Traditie in haven Breskens O O) 0) O 20 Z Antwan Tolhoek raakt bergtrui kwijt Nick van der Lijke mist EK alsnog Pas schorsing na vijfde gele kaart ROUTINIER IS LOVEND VERDER ZONDER TALENT Michel Breuer (37) gaat Rick van Drongelen, zijn maatje in de defensie bij Sparta missen. „Maar voor hem is de stap naar HSV geweldig." HSV als opstap naar het grote Oranje? Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke ver speelde op de slotdag de bergtrui in de Ronde van Polen. De renner van LottoNL-Jumbo moest gisteren toezien hoe de Italiaan Diego Rosa (Team Sky) op verschillende beklim mingen punten sprokkelde waarmee hij Tol hoek (die slechts drie punten kon toevoegen aan zijn totaal) nog zijn trui afsnoepte. Donderdag, in de voorlaatste etappe, zat Tol hoek mee in een lange ontsnapping en daarin veroverde hij de bergtrui. Hij kon slechts één dag van het kleinood genieten. Het verschil met Rosa was uiteindelijk nog riant: 68 om 38 punten. De slotetappe werd gewonnen door de Nederlandse Sky-renner Wout Poels. Nick van der Lijke doet morgen toch niet mee aan het EK wielrennen in Herning. In tegen stelling tot eerdere berichten ondervindt de Middelburger nog te veel last van een eerder deze week opgelopen schouderkwetsuur. Van der Lijke liet een dag na de GP Tim Wel lens optekenen geen breuk te hebben overge houden aan zijn valpartij in de Belgische een- dagskoers. Zijn herstel verloopt echter minder snel dan gewenst, waardoor het EK in Dene marken alsnog te vroeg komt. Hij moet ook passen voor de Binck Bank Tour, die een dag later start. Brian van Goethem vervangt hem. De amateurvoetballers kunnen opgelucht adem halen. Vanaf september zullen ze min der snel geschorst worden. De eerste uitslui ting volgt pas na de vijfde gele kaart, de tweede na de zevende prent. Tot dit seizoen werden spelers al na de vierde gele kaart voor één duel uitgesloten en elke daaropvolgende boeking betekende weer een wedstrijd schor sing. In de districtsbeker geldt dat na de vierde gele kaart één wedstrijd schorsing volgt. Competitie en beker worden dus van elkaar losgekoppeld. Alleen een directe rode kaart in de beker telt mee in de competitie. In de na- competitie beginnen alle spelers op 'nul' en worden bij de tweede gele kaart geschorst. Duinkerke Hoofdklasse Squash Rick van Drongelen (18) werd donderdag door Hamburger SV gepre senteerd als nieuwste aanwinst, maar het is nog geen twee jaar geleden dat de Axelaar zijn competitiedebuut maakte voor Sparta Rotterdam. „Dat was wat hoor", herinnert Mi chel Breuer zich. „Rick was nog net zestien jaar oud en viel een minuut voor tijd in als rechtsbui ten. Hij kreeg al snel een kans en stond alleen voor de doelman. Ik denk dat hij wel zeven seconden kreeg om de bal binnen te schie ten, maar het lukte helaas niet. INTERNATIONALS Maar dat hadden we hem enorm gegund." Van Drongelen werd namelijk direct goed opgenomen in de se lectie van de Rotterdammers. „Hij kwam als jongen uit de jeugd bij de eerste selectie", vertelt Breuer. „Iedereen zag dat hij heel graag wilde slagen en daar had eigenlijk iedereen wel sympathie voor. Hij is ook gewoon een leuke gozer. Rick werd vrij snel een basisspeler naast mij in het centrum van de verdediging - al wisselde hij het in dat seizoen in de Jupiler League nog weieens af met Rick Ketting - en is volgens mij in een jaar tijd héél snel volwassen geworden." Met Sparta kroonde hij zich in zijn debuut jaar zelfs tot kampioen. „Of ik hem dat jaar onder mijn hoede nam?", herhaalt Breuer de vraag. Je zou denken dat een opko mend talent zich optrekt aan een routinier die al in 1999 bij Excel sior in het profvoetbal debuteerde en zijn sporen daarna verdiende bij SC Heerenveen, NEC, Sparta, weer NEC en weer Sparta. Op elkaar aangewezen „Maar dat is wat te veel gezegd, hoor. We speelden samen in de verdediging, dus het is logisch dat ik weieens wat aanwijzingen gaf. Ik was veel ouder dan hij, dus die rol kreeg ik een beetje. Maar je bent toch op elkaar aangewezen op die positie, dus je helpt elkaar. Rick coachte mij ook. Dat gaat over en weer." Zeker richting het einde van het afgelopen seizoen zag Breuer Van Drongelen groeien. „Rick hield zich steeds meer bezig met het coachen van anderen. Dat toonde Door te blijven ademen wordt hij de komende jaren al nog sterker en groter wel aan dat hij gewoon wat over had bij Sparta. Dus ik snap clubs als Feyenoord, PSV en HSV wel, dat ze interesse toonden." De club uit de Bundesliga werd concreet en legde hem deze week voor vijf jaar vast. „Dat is voor hem een ge weldige stap", vindt Breuer. „Ik weet zeker dat hij zich ook op dat niveau aan gaat passen. Voor