31 Schippers terug in Londen, vijfjaar na eerste grote toernooi Wawrinka niet naar US Open Varenhorst en Van Garderen winnen weer Volleybalsters uitgeschakeld Hassan door HANSEN Dafne Schippers houdt van volle sta dions. Als ze vandaag tijdens de war- ming-up voor haar serie even haar ogen laat glijden over de tribunes ziet ze zo'n 60.000 stoeltjes, voor het grootste deel bezet. Vijfjaar geleden, Schippers is dan pas twintig jaar, nam ze ook al het stadion in zich op. Bijna tachtigduizend toeschouwers, de oorspronkelijke capaciteit van het stadion, ziet ze die 2e augustus zitten. Op vrijdagochtend nog wel. Ochtend sessies van atletiektoernooien worden normaliter slecht bezocht, maar de Britten zijn massaal op publieksfavo riete Jessica Ennis afgekomen. De ze venkamp staat voor de verandering eens centraal. Schippers, van alle atle ten uit de Nederlandse ploeg de jong ste, kijkt haar ogen uit. „Het maakte een geweldige indruk op mij", vertelt de wereldkampioene op de 200 meter nu. „Voor mij was het überhaupt heel bijzonder om op de Olympische Spelen te mogen staan. Dat ik mij had gekwalificeerd, was voor mij totaal onverwachts." In aanloop naar de Spelen zien haar dagen er vaak zo uit: twee disciplines worden 's ochtends getraind, twee an dere disciplines 's middags. Ze houdt van de afwisseling. De sprint is dan vooral nog een van de onderdelen in haar meerkamp. In de zomer heeft ze de nationale titels behaald op de 100 meter en in het verspringen. Ze was bij de junioren al Europees en wereld kampioen geworden op de zeven kamp. Haar naam zoemt rond, ze is al eens 'de parel van de atletiek' ge noemd. Maar hier, in het tjokvolle sta dion in Londen, is ze vooral een piep jonge underdog met een blonde paar denstaart en beleeft ze haar eerste grote toernooi op het hoogste podium. Met horten en stoten, gelach en ge zucht. Wispelturig is haar zevenkamp. Coach Bart Bennema hoeft niet heel diep te graven in zijn geheugen. Struikelen „Dafne struikelde over de negende horde, redde nipt de tiende en fi nishte. Ze sprong met 1.80 meter een persoonlijk record op hoog, maar was niet zo goed in het kogelstoten. Ze won de 200 meter, sprong redelijk ver, maar verpeste de speer. Ze liep wel weer een dik persoonlijk record op de 800 meter." Een glimlach. „Oh man, het was heftig." Heftig dus. Schippers denkt zelfs aan vroegtijdig opgeven op dag 2. Buikpijn, misselijk, pijn aan haar voet en knie. Een bezoekje aan de sportarts doet wonderen, hij werkt de misse- UITSLAGEN lijkheid met manuele therapie weg. Ze eindigt uiteindelijk met een totaal van 6324 punten op de twaalfde plaats, op grote achterstand van Ennis. Maar het was als coach en atleet een leerzaam toernooi, vindt Bennema nog altijd. Hij zegt zeker te weten dat de erva ring van dat toernooi er wel voor heeft gezorgd dat Schippers een jaar later in Moskou op de WK brons op de zeven kamp won. Daar begon ze alweer goed, maar met kogel het ging mis. „Die pieken en dalen in een meer kamp vond ze lastig. Maar door haar ervaring in Londen wisten wij in Mos kou allebei hoe we daarmee om moes ten gaan en kon ze zich herpakken." Een overvol programma heeft ze in Londen. Om zo uitgerust mogelijk aan de start van de 4x100 meter es tafette te staan, slaat ze de 200 meter over. Het estafetteteam loopt in de series een Nederlands record (42.45 sec.), om uiteindelijk zesde te worden in de finale. Maar wat bij haar nog meer blijft hangen zijn alle indrukken eerder op het toernooi, tijdens de zevenkamp. ,Dat grote sta dion natuurlijk, al die mensen en de sfeer. Van de wedstrijd kan ik me niet eens zoveel herinneren. Ieder toer nooi is belangrijk in mijn ontwik keling geweest. Op mijn eerste Spelen leerde ik vooral de basis. Alles was nieuw. Hoe ga je om met een groot toernooi, hoe draai je een meerkamp? Londen blijft voor mij bijzonder. Het zou heel mooi zijn om hier nu op een WK me dailles te winnen." 