Vertrek Landingsbaan is zacht matras Scholen in Reimerswaal staan het dichtst bij huis 2 MAIKEL HARTE Column Ioe jie oek nog op vakan tie?" Hoe vaak zou je deze vraag in deze tijd van het jaar krijgen? Ik tel het niet, maar het is vaak in ieder geval. Wij vertrekken vandaag, want wij hebben de tweede helft van de schoolvakantie verlof. Dat is met kinderen die nog leerplichtig zijn ook zo'n vraag: 'ei jie de eerste drie weken of de tweede drie weken?' Of je het helemaal correct Neder lands kan noemen, weet ik niet, maar wij hebben eigenlijk altijd 'de tweede drie weken'. Dat is zo afgestemd met m'n collega's in verband met de kantoorbezetting. Sommigen hebben echt een ex pliciete voorkeur, compleet met onderbouwing. Zo hoorde ik laatst iemand zeggen dat hij liever het eerste deel van de schoolvakantie heeft, omdat het dan langer licht is 's avonds en je dus eigenlijk meer 'meer waar voor je geld hebt'. Een ander heeft graag weer iets om naar uit te kijken en gaat daarom liever de tweede helft. Dat laatste doen wij. Heerlijk, we gaan weer naar Italië. Nog zo'n vraag: 'rie je in één keer of doe je een overnachting'. We doen een overnachting. Van middag eten we zoals we dat altijd doen eerst nog warm bij m'n moe der en dan stappen we in de auto om vanavond ergens in Duitsland een hotelletje te pakken. Op het gemakje dus. We hopen zo een beetje achter de files aan te rijden. Af en toe wordt daar verbaasd op gereageerd, maar dat verbaast mij dan weer. Ik hoor af en toe de meest exotische tijdstippen voor bijkomen waarop mensen in hun auto stappen voor hun rit naar Frankrijk, Spanje of Italië. Onbe grijpelijk. In mijn ogen zelfs ge vaarlijk, want je kan toch beter goed uitgerust aan zo'n lange rit beginnen. Bovendien, dan heb je eindelijk vakantie en dan ga je een wekker zetten op een tijdstip dat nog vroeger is dan wanneer je nor maal naar je werk moet. Nee hoor, vandaag is dag één: we slapen uut! Nog zo'n vraag: 'rie je in één keer of doe je een overnachting' DESTELLING Vandaag: Vrouwenvoetbal is leuker dan mannenvoetbal Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man vast voor bezit stroomstootwapen Frears sluit Film by the Sea af Drugslab opgerold De nieuwe start- en landingsbaan van vliegveld Midden-Zeeland voelt als een zacht matras. „Maar wel een stevig matras. Zo eentje waar je niet helemaal inzakt." De piloten van de luchtmacht - met bijnamen Cooky en Tubbs - zetten hun Pilatus PC 7 turbo trai ner gisterochtend met een tevre den gevoel neer in Arnemuiden. Het trainingsvliegtuig kwam naar het vliegveld voor de Zeeuwse luchtvaartdagen, die gisteren be gonnen. „Dit toestel is vrij zwaar voor deze baan, maar we hadden totaal geen problemen. De baan is helemaal goedgekeurd", zegt piloot Cooky, die om veiligheidsredenen niet met zijn echte naam in de krant wil. Het was de eerste keer dat een re latief groot en zwaar vliegtuig landde op de nieuwe baan. In mei werd de ondergrond met een kunststofvezel verhard. Het is gere cycled gras dat eerder gebruikt werd op voetbal- en hockeyvelden. Ook werd de baan opnieuw ge draineerd. Daardoor kunnen vlieg tuigen veel vaker terecht op het vliegveld. „Voorheen moesten we als het geregend had één of twee dagen wachten. De baan werd dan heel drassig", zegt directeur Enno Belderok. „We hadden ook veel last van spoorvorming." Het vliegveld koos bewust niet voor beton. Dat is niet alleen prijzig, maar ook minder geschikt. „We zijn een recreatievliegveld. Hier gaat nooit een vliegtuig uit Mal- lorca landen. Een grasbaan is veili ger voor het type vliegtuig dat hier komt. Op gras is het voor een piloot