19 Van de polder in Nieuwvliet tot een ontbijt in Sint-Jansteen Op weg naar een oud- en nieuw- viering bij Nieuwvliet schiet een bericht voorbij over brand in een dak van een huis in Othene. Dat is verre van een goede start van 2018. Zo begint het nieuwe jaar overal anders. Het enige politiebusje vertrekt om één uur. Het komt ook wel goed in Hoek Van Terneuzen naar Nieuwvliet is amper een auto te bekennen. Ieder een is al op z'n bestem ming, zo ook in museumcafé Het Koekoeksnest diep in de polder bij Nieuwvliet. In de verte kleurt de haven van Zeebrugge de lucht rood. Het Koekoeksnest zit vol met vooral Duitse en ook Belgische toe risten. Zanger-gitarist Flyn (Wou ter Janssens) houdt de stemming erin met hits als 'Hier in dat kleine café aan de havenArmen gaan de lucht in. Klokslag middernacht vliegen bekenden elkaar om de hals, zoenen en dan naar buiten. Ei genaar Stan Lauret heeft vuurwerk beloofd. In de donkerte steekt het mooi af. Terug naar Terneuzen schieten vuurpijlen boven Breskens om hoog. Schoondijke rust ook nog niet, maar IJzendijke en Biervliet lijken tegen kwart voor één al in slaap gevallen. Hoe anders is dat op de volgende bestemming: vuur werkdorp Hoek. Tweewielers De Boer is omgebouwd tot café-disco. 'Alleen voor genodigden'. Ook bui ten is het bal. De ene na de andere vuurwerkpot - 'deze kostte maar 175 euro!' - gaat de lucht in, afgewis seld met een soort kanonsschoten. Het enige politiebusje vertrekt om één uur. In Hoek komt het wel goed. Nog altijd is het rustig op de weg. Het is ook waterkoud. In de Ter- neuzense binnenstad is dat te mer ken, behalve in de Nieuwstraat en podium De PIT. Tegen half twee komt daar een alternatieve, elektro nische muziekmachine op gang die tot zeven uur niet meer te stuiten is. „Full house met 350 man/vrouw", zegt Peter van de Ven (dj E-dict), alsof hij net een spelletje poker heeft gewonnen. De zaal loopt vol, terwijl Vincent van Leeuwen alias Vrouw van Rinus de wand achter de draaitafel in een kleurrijk video kunstwerk verandert. Hoe anders is het tientallen kilo meters verderop in Sint-Jansteen, in café Lazarus, waar een ongepo lijst New Year-feest aan de gang is met party-dj Thomas en feest-dj Eric. Tegen zeven uur staat een ont bijt klaar, met soep, broodjes ham en kaas, oliebollen en kerstbrood. Zo'n honderd gasten zijn er nog. Bijna alles gaat op. Een nacht fees ten maakt hongerig. Nergens in Zeeuws-Vlaanderen is de oud- en nieuw-berichtgeving alarmerend, op wat buitenbrandjes in Breskens, Axel, Terneuzen én Hoek na. Het schijnt erbij te horen, zullen we maar zeggen. dinsdag 2 januari 2018 2018 begint overal weer anders Harmen van der Werf Nieuwvliet Sterrenregen in museumcafé Het Koekoeksnest in Nieuwvliet. fotoscamileschelstraete Buiten is het vuurwerkbal in Hoek. fotoscamileschelstraete Muziekmachine dendert door Terneuzens poppodium De PIT. Café Lazerus, Sint-Jansteen, sluit New Year af met een ontbijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58