Paul de Leeuw 'NS schendt privacy met OV-kaart met abonnement' €65 19 Starfuck- vriendje belt mij op en vraagt of ik het al weet Ontdek het gezellige York! Sinds het afschaffen van de trein kaartjes is anoniem reizen met de trein alleen mogelijk met een ano nieme OV-chipkaart, waarop geen abonnement kan worden gezet. Dat maakt reizen zonder dat er gege vens van worden bijgehouden, duurder. Jonker, die in de zaak wordt gesteund door de stichting Privacy First: „De gegevens kunnen tegen iemand gebruikt worden. Als algoritmes een verdacht patroon zien, kan er zelfs een controleur naar je toe gestuurd worden." Geen abonnement nemen is volgens Jon ker niet de oplossing. „Alleen men sen met geld kunnen nu privacy kopen. Voor de NS bestaat in Ne derland ook geen alternatief." Volgens de privacyvoorvechter is het gevaar bovendien dat dit soort data als objectieve waarheid wordt gezien. „Stel dat iemand de ene week een tripje naar Duitsland maakt met de trein en terugkeert in iemands auto. De week erna ge beurt het omgekeerde: hij gaat met ministers en lobby's. Met deze zaak moet de AP onder ogen zien wat haar werkelijke taak is: de burger beschermen." Een woordvoerder van de AP her kent zich niet in de beschuldiging. „Belangen van burgers staan bij ons altijd bovenaan." De autoriteit ging in beroep omdat ze haar eigen ob ject van onderzoek wil kiezen. „We zijn klein, dus moeten we vaak scherpe keuzen maken. De uit spraak van de rechter verplicht ons tot het onderzoek naar de NS, ter wijl wij zelf daar niet voor zouden kiezen. Dit raakt dus aan onze onafhankelijke werkwijze." De NS geeft aan dat zij als bedrijf maandag niet voor de rechter staan, en er dus niets over kan zeggen. Een woordvoerder: „Wij leven alle re gels na en kunnen zelf helemaal geen gegevens inzien. In Nederland is dat heel strak geregeld." de auto en komt terug per trein. Het lijkt dan alsof hij een week lang in het buitenland was. Heeft diegene een uitkering, dan kan hij worden gekort." Volgens Jonker ontstaat zo een systeem waarin mensen zelf hun onschuld moeten bewijzen, bijvoorbeeld door nóg meer data aan te leveren - denk aan pin- betalingsgegevens die ook je locatie aangeven. „Dat is precies het omge keerde van wat we in onze demo cratie willen; we moeten juist on schuldig worden geacht tot het te gendeel bewezen wordt." Scherpe keuzen Omdat de AP de privacywaakhond van de overheid is, probeert Jonker daar verhaal te halen. De AP is niet kritisch genoeg, vindt hij. „Belan gen van burgers worden door de AP vaker onder het vloerkleed gemof feld. Ik vermoed door de druk van Bij ons in huis hangt een portret van prin ses Diana, gemaakt door Jasper Krabbé. Het portret is ver vaardigd van duizenden kleine fotootjes van haar gezicht. Het werk hebben we gekocht als her innering aan de dagen tussen Diana's dood en haar begrafenis, een op relationeel gebied onstui mige periode. Het is 1997. Mijn allesie en ik zijn een halfjaar eerder uit elkaar gegaan, omdat hij niet weet of hij me leuk vindt om wie ik ben of om wat ik ben. „Ga jij dat even lekker uitzoeken en dan zien we wel." twee vluchtige relaties. De één komt net als ik uit een wankele relatie, maar dan met een meisje. De ander is een starfucker. Dat blijkt als hij mij in een restaurant opbiecht seks te hebben gehad met Gordon toen ik een paar dagen weg was voor mijn werk. Ik sla de handen voor mijn ogen. „Sorry, ik moet even naar het toilet." Om gelijk in lachen uit te barsten en mijn beste vriend te bellen. Op een dag besluit ik dat het genoeg is met die scharrels. Ik mis mijn allesie. Ik bel hem met de vraag of hij meegaat naar de film. De andere vriendjes deel ik mee dat de relatie over is. „Maar mijn fiets