Gelukkig nieuwjaar Ongeluk eist leven op N61 bij Schoondijke Politie en OM: Preventieve maatregelen werpen vruchten af Wandelmarathon volgeboekt in 13 uur tijd Diëzz, Jermo en Yanairoh Pattinama luiden in Middelburg het nieuwe jaar in. De jaarwisseling verliep in Zeeland overal rustig en feestelijk, op wat kleine incidenten na. Het weer werkte niet overal mee. Regende het niet, dan waaide het wel hard. »pi6,pi8eni9 Bijlage Olympische Winterspelen Een rustige jaarwisseling in Zee land, met minder arrestaties en in cidenten dan een jaar terug. Politie en Openbaar Ministerie zijn tevre den. De politie arresteerde zeven mensen voor incidenten rond oud en nieuw. Het aantal meldingen van incidenten ligt 30 procent la ger dan tijdens de vorige jaarwis seling: 202 tegenover 277. Walche ren (65) scoorde de helft minder incidenten, de Oosterschelderegio (77) 16 minder en Zeeuws-Vlaan- deren had er iets meer (60 tegen over 51 een jaar terug). Tientallen jongeren zijn bekeurd voor het te vroeg afsteken van vuurwerk of het bezit van illegale knallers. Voor hoeveel geld er schade is aan gericht, is nog niet bekend. Op een persconferentie zeiden de Middelburgse burgemeester Harald Bergmann (districtsvoor zitter van de politieregio Zeeland- West-Brabant), politiechef Ro nald Weydema en gebiedsofficier van justitie Marco van Leeuwen dat preventieve maatregelen zoals gebiedsverboden en brieven aan raddraaiers van vorig jaar hun vruchten hebben afgeworpen. Ook waren brandgangen afgeslo ten. In Vlissingen, waar het een jaar terug met oud en nieuw flink uit de hand liep, bleef het dan ook re latief rustig, mede door een sa menscholingsverbod. De politie arresteerde vier mensen die dat overtraden. Ook had iemand een jerrycan met brandstof bij zich. Andere arrestaties betroffen onder meer openbare dronkenschap en bedreiging. Ook in het doorgaans onrustige Krabbendijke bleef het opmerkelijk kalm. De Zeeuwse brandweer rukte tijdens de jaarwisseling in totaal 71 keer uit. In bijna alle gevallen ging dat om een zogenoemde kleine brand, waarbij het inzetten van één blusvoertuig volstond. Het vaakst moest de brandweer vuur blussen in Vlissingen: 24 keer. In Kattendijke kwamen zaterdag avond tientallen huizen zonder gas te zitten nadat vuurwerk in een rioolput was ontploft. Daarop sprong de gasleiding. De ADRZ-locaties Goes en Vlis singen kregen zes vuurwerk slachtoffers aan de deur, onder wie twee kinderen met oogletsel. De andere slachtoffers hadden ook oogletsel en/of brandwonden. De politie maakte op oudejaars avond een einde aan een vuur werkshow in Westdorpe. De orga nisator gebruikte daarvoor illegaal zwaar vuurwerk. Het is door de Explosieven Opruimingsdienst tot ontploffing gebracht. SCHOONDIJKE Bij een eenzijdig onge val op de N61 tussen Schoondijke en IJ- zendijke is gisterochtend de bestuurder van een auto om het leven gekomen. Het slachtoffer is kort na half negen met de auto door onbekende oorzaak over de kop geslagen, met fatale gevolgen. De au tomobilist reed over de nieuwe N61 vanaf Schoondijke richting IJzendijke. Onge veer halverwege dat traject, bij hectome- terpaal 3,3, is de bestuurder van de weg ge raakt, over de naastgelegen parallelweg voor langzaam rijdend verkeer geschoten en met de auto op de kop in een vrij brede sloot beland. Bij aankomst van de hulp diensten bleek het slachtoffer al te zijn overleden. Over de identiteit van de automobilist kon de politie gisteren geen mededelin gen doen, omdat die nog officieel moet worden vastgesteld. »P15 12°C Nieuwsmedia Z'j moeten l^^eongchant Jaarwisseling Zeeland is rustig verlopen »Sport10 De jaarwisseling in Zeeland is relatief rustig verlopen. Frank Balkenende Middelburg 71 De Zeeuwse brandweer rukte tijdens de jaarwisse ling in totaal 71 keer uit. Vanmiddag bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1