Vervelend voor Van Pensioen van de grootste darter aller tijden is Analyse 2 Phil Taylor nam gisteren op het hoogste podium afscheid als darter. Na de kansloos verloren WK- finale tegen Rob Cross (2-7) zit het er echt op voor het Engelse fenomeen. Column DIEDERIKSMIT voor ons geparkeerd. De eeuw is nu volwassen, de tijd heeft veel geleerd. Dit jaar zal men weer strijden, naar de regels van het spel. Misschien met hulp van astma, dat merken we dan wel. Er zullen camera's vertellen van de bal en van de lijn. En er zal niemand juichen op het Muse umplein. vriezen, op een mooie dag in maart. We zullen dromen van elf steden, tot de dooi ons weer be daart. Alleen in Zuid-Korea zijn de schaatsers nog te zien. We dromen van de zege op de vijf en op de tien. We willen elke win terochtend op de overwinning toosten. We dromen van medail les, van de prijzen uit het Oosten. Toch zal de winnaar zich helaas geen Nederlander noemen. De Canadezen zullen ons bedanken voor die Bloemen. En ook de kans op rodelgoud blijft onver minderd klein. En er zal nie mand juichen op het Museum plein. Wanneer het voorjaar is be gonnen, raakt het land in rep en roer. Want Dumoulin zal zege vieren in de Giro of de Tour. De wielergekte biedt een kans voor commerciële grappen. Voor roze of gele Tompoezen in de schap pen. Verstappen wint in Mexico en Schippers in Berlijn. Maar er zal niemand juichen op het Mu seumplein. zijn afgezaagde reis. Naar Spanje of Manchester, of heel misschien Parijs. In Nederland wordt PSV of Ajax kampioen. Er zal een Mexicaan vertrekken, voor twee ënzeventig miljoen. De winnaar van de Gouden Bal is Portugees of Argentijn. Terwijl de meeuwen zich verslapen op het Museumplein. In Australië wint Federer, in Frankrijk wint Nadal. In België wordt Bosz ontslagen, Frank de Boer in Portugal. In Rusland zal de beker voor de aller beste zijn. En nie mand zal er jui chen op het Mu seumplein. Er zal niemand juichen op het Museumplein UITSLAGEN Nooit meer die riedel die dartsfans konden dromen, vlak voor de klan ken van The Pottier van Snap, uitge sproken door de mastercaller: 'La- dies and gentleman, the record breaking, history making, 16-time Champion of the Wooooooorld. Phil 'The Power' Taylooooooor.' Phil Taylor (57) is nu dan toch echt met dartspensioen. Elke partij tijdens het gisteren afgesloten WK kon zijn laatste zijn. Hij ging door tot hij niet verder kon, de finale. En ook al verliest hij kansloos met 2-7 van Rob Cross (27), op dit podium kan zijn afscheid onmogelijk oneervol worden genoemd. Hoe goed Michael van Gerwen en Rob Cross ook zijn, het is nau welijks mogelijk dat een van hen - of iemand anders - de records van Taylor zal evenaren. De darter uit Stoke-on-Trent behaalde tot giste ren al r6 wereldtitels en 2t6 toer nooizeges, waaronder 85 majors. Het is het bewijs van zijn ijzeren machtsgreep over de sport die groot werd onder zijn heerschappij. Het maakt hem met afstand de grootste darter aller tijden. Ook zijn aandeel in de ontwikke ling van de sport is niet te onder schatten. Hij was een van de zes tien aanstokers die de BDO, in die tijd worstelend met een dalende populariteit, uit onvrede achterlie ten. Taylor stond