Met Rosenborg treft Ajax weer zware opponent II maken, maar elkaar nu steunen' II 29 Droomloting voor de prijzen kan gaan werkt zijn. Het spel dat Ajax woensdagavond in de eigen Arena liet zien tegen Nice biedt hoop, maar vaststaat dat het ook tegen het stugge Rosenborg niet zoveel ruimte mag weggeven. Want juist dan is de huidige kampioen van Noorwegen gevaar lijk, hoewel de ploeg allang niet meer zo goed is als een jaar of tien geleden toen het steevast Champi- ons-Leaguedeelnemer was en een zekere reputatie als reuzendoder genoot. In het Lerkendalstadion in Trondheim is de Europese elite al een tijdlang niet meer langs ge weest en in de laatste Champions- Leaguevoorronde boekte Celtic er deze week nog een bescheiden overwinning. Ajax zal niettemin gewaarschuwd moeten zijn door de landgenoten van Molde FK. Die be scheiden ploeg hield Ajax in 2015 twee keer op een gelijkspel en werd glorieus koploper in een Europa- Leaguepoule met ook Fenerbahqe en Celtic. „Het zegt wel iets dat Rosenborg maar nipt is uitgeschakeld door Celtic", zei verdediger Matthijs de Ligt gisteren op de Open Dag van de club in het eigen stadion. Hij kijkt nu al uit naar de lijf-aan-lijf- duels die hij zal moeten uitvechten met spits Nicklas Bendtner, de Deen die ook voor Arsenal speelde. „We zijn dan wel uitgeschakeld voor de Champions League, we zijn aan het aan onze stand verplicht om elk geval wel de groepsfase van de Europa League te halen", aldus De Ligt. Trainer Marcel Keizer weet dat de Noren al halverwege het eigen sei zoen zijn. „Of dat een voordeel of een nadeel is, zal moeten blijken." Voor hetzelfde geld moest het team van Marcel Keizer over een kleine twee weken afreizen naar Oost-Europa waar het met het Oekraïense Oleksandriya, het Al banese Skënderbeu, Vardar Skopje uit Macedonië of Suduva uit Litouwen in elk geval veel on bekendere clubs had kunnen lo ten. Dan lijkt Rosenborg sterker, zoals ook OGC Nice een pittige tegenstander was in vergelijking met andere denkbare opponen ten in de afgelopen voorronde van de Champions League. Maar Ajax geldt in de ontmoe tingen tegen Rosenborg op 17 en 24 augustus natuurlijk nog wel als de favoriet. Alleen al omdat het de Europa-Leaguefmalist is. Een finalist overigens die moet zien te voorkomen dat het zich voor het eerst sinds het seizoen 1990/91 niet weet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van een Euro pacup. Destijds was Ajax ge schorst, nu heeft het plaatsing zeifin de hand. Dan moet de uitschakeling om Champions Leaguevoetbal ver- ANDEREKOEK acht verloren zoon Berghuis alvast eventjes vertelt waar hij over een maandje of tien staat: op de Coolsin- gel. „Best gek eigenlijk", zegt de aan valler, geconfronteerd met de stelling dat zijn club tot afgelopen mei liefst achttien jaar moest wachten op de ti tel. „Deze club is zo groot, zo gigan tisch. In populariteit totaal niet te vergelijken met wat ik bij Watford meemaakte. Je kunt je bijna niet voorstellen dat hier zo weinig ge wonnen is de laatste jaren. En daarom voel ik me zo bevoorrecht dat ik deel heb uitgemaakt van de kampi- oensploeg. Een gevoel dat straks al leen maar sterker zal zijn, denk ik, naarmate ik ouder word. Want het blijft natuurlijk bijzonder. Wat vele toppers hier niet hebben meege maakt, is mij wel gelukt. Een grote eer. En een prestatie die naar meer smaakt. Ik geloof echt dat de titel een aanzet is tot nog veel meer prijzen voor Feyenoord." Prijzen winnen geeft zo'n enorme kick, man. Die kick moet Feyenoord weer elk jaar gaan voelen moeilijk in beelden is te vangen maar bij de landskampioen nu onmiskenbaar tot uiting komt. Je ziet het aan