met halfnaakte mannen, we eten en drin ken niet, we maken géén selfies en tonen géén affectie. Want we zijn er niet om te feesten, maar met een professioneel doel. Laten zien dat de politie er voor iedereen is, ongeacht seksuele geaardheid." Juist. Een strakke regie. Laat dat maar aan Ellie Lust over. Ook bij de afwikke ling van dit interview. Ze stuurt de eerste versie roodgekleurd terug. 'Stoere atleti sche vrouwen' moet worden: 'sportieve, verzorgde vrouwen'. 'De verkering' met Stephan: 'de verliefdheid'. Ook tijdens het gesprek breekt ze bij een verkeerd geformuleerde vraag direct in: „Corréctie. Je hebt het over een topless-foto maar in dat verhaal over Boukje en haar ziekte stond ik juist niet topless op de foto." „Ik was op de middelbare school nog helemaal niet met liefde of seks bezig. Mar ja en ik waren altijd druk met volley bal: we speelden op hoog niveau. Als ik terugkijk zie ik wel dat ik worstelde met de vraag: wie ben ik eigenlijk? Ik had het altijd aan de stok met mijn gymjuf die lesbisch was. Ik zette me dus af tegen iets wat ik blijkbaar erg interessant vond. Ik ben pas gaan stappen toen ik halverwege de 20 was. In gaycafés als Vivelavie in Amsterdam. Daar heb ik mijn tijd met de meisjes trouwens wel ingehaald. Ik was een fitte tante, dus best populair." „Ik denk het niet, hoor. Ik vond ze ge woon leuk, net als iedereen. Maar ik had wel een andere favoriet dan alle andere meisjes. Die stoere met dat afgehakte haar. Sabrina. Ik keek in mijn jeugd ook met open mond naar dat grote gespierde lijf van de lesbische tennisster Martina Navratilova. Ik hou nog steeds van ver zorgde, sportieve vrouwen." „Ja, twee keer. Op de lagere school. Op Stephan. En, veel later, op een man op de politieschool. Mijn zus Marja, die ook bij de politie is gaan werken, was niet ver- magazine 11 Over je jeugd. Voelde je als puber al wat voor meisjes? Vroeger was je dol op Charlie's Angels, de detectiveserie met drie vrouwen. Was dat een soort girl crush Ben je ooit verliefd geweest op een jongen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75