Brands: 'Geen verwijten .1 28 Berghuis merkt aan alles dat Feyenoord dit seizoen opnieuw SST Neymar: Heb hart gevolgd Castaignos naar Vitesse 'Een drama voor Vermeer' Robben mist ook Supercup Met Steven Berghuis strijdt Feyenoord vanavond (18.00 uur) om de eerste prijs van het seizoen, de Johan Cruijff Schaal. Het duel met Vitesse moet het voorgerecht worden van opnieuw een succesvol jaar. Want: „Winnen went nooit." 'Beterschap Eloy Room!' Een goede indruk achterla ten op je eerste werkdag, het is niet elke voetbalman gegeven. Vraag het Louis van Gaal, die zich bij zijn entree bij Manchester United in een tamelijk uitdagend kleurig pak uit doste: City-blauw. Of Piet Velthui- zen. De doelman was amper in dienst bij het Spaanse Hércules en prompt miste hij de training. De verklaring: het skypen met zijn in Nederland achtergebleven hond was uitgelopen. In die zin zou je Steven Berghuis (25) misschien wel de ultieme nieuwe werknemer kunnen noemen. Althans, zo manifesteert hij zich van daag onmiskenbaar, in en rond de Kuip. In voorkomen - babbeltje hier, fotootje daar - en in woord. „Ik ben zó blij om terug te zijn", zegt de afge lopen jaar al van Watford gehuurde speler bij herhaling. En: „Als je een maal aan Feyenoord hebt geroken, blijft de club voor altijd trekken." Het mooie voor hem is: de liefde is wederzijds. Berghuis merkt het op VITESSE een dag als vandaag niet alleen aan de hordes jongens en meisjes die hem, als een van de kampioenenmakers van afgelopen seizoen, nog altijd zichtbaar in de harten koesteren. Ook aan de wijze waarop de Rotterdamse clubleiding zich maanden voor hem inspande, nadat hij noodgedwongen terug moest naar Engeland. Tech nisch directeur Martin van Geel en coach Giovanni van Bronckhorst ver zekerden Berghuis dat ze hem zou den terughalen, die 25-jarige buiten speler, al moesten zij er te voet voor naar Watford komen. „Dat voelt voor elke voetballer na tuurlijk fijn", zegt Berghuis nu, met een vierjarig contract op zak. „Ieder een wil gewaardeerd worden. En die waardering voel ik bij Feyenoord. Het klinkt gek na één jaartje hier gevoet bald te hebben. Maar dit voelt echt als mijn plekkie. En dat gevoel hebben veel jongens. Je merkt gewoon aan alles dat het weer een seizoen wordt waarin we voor de prijzen kunnen gaan. Het niveau van de selectie is hoog, de nieuwelingen doen het prima en ikzelf ben eveneens vol vertrouwen dat we weer succesvol zullen zijn met Feyenoord. Lekker dus dat er tegen Vitesse meteen iets tastbaars op het spel staat. De Johan Cruijff Schaal is gewoon een prijs, klaar. En een prijs wil je winnen." Ruim anderhalf decennium lang was de club het eitje dat er in de schappen nog best begeerlijk uitzag, maar dankzij alle bestuurlijke en fi nanciële problemen volledig bedor ven was. Met het daaropvolgende sportieve trauma van dien. Maar in die dynamiek is veel veranderd. Daarvoor hoefje op een dag als vandaag alleen maar even langs de Kuip te wandelen. Neem dat vertrou wen, een fenomeen dat doorgaans zo Een cocktail van verbijstering, slaapgebrek en zorgen domineerde het verhaal van Marcel Brands over de 'avond van Osijek'. Een voorstel ling die de PSV-boeken ingaat als een van de grootste decepties aller tijden. Osijek-uit was sportief ge zien een van de meest akelige trips ooit. Na de Kroatische veeg ont breekt PSV voor het eerst in 44 jaar in een Europees hoofdtoernooi. „Natuurlijk hoort dit niet bij PSV en is dit een ongelooflijke domper voor ons en onze fans, maar we kunnen ook niet na twee wedstrij den al conclusies voor een heel sei zoen trekken", zei de bedrukte voetbalbaas van PSV op het vlieg veld in Kroatië. „We moeten elkaar nu steunen in plaats van elkaar ver wijten te gaan maken." Nee, er is nog steeds geen spoor tje twijfel over het functioneren van trainer Phillip Cocu bij de tech nisch manager te bespeuren. Hij moest samen met toenmalig direc- zaterdag 5 augustus 2017 VOETBAL Neymar was toe aan een volgende stap in zijn loopbaan. Dat zei de Braziliaanse aanvaller gisteren bij zijn presentatie bij Paris-Saint Germain, dat hem van FC Barcelona overnam voor 222 miljoen euro. „Het gaat mij om ambities. Ik wilde een nieuwe uitdaging. Ik heb mijn hart gevolgd", aldus Neymar. „Ik ben niet voor het geld gegaan. Daar haal ik de motivatie niet uit." O VOETBAL Vitesse staat op het punt zich te versterken met Luc Castaignos. De 24-jarige aanvaller staat nog onder contract bij Sporting Portugal, waar hij weinig speeltijd krijgt. Hij speelde eerder voor Feyenoord, Internazionale, FC Twente en Eintracht Frankfurt. Vitesse haalde eerder al Tim Matavz voor de positie centraal in de voorhoede. VOETBAL Feyenoord- trainer Giovanni van Bronckhorst stak gisteren zijn geblesseerde doelman Kenneth Vermeer een hart onder de riem. „Het is een persoonlijk drama voor hem na de blessure van vorig seizoen. Ik had de keuze tussen hem en Brad Jones als eerste keeper nog niet gemaakt." VOETBAL Arjen Robben mist vandaag het duel van Bayern München met Borussia Dortmund om de Duitse Supercup. Trainer Carlo Ancelotti heeft de aanvoerder van het Nederlands elftal nog niet in zijn selectie opgenomen. Arjen Robben miste een groot deel van de voorbe reiding op het nieuwe sei zoen. Hij liep deze zomer een kuitblessure op terwijl hij aan het tennissen was. Ook voor James Rodri guez, Manuel Neuer, David Alaba en Thiago komt de ontmoeting met de nieuwe club van trainer Peter Bosz nog te vroeg. 'Naar Barcelona of Londen voor shoppen? 'Nee, om te presteren' Dennis van Bergen Rotterdam Vitesse-trainer Henk Fraser verwacht dat doelman Eloy Room weer snel fit is. De keeper meldde zich donderdag ziek en zit sindsdien thuis. Fra ser: „Eloy is ziek. Ik wens hem veel sterkte." Room lijkt een breuk met Vitesse te willen forceren. De keeper sloeg een nieuw con tract deze zomer af en kan volgende zomer transfervrij ver trekken. Vitesse haalde vervolgens Remko Pasveer. De ex-PSV'er won de concurrentiestrijd. Slipt. v. ■4 Marcel Brands: „Wij denken oprecht dat Phillip Cocu de juiste man voor ons is." FOTO PRO SHOT Het humeur van Marcel Brands had gisteren zichtbaar geleden onder het sportieve drama dat zich de avond daarvoor voor PSV had voltrokken. „Natuurlijk hoort dit niet bij PSV." Rik Elfrink Osijek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28