daarna mede aan de basis van de oprichting van de PDC. Het voornaamste doel: meer toernooien, meer prijzengeld dan bij de BDO. Dat lukte. Onder de PDC groeide het darts tot grote hoogten. Gaandeweg waagden steeds meer darters daarom de overstap. Het zal sowieso een stuk rustiger worden nu The Power met pensi oen is. Waar Taylor kwam, werden records gebroken. Waar Taylor kwam, was er ook heibel in de tent. Staaltjes psychologische oorlogs voering om de wedstrijd te win nen, maar soms ook gewoon rare strapatsen puur uit frustratie. Apenrots Taylor duldde geen gezelschap bo venop de apenrots. Daarom liet hij voorafgaand aan zijn laatste WK in een interview ook nog weten dat hij in zijn toptij d beter was dan Van Gerwen nu. Dankzij de loting had den de twee elkaar pas kunnen treffen in de finale, maar die ont knoping is er dus niet gekomen. Overigens was dat volgens Taylor zelf niet de droomfinale. Voor hem zou dat een ontmoeting met Ray- mond van Barneveld zijn geweest, verklaarde hij meermaals. Tien jaar na de legendarische finale, waar Barney zijn felbegeerde titel bij de PDC won door zijn rivaal te ver slaan, zou de klassieker in het darts het perfecte sluitstuk zijn geweest, I was zijn idee. Ook al heeft Taylor zijn lidmaat schap bij de PDC per vandaag opge zegd om zijn handen vrij te hebben voor lucratieve demo's, de bond verleent hem terecht de ultieme eer. Van legendarische sporters wordt het rugnummer beschermd: nooit meer mag iemand bij zijn club dat dragen. Maar bij darts is Ook na dit voor Michael van Gerwen (28) voortijdig be ëindigde WK is hij nog met afstand de nummer één op de we reldranglijst. Die zogeheten Order of Merit wordt samengesteld op ba sis van de prijzengelden van de af gelopen twee jaar. 'Mighty Mike' heeft met zijn 1,7 miljoen meer dan een miljoen Britse ponden voorsprong op nummer twee Gary Anderson. Het bewijs dat de Vlij- menaar de afgelopen jaren de con currentie verpletterde. Financieel hoeft Van Gerwen zich geen zorgen te maken. Naast die 1,7 miljoen hengelde hij ook nog vele tonnen binnen bij invita tie-evenementen die niet meetel len voor de Order of Merit (zoals de Premier League) en met demon straties en sponsoring. Sportief verschijnen er echter wel een paar wolkjes aan de tot voor kort strakblauwe lucht boven 'MVG' en daar is hij ongewild zelf mede debet aan. Niet zozeer door dat hij zes matchdarts miste in zijn halve finale tegen Rob Cross (27) zaterdag, dat was ongetwijfeld een incident. Maar dat een speler die een jaar geleden het WK nog thuis op televisie keek hem kan verslaan, is een veeg teken. Zoals ook het feit dat zeer veel geplaatste spelers vroegtijdig sneuvelden op dit WK. dinsdag 2 januari 2018 GO Museumnlein Het jaar 2018 heeft zich Het zal misschien twee graden De cup met grote oren maakt SCHAATSEN NK marathon. Vrouwen (100 ronden): 1. Schouten; 2. Van der Geest; 3. Eng- bers; 4. Van der Molen; 5. Strikwerda. Mannen (150 ronden). 