de wijze waarop Van Bronck- horst zich, stelliger en flamboyanter dan ooit, presenteert. Aan het bombastische kampi oensdoek dat fier over de stadion-entree hangt. En aan de manier waarop een blond meisje van een jaar of En dat biedt perspectief voor Berg huis en co. Podia genoeg immers om het te laten zien, komend seizoen. Met de Champions League als abso luut hoofdgerecht voor het Rotter damse bolwerk. „Zeker mooi", erkent Berghuis. „Maar ook hiervoor geldt: meedoen aan de Champions League is alleen maar mooi als je presteert." Hij wil er maar mee zeggen: Feyen oord gaat straks niet naar Barcelona of Londen om lekker te shoppen. „We gaan om wat te laten zien. Ik weet wat ik kan, ik geloof in mezelf. En ik geloof in Feyenoord. En precies dat gevoel, 'wij zijn samen het grote Feyenoord', proefik bij iedereen bin nen de club. We hebben er zoveel zin in met z'n allen." 'Een verslaving' noemde Van Bronckhorst het recent nog, het ge voel van winnen. Berghuis kan het alleen maar beamen. Afkicken is wat hem betreft nog lang niet nodig. „Prijzen winnen geeft zo'n enorme kick, man. Die kick moet Feyenoord weer elk jaar gaan voelen." teur Tiny Sanders vijfjaar en vijf maanden geleden een jobstijding aan Fred Rutten overbrengen, die voor de buitenwacht uiteindelijk niet meer onverwacht kwam. Het is de laatste coach die bij PSV is heen gezonden, nadat de fans van PSV We hebben een aantal dingen op te lossen en ook financieel is er een flinke tegenvaller zich massaal begonnen te roeren. Het bleef niet bij gestommel en ge pruttel op sociale media, maar er kwamen acties in woord en gebaar. Brands signaleerde destijds in de weken voor het congé van Rutten al dat er resultaten moesten komen en liet de Tukker bungelen. Nu ope reert hij totaal anders en draait hij de bankschroef nog niet aan in de richting van Cocu. „Wij denken oprecht dat Phillip de juiste man voor ons is. Zijn positie is dan ook geen issue." Zelf voelt de samensteller van de ploeg zich mede-verantwoordelijk voor de resultaten. „Alleen heb ik natuurlijk een heel beperkte in vloed op wat er op het veld gebeurt. Het is aan jullie om te beoordelen of ik een goede selectie heb neergezet. Daar mag je mij op afrekenen." „Het klopt dat we een aantal din gen op te lossen hebben en er ook financieel een flinke tegenvaller is. Maar als voetbalbestuurder kun je niet op pure emotie handelen. Als het aan sommige supporters ligt, waren er de afgelopen zeven jaar wel zeven verschillende trainers aan het roer geweest. Dat kan niet. Het gaat erom dat er perspectief is. Wij zien dat absoluut, waarbij we natuurlijk kijken wat er beter kan. We zullen intern ook echt wel kri tisch op elkaar zijn." zaterdag 5 augustus 2017 Lasse Schone deelt een handtekening uit aan een jonge fan op de Open Dag van Ajax. foto anp no De laatste keer dat Ajax zich niet wist te plaatsen voor het hoofdschema van een Europees toernooi was in seizoen '90/'91. Amsterdam FC Utrecht neemt het in de play-offs van de Europa League op tegen Zenit St. Petersburg. Een pittige loting. Aanvoerder Willem Janssen: „Dit is een gewel dige uitdaging. Er zaten twee hele grote ploegen bij onze mogelijke tegenstan ders, we hebben er één ge kregen. Zenit is andere koek. Maar we willen laten zien wat we waard zijn." Het Noorse Rosenborg BK is de tegenstander van Ajax in de play-offronde voor de Europa League. Daarmee loot het weer één van de zwaarst denkbare opponenten. Nik Kok Steven Berghuis vindt het lekker dat er meteen iets te winnen valt, namelijk de nieuwe Johan Cruijjf Schaal, foto pim ras —Marcel Brands

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29