2013 2017 II 27 Nederland Denemarken nog dacht nooit meer te kunnen voetballen. Zo heeft iedereen zijn eigen relaas en motivatie. Iedereen ook zijn eigen route naar Oranje. De laatste weken zijn we een hecht team geworden. Dat hoor je sporters wel va ker zeggen, maar hier voelt het echt zo." Maar het is het allemaal echt waard geweest als Oranje morgen wint van Denemarken. Precies op het moment dat de euforie de over hand heeft. Maar dat het nog niet binnen is, hoefje Van Es niet te vertellen. „Ie dereen heeft hier jaren naar toege werkt. Nog even goed eten en sla pen. En dan morgen champagne. Hopelijk." Echt iedereen in deze selectie heeft jaren gevochten om hier te komen Maar voor de echte voedingsbodem moeten we jaren terug, vindt Kika van Es. Ze maakte zelf nog niet de stap naar het buitenland, omdat een gruwelijke dubbele beenbreuk haar bijna de voetbalcarrière kostte. Als een peuter moest ze weer leren lopen. „Dat is mijn verhaal. Een EK- titel winnen terwijl ik kort geleden zaterdag 5 augustus 2017 1 De speelsters van Oranje gingen al jong hun dromen achterna. Nu is het tijd om te oogsten, fotopimras van Es Van Veenendaaïl/ ^91 Gragt Martens Dekker Van de Donk Van Luntëren Qroenen |L Veie Nadim Miedema Van de:Sanden HaI2er Jènsen Serensen Larsen ^etersen Scheidsrechter Staubli (Zwi) Troelsgaard Roddik Vermoedelijke opstellingen Aftrap morgen, 17:00 A Daniëlle van de Donk in actie tegen Duitsland. De titel verdediger wordt op 0-0 gehouden, maar Oranje scoort niet in drie groepsduels en vliegt eruit. FOTOAFP A Oranje is volwas sen geworden. Na vijf zeges - met een overtuigende 3-0 tegen Engeland in de halve finale - staat het morgen in de eindstrijd. FOTO PIM RAS - Lieke Martens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27