1. Schouten; 2. Bergsma; 3. Vreugdenhil; 4. Schouten; 5. Knol. TENNIS Brisbane (Aus). Mannen. Eerste ronde: Zeballos (Arg) - Esco- bedo (VSt) 6-3 6-4, M. Zverev (Dui/8) - Smith (Aus) 6-4 7-5, Ebden (Aus) - Tia- foe (VSt) 6-3 6-2, R. Harrison (VSt) - Mayer (Arg) 6-4 3-6 6-2, Donaldson (VSt) - J. Thompson (Aus) 6-2 6-4. Vrouwen. Eerste ronde: Konjuh (Kro) - Bertens 6-1 6-2, Bellis (VSt) - K. Bondarenko (Oek) 6-2 7-5, Svitolina (Oek/3) - Suarez (Spa) 6-2 6-4, Kontaveit (Est) - Watson (Gbr) 6-0 6-3, Kanepi (Est) - Kasatkina (Rus) 6-2 6-2, Konta (Gbr/5) - Keys (VSt) 4-6 6-4 6-3, Tsurenko (Oek) - Barty (Aus/8) 6-3 6-2, Cirstea (Roe) - Brady (VSt) 7- 6(3) 6-1, Sasnovich (WRu) - Mladenovic (Fra/6) 1-6 6-3 7-5. Perth (Aus). Hopman Cup. Mannen. Soek (VSt) - Khachanov (Rus) 6-41-6 6- 3, Federer (Zwi) - Sugita (Japj 6-4 6-3, Kokkinakis (Aus) - Pospisil (Can) 6-4 3-6 6-3, Goffin (Bel) - A. Zverev (Dui) 6-3 6-3. Vrouwen. Vandeweghe (VSt) - Pavlyuchenkova (Rus) 6-3 6-3, Bencic (Zwi) - N. Osaka (Jap) 7-5 6-3, Gavrilova (Aus) - Bou- chard (Can) 6-1 6-4, Kerber (Dui) - Mer- tens (Bel) 7-6(6) 7-6(1). Shenzhen (Chn). Vrouwen. Eerste ronde: Alexandrova (Rus) - Vö- gele (Zwi) 6-2 6-3, Zhang S (Chn/3) - Blinkova (Rus) 6-3 6-4, Wang Y (Chn) - Paolini (Ita) 6-0 6-4, Halep (Roe/1) - Gibbs (VSt) 6-4 6-1, Kovinic (Mne) - Sak- kari (Gri/7) 4-6 6-2 6-3, Diyas (Kaz) - Parmentier (Fra) 6-3 6-4, Sharapova (Rus) - Buzarnescu (Roe) 6-3 6-0, Babos (Hon/8) - Wang X (Chn) 6-1 6-1. VOETBAL Engeland, Premier League. Brighton H.A. - AFC Bournemouth 2-2, Burnley - Liverpool 1-2, Leicester City - Huddersfield Town 3-0, Stoke City - Newcvastle United 0-1, Everton - Man chester United 0-2. Zondag: Crystal Palace - Manchester City 0-0, West Bromwich Albion - Arse- nal 1-1. Zaterdag: AFC Bournemouth - Everton 2-1, Chelsea - Stoke City 5-0, Huddersfield Town - Burnley 0-0, Liver pool - Leicester City 2-1, Newcastle Uni ted - Brighton H.A. 0-0, Watford - Swansea City 1-2, Manchester United - Southampton 0-0. Stand aan kop: 1. ManCity 21-59; 2. Ma- nUnited 22-47; 3. Chelsea 21-45; 4. Liverpool 22-44; 5. Arsenal 21-38. Programma, vandaag: Southampton - Crystal Palace, Swansea - Tottenham Hotspur, West Ham United - West Brom wich Albion, ManCity - Watford. Morgen: Arsenal - Chelsea. Donderdag: Totten ham Hotspur - West Ham United. Italië, Serie A. Fiorentina - AC Milan 1-1, Atalanta - Ca- gliari 1-2, Benevento - Chievo Verona 1- 0, Bologna - Udinese 1-2, Roma - Sas- suolo 1-1, Sampdoria - SPAL 2-0, Torino - Genoa 0-0, Inter - Lazio 0-0, Hellas Ve rona - Juventus 1-3. Stand aan kop: 1. Napoli 19-48; 2. Ju ventus 19-47; 3. Inter 19-41; 4. Roma 19- 39; 5. Lazio 19-37. VELDRIJDEN Baal (Bel). DVV Trofee. Mannen. 1. Van der Poel 58.59; 2. Van Aert (Bel) 0.58; 3. Van Kessel 1.36. Stand na 7 van 8 wedstrijden: 1. Van der Poel 6.59,39; 2. Aerts (Bel) 7.34; 3. Van Aert (Bel) 9.09; 6. Van Kes sel 13.11. The Power is nu Pim Bijl en Max van der Put Londen Phil Taylor stond gisteren voor de 21ste keer in de finale van het WK darts, waarin hij 16 keer won Phil Taylor, met afstand de grootste darter aller tijden. FOTO GETTY IMAGES Dat een speler die een jaar geleden het WK nog thuis op televisie keek Michael van Gerwen kan verslaan op het WK darts, is een veeg teken. Voor de nummer één op de wereldranglijst zelf, maar zeker ook voor de dartssport. Max van der Put

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30