Willeboer na tien operaties terug Zeeuwen in WK-ploeg Anouk van der Klooster is er morgen bij BREUER IN ORANJE ZEELAND 21 zv wordt gesteld of het verstandig is. Ik snap heel goed dat hij voor deze kans is gegaan. Als een club als HSV zich meldt, word je enthou siast. Dat is menselijk. En deze jongen is al zó volwassen en zó ver voor zijn leeftijd. Hij is fysiek vol gens mij ook nog niet eens echt uitgegroeid. Door gewoon te blij ven ademen wordt hij de ko mende jaren dus alleen al nog sterker en groter." Willeboer bracht een tiental paar den, waarvan Largo en Deltamos sel USA de meest bekende zijn, uit op nationaal en internationaal ni veau. Maar drie jaar geleden ging het goed mis. „Bij het zadelmak maken liep ik naast een paard. Dat sloeg op hol en verbrijzelde mijn knie. Na tien operaties en een nieuwe knie zijn we nu zo ver dat we weer mee kunnen doen voor de prijzen", zegt Willeboer. Ze heeft nooit aan stoppen ge dacht. Integendeel. „Ik wilde ge woon zó graag. Te graag zelfs. Het duurt lang voor je spieren weer op kracht zijn. Zeker als je twee jaar lang op krukken rondhuppelt. Trainen, trainen, iedere dag kei hard. Ja, zelfs paardrijden. En dan kom je jezelf tegen. Je komt er ach ter dat je dat gedoseerd moet op bouwen. En dat is nu aardig ge lukt." De 31-jarige amazone is blij met Funky en Grande Dame, waarmee ze ook op het sportieve vlak aan haar herstel kan werken. „Beide paarden zijn van onszelf. Ook zelf gefokt. Het zijn paarden waar ik hoge verwachtingen over koester. Funky is een zevenjarige ruin. Een beetje sensibel paard. Lastig te rij den. Maar dat gaat steeds beter. Door mijn ongeluk ben ik vrij laat met hem begonnen. Vorig jaar liep hij nog in B. Gisteren sprong hij in het nationaal 1.35 twee keer fout loos rond en naar de derde plaats. Dat zegt genoeg over de instelling van dit paard denk ik." „Grande Dame is een vijfjarige volle zus van Funky. Koel in het hoofd, het motortje van achter en enorm veel vermogen. We hebben met haar eerst twee veulens gefokt. Ze heeft nu vijf wedstrijden, twee Je komt er achter datje dat gedoseerd moet opbouwen in B en vandaag de derde in L gelo pen. Ze sprong super, maar moet nog kilometers maken om wed- strijdervaring op te doen." „Het zijn gewoon twee paarden met veel potentie", zegt Willeboer. „Van de zeven paarden die we uit hun moeder, Colinda D, hebben gefokt lopen er vier internationaal 1.40 en hoger. Funky en Grande dame lijken dezelfde weg op te gaan." Zeeuwse mountain- bikers Anne Terpstra, Milan Vader en Mick van Dijke doen begin september mee aan het wereldkampioen schap in Cairns. Bondscoach Gerben de Knegt reist met zeven renners af naar Australië. De uit Zierikzee af komstige Terpstra doet mee bij de vrou wen. Ze werd on langs zevende op het EK. „Zij heeft altijd bewezen te kunnen pieken op kampioen schapen", zegt De Knegt. Middelburger Milan Vader - negende op het EK- doet mee bij de beloftes. Hij heeft zijn seizoen afge stemd op dit WK. Als enige junior gaat Mick van Dijke uit Colijnsplaat mee. „Mick is een talent volle jongen met heel veel ambitie en kan op het WK veel leren voor de toekomst." „Haha, absoluut. Ik heb nu zes interlands in het Nederlands team onder 16 gespeeld. Uiter aard droom ik ervan om later ook in het grote Oranje te spelen. Maar goed, dat duurt nog wel even natuurlijk. Ik voetbal al van kleins af aan. Op mijn twaalfde jaar ben ik keepster geworden, na eerst op het veld gespeeld te heb ben." „Uiteraard is Sari van Veenendaal mijn voorbeeld in het Neder lands elftal. Echt een heel goede keepster. Daarnaast vind ik Jacky Groenen geweldig spelen tijdens dit toernooi." „Al twee keer zelfs. Eerst de groepswedstrijd tegen België en afgelopen donderdag de wed strijd tegen Engeland. Wat een sfeer zeg tijdens die halve finale. Bij de wedstrijd tegen België wa ren er veel Belgen in het stadion. Zij maakten eigenlijk de meeste sfeer. Dat was tegen Engeland wel anders. Het Nederlands elftal kon eigenlijk niet verliezen. Via een teamgenoot van me ben ik ondertussen aan kaarten geko men voor de finale. Wat een feest gaat dat worden." „Het einddoel is Barcelona, haha. Maar of dat gaat lukken is maar de vraag natuurlijk. Volgend jaar ga ik bij CTO Eindhoven spelen. Dat is het opleidingsteam van de KNVB. We gaan spelen in de vierde klasse bij de junioren jon gens. Daar ben ik wel aan ge wend hoor. Afgelopen seizoen heb ik bij JVOZ voor het eerst met meiden gespeeld. Daarvoor speelde ik met en tegen jongens." „Ze gaan denk ik weer winnen van Denemarken. Ditmaal met een goaltje meer dan tijdens de groepsfase. Het wordt 2-0, schrijf maar op." zaterdag 5 augustus 2017 volwassen en ver' Ze zat in een diep dal. Maar An- nelore Willeboer uit 's-Heer Arendskerke is op de weg terug. Terug naar het nationale niveau waarop ze acteerde toen het noodlot toesloeg. De eerste signalen van herstel dienden zich aan tijdens de inloopproef nationaal 1.35 op Jumpin' De Weel in Nisse. Lucien Roelandt Nisse - Annelore Willeboer VLISSINGENDe Het Nederlands vrouwenteam speelt morgenavond (aftrap om 17.00 uur in Enschede) tegen Denemarken in de finale van het EK in eigen land. Voor elke wedstrijd laten Zeeuwse insiders van het vrouwenvoet bal hun licht schijnen over de wedstrijd. Vandaag: Anouk van der Klooster uit Arnemuiden, keepster van het Nederlands meisjeselftal onder 16 jaar. Bas Dingenouts Arnemuiden Jij bent er wel blij mee denk ik, de hype rond het Nederlands dameselftal. Een vraag naar de bekende weg: maar wie is je favoriete speelster in het elftal? Heb je al wedstrijden in het sta dion kunnen zien? Hoe ziet jouw weg naar de top eruit? Laatste vraag, wat wordt de uitslag morgen? Bij Sparta gaan ze Rick van Drongelen missen, meent zijn kompaan achterin Michel Breuer. „Rick is een geweldig ventje met humor en hij maakte Sparta sterker." foto carlavos Anouk van der Klooster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57