Hoe is het nu met... EN WAT DOE JIJ VANDAAG? MAYA EKSTEEN 24 M IMAGO OPHEF OVER NIEUWE FILM JOLIE Ze wordt alom geprezen als weldoener en speciaal gezant voor de VN, maar nu loopt het imago van Angelina Jolie een flinke deuk op. Het lijkt er sterk op dat ze weeskinderen heeft gemanipuleerd voor haar nieuwste film First they killed my father. Boerin Bertie Steur gaat naar het Beachboomfestival in Renesse. Quote van de dag Mijn eierstokken zijn bijna met pensioen, maar ik voorlopig nog niet Zorgen om kind Simon Johnny English komt terug Als Angelina jolie vertelt over de au dities voor de door haar geregisseerde film First they killed my father (vanaf september op Net- flix) bekruipt je een ongemakkelijk gevoel. Het was buitengewoon moei lijk om een hoofdrolspeler te vinden, vertelt de actrice/regisseuse, dus ging haar crew langs weeshuizen en schooltjes in krottenwijken. De kindjes daar kregen geld voor hun neus gehouden. Vervolgens werd ge vraagd waarvoor ze het geld zouden gebruiken, waarna het weer werd afgenomen om zo een emotionele reactie uit te lokken. „Srey Moch (het meisje dat uitein delijk de hoofdrol mocht vertolken, red.) was de enige die lange, lange tijd naar het geld staarde", zei de 42-jarige filmster en regisseuse in Jolie kan zich niet een tweede keer een faux pas permitteren Vanity Fair. „Toen ze gedwongen werd om het geld terug te geven, werd ze overmand door emoties." Jolie krijgt zelf tranen in haar ogen als ze over Srey vertelt, schrijft het Amerikaanse blad. „Toen we vroegen waar ze het geld voor wilde gebrui ken, vertelde ze dat haar opa was overleden en ze geen geld hadden om hem een mooie begrafenis te geven." Haar uitspraken leidden deze week tot grote ophef. De castingprocedure werd als wreed bestempeld en het manipulatieve spelletje zou schade lijk zijn voor kinderen. Een grote smet op de zo vlekkeloze reputatie van Jolie als weldoener, die foto's van haar eigen kinderen en haar bruiloft voor miljoenen verkocht om de op brengst te schenken aan goede doe len. Die met gevaar voor eigen leven vluchtelingenkampen bezocht, om aandacht te vragen voor de proble matiek. Wie de zoete foto's ziet met vluchtelingenkindjes om haar heen zou de actrice kunnen beschouwen In deze serie zoeken we BN'ers op die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Maya Eksteen, voormalig televisiepresentatrice. Kinderen die hun ouders niet meer willen zien. Mensen die contact heb ben met buitenaardse wezens, aan travestie doen of een gigolo inhuren. De thema's in Lief en Leed, het contro versiële televisieprogramma halver wege de jaren 90, waren destijds ronduit spraakmakend. „Je vond het prachtig of afschuwelijk, maar ieder een had er een mening over", diept Maya Eksteen op. Ze was de eerste presentatrice van Lief en Leed. Sommigen hadden het idee dat dat programma altijd over seks ging. Dat gebeurde wel vaak, maar zeker niet altijd. Het was een bijzonder programma, omdat het live was, kijkers konden inbellen en Jan en alleman op de tribune zat om mee te praten." Maya Eksteen rolde destijds het televisiewereldje in, maar was eigen lijk opgeleid tot lerares. „Je gelooft het bijna niet, maar daar was toen geen werk in", aldus de geboren Amsterdamse, die na Lief en Leed samen met Viola Holt de 5 uur Show deed. „Daarna kwamen er wel wat programma's voorbij, maar niet wat ik wilde." Het onderwijs lonkte. „Dat Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. Hoe laat ging vanochtend de wekker? „De wekker stond niet al te vroeg. Om half acht. Ik heb natuurlijk beesten die verzorgd moeten worden." Wat ga je doen vandaag? „Ik fiets met wat vrienden en mijn vriendin naar het Beachboomfestival. Dat is een feest met DJ's op het strand. De dresscode is 'colourful', dus mijn vriendin en ik hebben matchende neon-outfits geregeld. Lekker jaren tachtig." Wordt dat een latertje? „Het feest duurt volgens mij tot 1.00 uur. Dus dan zijn wij er ook nog wel, ja." Ga je niet naar Pride Amsterdam? „Nee, dat heb ik nu twee jaar achter elkaar gedaan en dat was enorm leuk. Maar het is ook wel lekker om dichtbij huis te blijven. En Beachboom is ieder jaar tegelijkertijd met de Pride, dus ik heb zin om daar weer eens heen te kunnen." Met een boerenbedrijf heb je zeker niet vaak vakantie? „Nou, ik ben vorig jaar nog vijf weken wegge weest, haha. Maar serieus, ik kwam van Expeditie Robinson echt ontspannen terug. Ik vond het wel lekker hoe weinig je daar hoeft." Heb je tijdens vrije dagen last van je bekendheid? „Ach, ik hoef niet echt aan mijn bekendheid te ontsnappen. Ik woon natuurlijk ook in Renesse. Daar komen enorm veel Duitsers en die kennen me toch niet, haha." - Hanneke Marcelis Presentatrice en ex- model Irene van de Laar (48) in haar column in Beau Monde zaterdag 5 augustus 2017 MUZIEK Simon Keizer had na de ge boorte van zijn dochter Kiki vo rige week al snel zorgen over haar ge zondheid. „Ze viel meer dan 10 procent af en dat is gevaar lijk", vertelt hij in een vlog. Inmid dels gaat het weer goed. FILM Rowan Atkinson kruipt weer in de huid van Johnny English. De derde film over de onhan dige Britse spion moet in oktober in de bioscoop draaien. In 2003 en 2011 ver schenen de eer ste twee delen. a ield A arme kindertjes voor de gek? Marlies van Leeuwen 44 BartMaussen Dennis Jansen Maya Eksteen in 1995. FOTO ANP KIPPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24