Burgerbelang Botenparade T TAFELEN DOEN HEBBEN Gua bao's 3x eten op het water Pindabazen magazine 31 In een boomgaard in het Drentse dorp Sleen staan vandaag 90 koekenbakkers en taartprofs op het Festival der zoete verleidingen. Think pink, ook als je in het zwembad of een hot tub plonst. Deze bekerhouder van Pride Kings bewaakt je drankje. €12,95 voor een set van drie. Bloemkool, doperwten, aard peer: in zijn zoektocht naar lekker eten zonder vlees ont dekte Martin Nordin dat je van groenten de beste burgers bouwt. In Groene burgers deelt hij 31 van zijn vondsten en geeft hij advies voor de beste broodjes, sau zen en toppings. Want die, zo zegt Nordin, zijn vaak belangrijker dan de burger zelf. Zoals bij deze linzenburger met boerenkool en bananenguacamole. Forte Culinair, €19,95 Deze boot wil je niet missen: op De Saffraan in de Amersfoortse Eemhaven worden de sterren van de hemel gekookt. Letterlijk, want de uitba ters van deze oude klipper genaamd Hoop op welvaart verdienden jarenlang een Michelinster. Kleine Koppel 3, Amersfoort Zin in gezelligheid? Ga het schip in! Vessel 11 in Rotterdam in dit geval. Dit felrode oude Engelse lichtschip doet in de Wijnhaven dienst als Engelse pub. Op het menu: beef Wellington, fish chips, een Sunday roast en huisgebrou- wen bier. Wijnhaven, Rotterdam Elke weekend gooit G's Brunch Boat tegen over het Homomonument in Amsterdam de touwen los. Wie meevaart, kan zich twee uur lang tegoed doen aan eieren, bagels, salades, wafels, homemade limo, cocktails en... een happy ending. Keizersgracht 177, Amsterdam Ingrediënten voor vier stoombroodjes 2 kipfilets diep bord met laagje bloem diep bord met 2 eieren, geklopt diep bord met laagje panko (Japans brood kruim, toko) plantaardige olie 4 gua bao's (toko, diepvries) ijsbergsla, in reepjes 2 lente-uitjes in ringen Japanse mayo naise (toko) Tonkatsu-saus (toko) Ook nodig: stoompan Snijd de kipfilets in de lengte in dikke repen. Strooi flink peper en zout over de kip. Wen tel de repen door de bloem, dan door het ei en tenslotte door de panko. Leg de gepa neerde kip onder plas ticfolie minimaal een halfuur in de ijskast. Bereid de gua bao's volgens de aanwijzin gen op de verpakking. Houd de broodjes warm. Verhit de olie in een ruime pan en frituur de kipreepjes in porties en laat ze uitlekken op keuken papier. Vouw de broodjes open en vul ze met kip, sla en lente-uitjes. Doe er van beide sauzen een royale dot overheen. Drink er een biertje bij om het af te leren. De oldtimer onder het broodbeleg wordt in Nederland al sinds 1948 ge smeerd: pindakaas. De mannen van Mr. Kitchen vonden het tijd voor wat varia tie. Dus dook het trio, Daan Faber, Maarten Hoekstra en Igor Sorko, de keuken in om nieuwe smaken te maken. Het resul taat is deze maand te koop bij Albert Heijn. Naast het origineel staan Supercrunchy, Ho ning Chili, Zeezout Karamel, Kokos Maple, Cranberry Kaneel, Chocola en Sinaasappel Rozijn. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95