'Babylijkje lag al dagen op die plek' SS» 3 dagen Twente**** 4 Turkse politie laat Haaksbergenaren Björn en Derya vrij, maar blijft zoeken wéjwiïiwiiisni S ind. diner Met het stel is eerder gezocht op de plek waar de verdwenen Joey voor het laatst was gezien. Ook de heu vels waar Björn zou zijn gevallen en de plek waar het duo een huis wilde bouwen in het Turkse Silifke wer den doorzocht. Het koppel zou het land echter nog niet mogen verlaten en moet zich elke week melden bij de poli tie. Het onderzoek naar de vermiste Joey Hoffmann loopt nog altijd. Joey zou op de dag van zijn ver dwijning ruzie gehad hebben met zijn reisgenoot Derya. De twee schreeuwden tegen elkaar. Dat zegt de eigenaar van het landgoed waar de Haaksbergenaren begin juli kampeerden. Waar de ruzie over ging, weet landeigenaar Alim Gürsoy niet. „Derya vertelde mij dat Joey hier niet langer wilde zijn", zegt hij op het terras van zijn huis vlak bij de stad Silifke. „Joey zou het vliegtuig terug naar Nederland nemen, zei Derya. Tegen mij praatte Derya Turks, Joey kon ik niet verstaan." De ruzie was in de ochtend van zaterdag 8 juli, de dag waarop Joey voor het laatst is gezien. Kort daar voor liep de landeigenaar Björn (34) tegen het lijf, de echtgenoot van Derya. Met ontbloot bovenlijf liep hij op het pad dat naar de kampeer- plek loopt. Die plek ligt in een rots achtig en lastig begaanbaar terrein. Gürsoy reed in zijn auto en gaf Björn een fles water. Die gooide Björn leeg over zijn lichaam. De landeigenaar reed door naar de kampeerplek, waar Derya en Joey waren. „Daar hoorde ik ze schreeu wen." Water Het krakkemikkige Mercedes-busje van de Haaksbergenaren was vast gelopen op een paar grote keien. De landeigenaar bood aan om het busje los te trekken, maar Derya en Joey sloegen dat aanbod af. Ze pak ten de flessen water aan die Gürsoy voor ze had meegenomen. Derya en Joey liepen richting de hoofd weg, een paar kilometer van de kampeerplaats. Het verhaal van de landeigenaar Tegen de dokter zei Björn dat hij in elkaar was geslagen door dorpsbewoners haalt de politieverklaring van Björn deels onderuit. Zo zei Björn dat er geen water meer was op hun afge legen kampeerplek. Maar Gürsoy trof ter plekke een watervoorraad aan van ruim tien liter. Die zaterdagavond gaat de land eigenaar opnieuw naar het kam peerterrein. Dan is alleen Derya (26) er nog, vertelt hij. „Ze zei dat Joey naar het vliegveld was gegaan. Björn was zoek. Iemand van de mi litaire politie heeft haar naar een hotel gebracht, ze mocht niet alleen op de kampeerplaats blijven." Pas de volgende dag zouden Derya en Björn herenigd worden, in het zie kenhuis van Silifke. Björn belandde daar met ernstige verwondingen. Hij vertelde dat hij was gevallen op de rotsen. „Maar eerst zei hij tegen de arts dat hij in elkaar was geslagen door dorpsbewoners", zegt Gürsoy. Dat hoorde hij van de politie. Volgens Gürsoy maakten Björn en Derya een verwarde indruk. „Volgens mij waren ze niet goed bij hun hoofd. Björn had last van een eerdere niertransplantatie. Ze wil den een stuk van mijn grond ko pen, maar later plotseling weer niet. Derya vertelde mij dat ze nu naar Antalya zouden gaan, waar ze een houten huisje in de buurt van het ziekenhuis wilden bouwen. Zodat Björn de medische hulp kon krij gen die hij nodig had." Speurhonden Dat was niet de enige opvallende uitspraak. Bij aankomst op het kampeerterrein - 7 juli - bood de landeigenaar een andere plek aan om te overnachten. „Ik vond de kampeerplaats geen goede plek", zegt Gursoy. „Ik vroeg of ze in de buurt van mijn huis wilden slapen. Zodat ze elektriciteit hadden en ge bruik konden maken van mijn bui tendouche. Maar dat wilde Björn niet. Hij wilde zo ver mogelijk van de bewoonde wereld leven." Op de kampeerplek was het gis teren nog een bende: er lagen een shirt van het merk WE, Neder landse theezakjes en stukken plas tic. Nederlandse zoekhonden en begeleiders van Zoekhonden Team ZH stappen vanmorgen op het vliegtuig naar Turkije, waar ze gaan zoeken naar de Haaksbergenaar. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg De politie heeft meerdere men sen gesproken die de vuilniszak hebben zien liggen waarin de baby was verpakt. Ook hebben hondenbezitters aangegeven dat hun hond in de dagen voor don derdag naar de plek toetrok. Margot Thiebou laat een paar keer per dag haar hond uit in de buurt. „Ik merkte de afgelopen dagen al dat mijn hond iets rook. Ik heb hem meegetrokken", zegt ze als ze voor de bloemenhulde staat die omwonenden hebben achtergelaten. Ook zij heeft de vuilniszak zien liggen. „Ik ben blij dat ik niet gekeken heb." De dode baby werd donderdag morgen gevonden door een vrouw die haar hond aan het uit laten was. Tot nu toe is niet be kend wie de baby is, hoe oud hij of zij was, hoe het kindje dood was en waaraan het is overleden. In de loop van vandaag wordt sectie verricht op het lichaampje. „Hopelijk hebben we dan meer informatie", zegt een woordvoer ster van de politie. De politie heeft gisteren de hele dag onderzoek gedaan in de buurt van de vindplaats, een plantenbak op de kade naast het Nieuwe Luxor theater. Alle bu ren krijgen bezoek, passanten worden aangesproken en er zijn stoepborden geplaatst. We heb ben inmiddels camerabeelden veilig gesteld. Uren aan materi aal. Die moeten we nu gaan be kijken. We gaan alles uit de kast trekken om er achter te komen wat er gebeurd is." Het onderzoeksteam vraagt mensen die vrouwen kennen die onlangs hoogzwanger zijn ge weest, maar die geen baby heb ben gezien zich te melden. Ook doet het een beroep op zorgverle ners om mogelijk belangrijke in formatie te delen met de politie. Leeuwarden diner Giethoorn diner zaterdag 5 augustus 2017 GO 'Vermiste Joey ruziede die dag met reisgenote' Björn en Derya Breukers, die in Turkije vastzaten omdat nog al tijd niet bekend is waar hun vriend Joey Hoffmann (21) is, zijn gisteravond vrijgelaten door de Turkse politie. Peter Winterman Silifke —Alim Gürsoy, landeigenaar Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Het dode kindje dat donder dag op de Wilhelminapier in Rotterdam is gevonden, lag daar in ieder geval sinds zater dag. Nadia Berkelder Rotterdam Landeignaar Alim Gürsoy schetst de situatie zoals hij die vorige week aantrof, foto peter winterman Luxe 4* hotel aan het bos gelegen in Enschede, dichtbij Hengelo en de Duitse grens! 2 nachten in 4* Hampshire Hotel - De Broeierd (8,1) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer diner (dagschotel), gratis parkeren en wifi Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! 4* Hampshire - Oranje Leeuwarden (8,4) 4* Fletcher De Eese-Giethoorn (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 2-gangen diner lx 3-gangen diner ort Gratis wifi funshop gids Gratis wifi zwemmen Öjt*™

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4