestrijden. Nog altijd zijn ruim 450 kippenstallen niet schoon. Faillissementen lijken onafwendbaar. Een serieuze uitbraak van vo gelgriep bovenop de fipronilellende, zou voor de sec tor een ramp zijn. Drie weken geleden was er een be smetting, in Biddinghuizen. De voorzitter van de Ne derlandse Vakbond Pluimveehouders heeft goede hoop dat het aantal besmettingen beperkt blijft. „Ge lukkig is meteen een ophokplicht ingesteld." De Haan ziet nog een lichtpuntje: de prijs van eieren heeft door de fipronilcrisis een recordhoogte bereikt. „De boeren die in hun schone stal binnenkort weer nieuwe leghennen krijgen, kunnen goed verdienen." dinsdag 2 januari 2018 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8