ons is het natuurlijk jammer dat hij weggaat. We gaan hem bij Sparta ook zeker missen. Rick is een geweldig ventje met humor en maakte Sparta sterker, maar zo werkt het gewoon. Ik denk dat Sparta er ook trots op mag zijn dat hij deze stap maakt. Dat geldt ook voor de overstap van Denzei Dumfries naar SC Heerenveen. Dat is eigenlijk nog een tussen stap, ja. Rick slaat die stap zelfs over. Maar ik heb er wel vertrou wen in dat hij bij HSV gaat sla gen." Nog niet uitgegroeid Over het waarom hoeft hij niet lang na te denken. „Je kunt altijd lang discussiëren als de vraag De omstandigheden lijken gunstig. Volgens Mark van Rosevelt, die sa men met Adrie Vinke en Vincent Keijmel de werkgroep Open Water vormt, zijn er twee elementen (het getij en het weer) die de wedstrijd kunnen beïnvloeden. „De weers vooruitzichten zijn gunstig met een temperatuur van circa 21 gra den en een vrij zwakke wind. Bij een harde wind hebben de deelne mers hinder van de golfslag." De organisatie heeft in het pro gramma wel rekening gehouden met het getij, ,,'s Middags is het hoog water. We hebben daarom de langere zwemnummers, zoals de 3000 meter vrije slag en de school slag, verschoven naar het slot. Er moet namelijk twee keer naar de kop van de haven worden gezwom men", verklaart Van Rosevelt de maatregel. De havenwedstrijd lijkt door de betere omstandigheden minder hard te worden. „Dat maakt niets uit. De kwaliteit geeft altijd de doorslag. Dat zie je goed op de technische gedeeltes van het par koers" Van Rosevelt zelf heeft de wedstrijd inmiddels twintig keer gezwommen, maar moet deze edi tie vanwege een elleboogblessure aan zich voorbij laten gaan. Er wordt voor de eerste keer met elek tronische tijdwaarneming gewerkt. Het vertrouwde jurykorps blijft intact. Speaker is Bob Vastenhout. Ook een traditie is dat de haven wedstrijd tijdens de Visserijfeesten plaats heeft. Alle Zeeuwse toppers staan op de deelnemerslijst. Voor de 3000 me ter vrije slag zijn Thijmen van de Beek en Jan Brink kandidaatwin naars. Bij de vrouwen is Simone de Rijcke topfavoriet. Dat geldt voor Diego de Meyer op de schoolslag. De wedstrijd begint om 11.00 uur. zaterdag 5 augustus 2017 WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL Dressuuramazone Chantal Nijpjes uit Sint Laurens behaalde met de hengst Checavara N op de CDU* Prix Sint George in Ermelo een fraaie zevende plaats. Nijpjes stuurde de tien jarige Rubiquil-nazaat naar 69,430 procent. Vandaag wordt in Bruinisse het WK cadet- zeilen geopend. De cadet is een tweemans boot voor zeven- tot zeventienjarigen. Aan het WK doen 120 koppels mee uit negen verschil lende landen. Om 19.00 uur spelen de voetballers van Jong Zeeland in Axel tegen het Belgische FC Dender. Vorige maand oefende Jong Zeeland tegen de Thoolse selectie en won met 1-0 door een goal van Sjoerd Verhulst. ZY i Joannathan Duin kerke uit Goes won gisteren brons in de weg wedstrijd bij het WK voor ID-ren- ners. „Het kwam uit mijn tenen", zei hij. Eerder deze week won hij in Assen al WK-zilver bij de ploegentijd rit. i De Zeeuwse hoofdklassers oe fenen vandaag al ledrie. Vlissingen om 14.30 uur thuis tegen tweededivi sionist GVVV. Om 16.00 uur speelt Hoek op het eigen kunstgras tegen het Belgische Deinze en een uur later trapt Goes in Vlaardingen af tegen hoofdklas ser Zwaluwen. I Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke speelt vandaag om de zevende plaats op het WK voor dubbels in Manchester.Met zijn dubbelpartner Dylan Bennett ver loor hij gisteren in de strijd om de vijfde plaats weer van een Austra lisch koppel. 'Deze jongen is al zó Mitchell Minnaard Rotterdam Van Drongelen - die rugnummer vier krijgt - wordt al weer de twaalfde Nederlander die in dienst treedt bij Hamburger SV. De andere elf waren Nico-Jan Hoogma, Erik Meijer, Khalid Boulahrouz, Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Joris Ma- thijsen, Romeo Ca- stelen, Ruud van Nistelrooy, Eljero Elia, Jeffrey Bruma en Ola John. Van die elf kwamen er tien ooit in actie voor het Nederlands elftal. Enkel Hoogma viel die eer niet te beurt. „HSV is ook een heel grote club", vertelde Van Drongelen don derdagavond laat in gesprek met de PZC. Het is niet zo zeer een reden ge weest om voor deze club te kiezen. „Maar ik denk wel dat ik veel van mijn ploeg genoten kan leren." - Michel Breuer De zwemvereniging Schelde- stroom houdt vandaag voor de 78ste keer de Havenwedstrijd Breskens. Het is een traditie dat aan de openwaterwedstrijd lou ter Zeeuwse zwemmers en zwemsters deelnemen. Aector Doorns Breskens a De straf na geel wordt lichter, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56