staat nog bij jou in de gang!" Die fiets zet ik direct buiten en de bloemetjes binnen, want ik wil opnieuw beginnen met mijn ex. Hij ook, maar het loopt stroef. Hij heeft een vakantie met een vriendin naar Nepal gepland en ik ben bezig met het opnemen van de cd Lief. minnaar het tunneltje in zou rij den, neem ik Ik heb je lief op. Het lukt niet. Steeds moet het op nieuw, maar ik voel niks tijdens het zingen, dus mijn pro ducer stelt voor om het deze dag voor gezien te houden. Die avond struin ik, lichtelijk gefrustreerd, met vrienden de homo tenten af en kom 's mor gens thuis. Starfuck-vriendje belt mij op en vraagt of ik het al weet. „Dat je de fiets hebt opgehaald?" „Nee, Lady Diana is dood!" Klaarwakker zet ik de BBC op. Ik moet huilen. Vanwege Diana of vanwege de liefdesrotzooi die ik aan het trappen ben? Mijn alle sie, die niks met Lady Di heeft, begrijpt mijn tranen niet, dus ik volg in mijn eentje alles op tv. Hij bereidt zijn reis naar Nepal ver der voor. De avond voor vertrek eten we samen. En dan breekt de dag aan dat ik hem naar het vliegveld breng. Die zaterdagochtend, tegelijk met de begrafenis van Lady Di, staan we op Schiphol en nemen afscheid. „Schrijfje?" „Ja." de douane loopt, mis ik hem al. In de parkeergarage van Schip hol luister ik naar de ontroerende speech van Lord Spencer, de broer van Lady Diana. Een paar uur later, in de opnamestudio, neem ik in één keer Ik heb je lief op. Lady Di betekent voor mij liefde. Vanaf pharosreizen 3- of 4-daagse mini cruise, Engeland Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl zaterdag 2 september 2017 Diana Den Haag De NS schendt de privacy van reizigers met een abonnement, stelt privacyvoorvechter Michiel Jonker. Hij wil dat de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) de da taverzameling gaat verbieden. Eerder bepaalde de rechter dat de AP uitvoeriger onderzoek moest doen naar de abonne menten. Komende maandag dient het hoger beroep. Gea Bruinsma In dat halfjaar onderhoud ik Op de dag dat Diana met haar Op het moment dat hij richting Extra inbegrepen bij de 4-daagse minicruise ix overnachting met ontbijt in Queens Hotel in York lx entree p.p. York Chocolate Story Prijzen 3 dagen Data ma/di/wo do/za vr zo 1/9-30/09 €105 €133 €115 €112 1/10-30/12 €65 €78 €71 €71 Prijzen 4 dagen Data 4dagen 1/9-30/09 €229 1/10-30/12 €189 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-), kosten Calamiteitenfonds 2,50) en eventuele toeslagen (zie website). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Bezoek deze prachtige middeleeuwse stad tijdens een minicruise. York is een van de leukste steden van Noord-Engeland! Struin je door de gezellige straatjes van York? Het oude centrum van de stad is goed bewaard gebleven. Chocoladeliefhebbers kunnen hun hart ophalen in York. Zo is er de York Choco late Story en York Cocoa House. Bezoek je York in november of december? Dan is de stad éxtra sfeervol vanwege de leuke kerstactiviteiten en de kerstmarkt. Je logeert tijdens de retourovertocht in een comfortabele binnenhut. In York verblijf je in Queens Hotel (bij de 4- daagse minicruise). Dit hotel ligt aan de oever van de rivier de Ouse en beschikt over een restaurant en een bar. Inbegrepen lx retourovertocht Rotterdam-Huil met P&0 Ferries in een binnenhut •lx busretour Hull-York Vertrek: 2 september t/m 30 december 2017 minicruise met verblijf in binnenhut het prachtige middeleeuwse centrum van York éxtra sfeervol in de periode voor kerst Meer informatie: Ga voor Ontdek het gezellige York! naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl745 v"'- of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18293.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19