Parkeerterrein Zierikzee in maart klaar Er is wat te kiezen op het eiland 19 FEESTJE 'ONDERAAN DE TRAP Uit de kleren terwijl het best hard waait. En dan de zee in, terwijl je er net een nacht feesten op hebt zitten. Zo'n 600 stoere bikkels deden de Nieuwjaarsduik Westenschouwen. Eigenlijk wilden Marit van Rietschoten (21) uit Breda enFloortje Huurman (24) en Mi randa Mulder (25) uit Goes zich gisterochtend alle drie nog eens lekker omdraaien. Maar ze deden het niet. Ze stapten uit bed en reisden naar het strand van Westenschouwen. Daar werd voor de 22-ste keer een Nieuwjaarsduik gehouden. Een kleine 600 mensen dook om klokslag drie uur de zee in. „Superlekker", oordelen de drie vriendinnen na afloop. Marit is er de oorzaak van dat ze er staan. Zij deed al twee keer eer der mee aan een Nieuwjaarsduik, maar dan in Scheveningen. Floor- tje liet zich overhalen door Marit, en Miranda op haar beurt weer door Floortje, om ook eens een duik te wagen. De laatste heeft de Nieuwjaarsduik op haar bucketlist van 2017 gezet. Met een groepje vrienden strijdt zij om wie aan het einde van het jaar de meeste punten kan afschrijven. „Ik moet wel gaan, want anders blijf ik op zes steken. Terwijl een vriend van me zeven van de tien dingen heeft gehaald." Maar er zijn meer redenen om mee te doen. „De sfeer is leuk. Je gaat letterlijk met een frisse duik het nieuwe jaar in", zegt Marit - die al om 10 uur 's ochtends op de bus stapte om op tijd vanuit Via- nen (bij Utrecht) op het strand van Westenschouwen te kunnen ko men. Floortje en Miranda: „Het is leuk om zoiets met elkaar te doen. Het geeft ook wel een adrenaline kick. We gaan straks echt kopje onder." Maar ook dat je zoiets doet met honderden andere mensen maakt de Nieuwjaarsduik heel speciaal. „Ook dat geeft een kick", vindt Marit. Het is te doen, maar je krijgt in het begin even helemaal geen adem Het water is een graad of zes, de buitentemperatuur ligt rond de acht graden. Prima weertje. Al zorgt vooral de wind bij veel men sen voor koude voeten. Dweilband Liever Ier As Tuus zweept de ge voelstemperatuur gelukkig op. En er brandt een groot vuur. Vrien den en familie staan met hand doeken klaar. En er is een lekkere bak snert na afloop. Dus duiken de drie vriendinnen tot hun kruin toe de Noordzee in. Te doen? „Ja, echt wel. Al krijg je in het begin heel even geen adem." Toch twij felen ze geen van drieën een mo ment over de Nieuwjaarsduik in 2019. „Wij doen weer mee!" DRIE DUIKEN Op de trappen met hellingbaan richting stad komt nog een blik vanger in de vorm van een grote bo- menbak met een tekst van Multa- tuli te staan. Op het parkeerterrein staat al een toiletgebouw, maar er rest nog wel wat straatwerk en er moeten nog bomen en hagen wor den aangeplant - somt projectleider Kees Paauwe van de gemeente Schouwen-Duiveland de laatste klussen op. Ook bankjes en een kaart ontbreken nog. Dat werk wordt na de kerstvakantie direct opgepakt. Wat nog wel even langer op zich laat wachten, is de aanpak van het kruispunt Julianastraat met de Zoutkeetstraat. Bezoekers kunnen straks hun auto op het nieuwe parkeerterrein kwijt en lopen dan via de trappen en de Zoutkeetstraat rechtstreeks Met het parkeerterrein bij stadsentree Havenpoort krijgt Zierikzee er een vierde gratis parkeerterrein aan de rand van de stad bij naar de kade. Door dezelfde steen soort door te trekken wordt een soort looproute gecreëerd; de kort ste route van parkeerterrein naar de stad. Omdat momenteel ook de kade muur bij de Vissersdijk wordt ge werkt, is besloten die klus nog even uit te stellen. Om de transportroute van het bedrijf Delta Elektronika niet te blokkeren en om bewoners in de buurt niet in te sluiten. De verwachting is dat medio april of mei het kruispunt alsnog kan worden aangepakt. Het Groene Weegje, de toegangsweg naar het nieuwe parkeerterrein, is eerder al volledig op de schop gegaan. Daar ligt nu een weg met twee rijbanen die door een berm van elkaar ge scheiden zijn. Met Havenpoort krijgt Zierikzee er een vierde gratis parkeerterrein nét buiten het centrum bij. Eigen lijk had dat terrein vorig jaar al ge realiseerd moeten zijn, maar het duurde een tijd voor de vergunnin gen geregeld waren. De aannemer is na de bouwvak met het werk be gonnen, met de bedoeling de par keerplaats nog voor het toeristen seizoen in orde te hebben. Die deadline wordt nu ruimschoots ge haald. dinsdag 2 januari 2018 SD Deze stoere bikkels zijn er nog even lekker bij gaan zitten, foto ernestaverburg Nieuwjaarsduik is adrenalinekick Esme Soesman Westenschouwen - Marit, Floortje en Miranda Naast 'het feestje onderaan de trap' op het strand van Westenschouwen kan op Schouwen- Duiveland jaarlijks een Nieuwjaarsduik worden gemaakt bij de steiger van Drei- schor en op het strandje van Ou- werkerk. Met duiken in res pectievelijk de Noordzee, Grevelin- genmeer en Ooster- schelde valt er dus heel wat te kiezen. De Nieuwjaarsduik Westenschouwen is de oudste en de grootste op het ei land. Al wisselt het aantal deelnemers elk jaar wel wat. „Het weer is heel bepalend", weet Mattie Landegent. Vorig jaar was het ronduit snertweer. Dat viel dit jaar mee. Zeker qua tempera tuur en pas het laat ste half uur ging het miezeren. Dat maakt dat mensen iets min der lang blijven han gen dan met lekker weer. „Schijnt de zon dan lijkt het na afloop soms wel een van nieuwjaarsreceptie." Opvallend was het grote aantal buiten landse deelnemers. Het stikte van de Duitse inschrijvers, maar ook Franstali- gen doken moedig mee. Het nieuwe parkeerterrein bij de Stadsentree Havenpoort in Zie rikzee is, zoals het er nu naar uit ziet, op 1 maart klaar. Het terrein telt zo'n 330 parkeerplaatsen, waaronder ook voor bussen en campers. Parkeren is er gratis. Esme Soesman Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51