makkelijker om te corrigeren. Som mige kistjes die hier landen hebben niet eens een wieltje. Daarmee zou je op een harde baan niet kunnen landen." Op gras is het voor een piloot makkelijker om te corrigeren Belderok noemt het resultaat 'ge weldig'. „We zijn er gisteren met 120 kilometer per uur overheen ge reden met de auto. Het is gewoon een racebaan. Zoiets had met de oude baan echt niet gekund." Vandaag is de tweede dag van de Zeeuwse Luchtvaartdagen. Van 10 tot 18 uur staan er allerlei activitei ten en demonstraties op het pro gramma. Kinderen uit de gemeente Reimers waal hoeven het minst ver naar hun basisschool te reizen. De meeste leerlingen uit die gemeente kunnen met gemak wandelend naar school: 62 procent legt gemiddeld minder dan 250 meter af. Dat blijkt uit een publicatie van databureau LocalFo- cus, op basis van cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs. In de gemeente Goes leggen kin deren de grootste afstanden af. Ruim een kwart van de scholen ligt op meer dan vijf kilometer van het huis van de leerlingen. Dat komt doordat in Goes relatief veel scholen voor speciaal onderwijs staan: op die scholen zitten leerlingen uit de hele provincie. Ook in Borsele en Noord-Beveland leggen kinderen relatief grote afstanden af. Basisschoolkinderen uit Gronin gen moeten de langste afstand af leggen naar hun school. Van alle ba sisscholen in die provincie bevindt tien procent zich op gemiddeld meer dan vijf kilometer afstand van het ouderlijk huis van de leerlin gen. VLISSINGEN Al 81 activiteiten voor Burendag TOOS EN HENK ©AAN OP VAKANTIE zaterdag 5 augustus 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik geloof in won deren 1108 reacties KOUDEKERKE Een 34-jarige man is donderdagnacht in Vlis- singen opgepakt voor het bezit van gestolen goe deren en een stroom stootwapen. Agenten zagen de man rond 1.40 uur op de Galgeweg lopen. Ze vonden het op vallend dat de Vlissinger in het afgelegen gebied rondliep. Bij controle bleek de man twee za deltasjes te hebben die hij mogelijk gestolen heeft. Ook vonden ze een stroomstootwapen in zijn zak. Hij is opgepakt op verdenking van heling en het overtreden van de wet wapens en munitie. De Vlissinger is meege nomen naar het politiebu reau en ingesloten. VLISSINGEN Het festival Film by the Sea wordt op 16 septem ber afgesloten met de film Victoria Abdul. De Brits- Amerikaanse productie vertelt het verhaal van de vriendschap tussen konin gin Victoria van Engeland (Judi Dench) en Abdul Karim (Ali Fazal), een jonge klerk uit India. Regisseur is Stephen Frears (foto), die in 2003 al eens te gast was bij Film by the Sea. VLISSINGEN De politie Zeeland/West- Brabant heeft gisteren in een loods aan de Gilde- weg in Vlissingen een drugslab gevonden, waar amfetaminen werden ver vaardigd. Eerder op de dag was op het terrein een gestolen auto aange troffen. Die is in beslag genomen. De agenten vonden in de loods een amfetaminen-laborato rium. Er zijn geen aanhou dingen verricht. De drugs zijn in beslag genomen. Cornelleke Blok Arnemuiden -Enno Belderok, directeur Het eerste vliegtuig dat landt op de verharde baan. foto ruben oreel Cornelleke Blok Vlissingen Er hebben zich in Zeeland al 81 buurten aangemeld voor Burendag op 23 sep tember. Landelijk zijn voor de twaalfde editie 4450 activiteiten gemeld, ruim 1000 meer dan vorig jaar om deze tijd. Inschrij ven en een financiële bij drage tot 400 euro aan vragen kan via buren- dag.nl. RARE TITEL.. HET IS toch: "...©AAN MET vakantie"? NEE HOOR» JE ©AAT MET ÖE AUTO OP VAKANTIE TOCH IS HET MET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2