baasd toen ik haar dat vertelde. 'Die man heeft ook iets heel vrouwelijks', zei ze. Maar ik beschouw mezelf als bijna too procent lesbisch." „Ja? Ik ben wel een beetje stoer. En com petitief. Margot is personal trainer en erg sterk. Ik vind het niet per se leuk als zij meer push-ups kan dan ik." „Ik wilde dat zelf niet. Ik wilde niet als de 'politiepot van groep 5' bekendstaan, maar als een goede, fijne collega die ook aardig kon volleyballen. Dat ik als het ware eerst wat 'plusjes' had verzameld voor er een 'minnetje' kwam. Want zo voelde dat toen nog." „Nee. Maar een coming-out houdt nooit op. Ik zie het nog steeds als een kleine nieuwe coming-out als ik weer in een ge zelschap moet vertellen dat ik een vrouw heb, geen man." „Het is helaas een feit dat vrouwen die hand in hand lopen nog altijd de afwij king van de norm zijn. Dus het valt op en ik scan altijd of het kan. Ik kan me een situatie in Rome herinneren dat ik Bouk- jes hand niet gepakt heb. Omdat ik me afvroeg: is het wel oké, in zo'n katholieke stad? Ik ben nog steeds een beleefd Zaans meisje, hoewel geboren in Amsterdam, dat zich aan de lokale gebruiken wil hou den." „Dat vind ik wel heel somber klinken. Wat mij hoop gaf, was die grote maat schappelijke verontwaardiging na de mishandeling van dat homostel in Arnhem. Dat er zo'n actie als #handin- hand kwam, waar ook veel hetero's aan meededen. Maar sommige dingen zie ik als een stap terug. Hoe mensen anderen om hun seksuele geaardheid uitschelden op social media. Zo lelijk. Wie ben jij om zo over anderen te spreken?" „In mijn beleving is de politie helemaal geen machobolwerk, maar ik zal niet doen alsof alles hunky-dory is. Ik ken nog steeds agenten die om overplaatsing vragen omdat ze zich niet veilig voelen als homo. Met Roze in Blauw strijden we ook tegen dit soort misstanden, maar er is nog werk te doen." „Ik ben ze vóór. Laatst nog. Toen hadden we fortunecookies gemaakt voor een ver trekkende collega en werd die pot koekjes onder mijn bureau verstopt. Dan ben ik dus de eerste om tegen die collega te zeg gen: 'En waar denk je dat ze die pót neer gezet hebben?' „Hoewel ik pot een vre-se-lijk woord vind. Lesbienne ook. En dat lhbt is wel erg ingewikkeld. Misschien kunnen we Volgens Margot, een van je beste vriendinnen, ben je een behoorlijk alfavrouwtje. Je kwam in 1987 bij de politie. Kon je daar makkelijk 'ik hou van vrouwen' zeggen? Voelt dat nog weieens zo? Margot vertelde dat je soms heel bewust niet hand in hand loopt met je vrouw. Geweld tegen homo's komt voor, 'homo' is nog steeds een scheld woord en veel leraren durven niet te zeggen dat ze homo zijn. Het lijkt totaal niet op te schieten met de homo-emancipatie. afe !v De politie is een machobolwerk. Kunnen agenten inmiddels vertellen dat ze homo zijn? Durven collega's weieens lesbische grappen te maken? 121 zaterdag 5 augustus 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76