Hoe vertel je het Jc moeder/vader klasgenoten op de hockeyclub? schrijver leest De kinderen van wisse lwac liter Tienverlore n waren grootgebracht met ontzag voor de waterput achter hun huis. THexj, Koxofj- FloortjP ZWIGTMAN Schijnbewegingt Drna man THexj, Koxcfj- Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat ik altijd nog wil lezen... (De Vier Windstreken). Iets grotere kinde ren kunnen zelf beginnen aan Prinses Nina van Marlise Achterbergh Iris Compiet (Clavis), een sprookje over een prinsesje dat niet met een prinsje wil trouwen, maar met een prinsesje. Koning en koning van Linda de Haan Stern Nijland (Gottmer) gaat over een kroonprins die geen zin heeft om te trouwen - maar dan kan hij ook geen koning worden. De dames die hem worden gepresenteerd boeien hem niet. Nee, dan de knappe broer van een van hen. De jongen in de jurk (Gottmer) van David Walliams - de lange helft van het hilari sche tv-duo uit Little Brittain, een serie waarin de heren vaak als vrouw optreden - gaat over Dennis, die een kei is in voetbal len, maar ook van kleding en mode houdt. Ook voor pubers en jongvolwassenen zijn er tegenwoordig diverse titels waarin de hoofdpersoon worstelt met zijn/haar ge aardheid, of anders doet de omgeving het wel. Van Edward van de Vendel is er de Tycho-trilogie OliverDagen van bluegrass- liefde, Ons derde lichaamover Tycho Zeling, die op 18-jarige leeftijd hevig verliefd wordt op een jongen (Querido). De Groene bloem-trilogie van Floortje Zwigtman - Schijnbewegingen, Tegenspel, Spiegeljongen - speelt eind 19de eeuw, de tijd van Oscar Wilde, en gaat over de 16- jarige Adrian Mayfield, die ontdekt dat hij zich tot mannen aangetrokken voelt (Lui- tingh-Sijthofï). In Het midden van de wereld van Andreas Steinhöfel (Lemniscaat) wordt Phil van 17 onsterfelijk verliefd op de ondoorgronde lijke Nicholas en de mannelijke verteller - een kostschooljongen - van Meg Rosoffs Wat ik was (Moon) raakt verward door zijn gevoelens voor een mysterieuze jongen, die alleen in een hutje aan de grillige En gelse kust woont. jongensdroom van Lorna Minkman (Lan- noo) gaat over een ander soort coming-out: de 14-jarige David zit in de transformatie van meisje naar jongen, maar hij is nog niet 'af. Tess is verliefd op hem, maar blijft ze dat ook als ze ontdekt dat David een meisje is? En hoe gaat zijn beste vriend reageren? Stuk voor stuk boeken die het lezen waard zijn, ook voor niet-homo's. Of moet dat zijn: juist voor niet-homo's? 41 magazine 17 BONTE ZOMER De Amerikaanse fotograaf Shirley Agudo legde Gay Pride, Hartjesdag en Drag Queen Olympics vast. In Streethearts staan haar bijzonderste foto's (Bas Lubberhuizen, €30). EERSTE ZIN Waterscheerling, Rascha Peper Het midden van de wereld Het midden van de wereld Van Arthur Japin verschijnt vol gende maand een roman over Pjotr lljitsj Tsjaikovski, Kolja. The Grandissimes, een roman van George Was hington Cable, uit New Orleans. Ik gaf daar on langs een lezing, raakte door die stad gefascineerd en wilde meer weten over het leven van de Creolen. wat mijn hoofdpersonen lazen. De broers Tsjaikov ski waren Engels georiën teerd. Voor mijn nieuwe roman dus Eliot, Dickens en veel Shakespeare. Geen straf! Ook las ik Op vleugels van Michael Koezmin, de eerste open lijk homoseksuele Russi sche roman. The Bricks That Built the Houses van rap-genie Kate Tempest. Wij traden samen op in Paraty, Brazi lië, en zowel privé als met haar werk maakte zij grote indruk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81