1500 M zaterdag 5 augustus 2017 TENNIS Stan Wawrinka speelt dit jaar niet mee op de US Open. Het is inmiddels duidelijk dat de Zwitserse topspeler onvoldoende is hersteld van een vervelende blessure aan zijn knie. Wawrinka won de grand- slam van New York in 2016. De 32-jarige nummer vijf van de wereld kreeg on langs tijdens de grasperi ode flink last van zijn knie gewricht. Op Wimbledon verloor hij al in de eerste ronde. Op Roland Garros speelde Wawrinka nog wel de fi nale, die hij verloor van Ra fael Nadal. Na achttien grote ron des op rij ontbreekt Adam Hansen in de Vuelta. De Australiër fietste in 2011 de Vuelta en reed daarna ook alle Tours en Giro's. BEACHVOLLEYBAL Chris- tiaan Varenhorst en Maar ten van Garderen blijven op dreef tijdens het WK in Wenen. Ze bereikten giste ren de kwartfinales door een zege op de Cubanen Sergio Gonzalez en Diaz Gómez Nivaldo: 21-13, 21- 23,15-13. Het duo stuntte donderdag al met een zege op de Brazilianen Filho en Santos. VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de laatste vier bij de World Grand Prix. Het team van bondscoach Jamie Morrison leed in Nanjing een pijnlijke 3-2 nederlaag tegen China. Oranje stond in de laatste set met 14-10 voor en liet zes wedstrijdpunten onbe nut. Door de nederlaag gaat nu Brazilië door. Volop herinneringen Als een gearriveerde wereldster neemt Dafne Schippers (25) het dit weekeinde op de 100 meter op tegen onder anderen Elaine Thompson en Tori Bowie. Het strijdtoneel deze WK atletiek is het Olympic Stadium in Londen, waar ze vijf jaar geleden wispelturig presteerde tijdens haar eerste toernooi op het hoogste podium. Pim Bijl Londen WIELRENNEN Ronde van Polen. Zevende etappe (132,5 km): 1. Poels (Ned/Sky) 3.26.20, 2. Adam Yates (GBr/Ori) z.t., 3. Majka (Pol/Bor) z.t., 4. Kelderman (Ned/Sun) z.t., 5. Teuns (Bel/BMC) z.t., 6. Pozzovivo (lta/AG2) 0.05,7. Oomen (Ned/Sun) 0.12), 8. Haig (Aus/Ori) 0.14,9. Van Garderen (VSt/BMC) 0.14,10. Rui Costa (Por/Emi) 0.54. Wout Poels boekte gisteren in de Ronde van Polen zijn eerste zege van dit wielerseizoen. Als beloning kreeg hij zoenen en een bijzonder hoofd deksel. FOTO COR VOS Eindstand: 1. Teuns 27.07.47, 2. Majka 0.02,3. Poels 0.03,4. Kel derman 0.10,5. Yates 0.13, 6. Poz zovivo 0.23. TENNIS Los Cabos (Mex). Mannen, kwartfinales: Kokkinakis (Aus) - Fritz (VSt) 7-6(5) 6-2, Ber- dych (Tsj/1) - Mannarino (Fra/7) 4- 6 6-3 6-4, Dzumhur (Bos) - F. López (Spa/4) 6-7(2) 6-4 7-6(2), Querrey (VSt/2) - Millot (Fra) 6-1 6-3. Washington (VSt). Mannen, derde ronde: A. Zverev (Dui/5) - Sandgren (VSt) 7-5 7-5, Nishikori (Jap/2) - Del Potro (Arg/13) 6-4 7-5. Kitzbühel (Oos). Mannen, halve finales: J. Sousa (Por) - Ofner (Oos) 7-6(4) 7-6(4), Kohlschreiber (Dui) - Fognini (lta/2) 7-5 6-3. Dafne Schippers springt in 2012 ver tijdens de zevenkamp op de Olympische Spelen, fotoanp Schippers neemt een horde in 2012. Sifan Hassan haalde zonder problemen de halve finales op de 1500 meter. Ze won haar serie in 4.08,89. Een plek bij de eerste zes volstond. „Ik mocht ook niet winnen van mijn coach, maar het ging vanzelf." Discuswerper Erik Cadée haalde de finale niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31