GLIBBERIGE MACARONI EN SNOTTERIGE SLABLAADJES Column Vanuit haar caravan schrijft Marieke zes weken over het leven op de camping. Verbijsterd bekijkt ze de troep die kampeerders na de vaat achterlaten. Afgelopen meivakantie kwam ik tot het briljante inzicht dat als ik de afwas afschoof op de de kinderen, ik ook 20 minu ten vrij was. Na enig soebat ten, 'ja, jullie gaan afwassen, anders kook ik nooit meer voor jullie', vertrokken mijn dochter van 9 en zoon van 12 met de vieze vaat en een volle fles Dreft richting het afwashok. Na drie kwartier waren ze nog niet terug. Ongerust besloot ik poolshoogte te nemen. Ze waren nog steeds in het afwashok. Het water droop van het aan recht en zelf waren ze ook zeiknat. Ze stonden te kibbelen over hoe dat nu eigenlijk moest: afwassen. In een plas water op het aanrecht dreven de thee doeken. De fles afwasmiddel was bijna leeg. Ze hadden alles schoongemaakt met koud water. Ter verdediging van dit onthutsende staaltje onkunde van deze twee leden van de vaatwassergeneratie wil ik aanvoeren dat ik ze nooit in een bakfiets heb ver voerd. Afwassen kunnen ze niet, maar zelf fietsen vanaf hun 4de wel. Ook heb ben ze schattige gezichtjes, wat een hoop goedmaakt. Hoog tijd dus voor een afwascursus. „Kijk, eerst spoel je het ergste vuil weg met heet water. Daarna maak je een sopje. Een sopje? Dat is een bak warm water met een beetje afwasmiddel erin. Nee, een hele fles is niet nodig, nee." Overigens zouden sommige volwassen kampeerders ook nog wel een afwaslesje kunnen gebruiken. Na mij de zondvloed, lijken sommigen te denken, als je ziet wat voor bende ze achterlaten. Kunnen we gewoon een paar dingen met elkaar afspreken over afwassen op de camping? Behalve dat je maar maximaal drie minu ten klaagt over het weer, maak je na afloop die vettige spoelbak schoon met wat afwasmiddel en een schuursponsje. Ook veeg je altijd je druipsel van het aan recht. Haal je glibberige macaroniresten en snotterige slablaadjes uit het goot steenputje en gooi die in de vuilnisbak. Daar doe je mensen met blennofobie (angstvoor slijm) en lachanafobie (angst voor groente), een heel groot plezier mee. Als aan al deze voorwaarden is voldaan, kan wat mij betreft afwassen op de cam- ping op de Unesco-lijst van immaterieel werelderfgoed. Het is namelijk wel een traditie om te koesteren. De camping- afwas versterkt het contact tussen vol keren. Tijdens de afwas kun je flirten. Tijdens de afwas hoor je de beste tips voor excursies of welke ongelukken je medekampeerders hebben gehad: „Ja, hij gleed uit bij het zwembad en ligt nu met een dwarslaesie vlakbij Sienna in het ziekenhuis. We dachten nog dat hij een grapje maakte, toen hij op de bodem van het zwembad bleef liggen." Kortom, je keert met schone spullen terug naar je kampeerplek én je hoort nog eens wat. <1 Afwassen Monica Beek is met vakantie. 61 zaterdag 5 augustus 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70