KIEKSUMMERSALE a 8 Voetjes van de vloer WESTKAPELLE ZEEDIJK Keihard knallen de zeepkisten de zeedijk in Westkapelle af. Niet iedereen haalde de finish ongeschonden. Dat hoort d'r bie eej', zegt een gewonde racer laconiek. Niet binnen de witte zakjes lopen. En in de buitenbochten achter de dranghekken blij ven', is de dringende boodschap vrijdagmiddag aan het publiek dat de tiende zeepkisten race op en aan de Westkapelse zeedijk volgt. Keihard knallen de kisten met namen als Batmobile, De mannen van Boels, Indo-racer en De Lachende Zeelui, de dijk af. Maar menig kijker steekt toch lukraak over. 'Ze zijn toch klaar' roept een moeder eigenwijs als haar kind van de baan wordt geplukt. Voor Ernst den Eleijer is het feestje op de dijk snel voorbij. Een van de wielen van zijn Sunny Lightning begeeft het al in de proefronde. Hij kiept bijna om. „Die was dus niet bestand tegen de helling", constateert hij nuch ter. „Jammer. Maar het is al leuk om hier bij te zijn." Een onverwachte oversteker zorgt ervoor dat Henk Wielema- ker met zijn Cool Runner vlak voor het strand omkiept. Zowel de bestuurder als de zeepkist loopt schade op. Ach," wijst Henk op de schaafwonden op zijn arm en hand; „we hebben er wat brand- wondenzalf op gesmeerd. We gaan gewoon door." Zijn team Ja maican Cool Runnings (rastapruik, gehaakt mutsje en 'jointje') over woog te stoppen omdat het twij felde aan de veiligheid van de kist. Die is vernoemd naar de bobslee van het Jamaicaans bobsleeteam dat deelnam aan de Olympische Spelen. Maar de Wasschappelse bobslee blijkt oké en de strijd gaat door. „Wauw, cool Mann, die ist sóóó cool", roept een Duits jochie in extase als hij de grote zwarte Batmobile op de dijk ziet. Het in drukwekkende voertuig is verre weg favoriet bij de meeste jongens in het publiek. „Ja, die is het mooist", roepen de Harlingse broers Jesse (9) en Luuk(6) Smit eensgezind. „Ik heb de film gezien", zegt Luuk trots. Het twee tal is met ouders Judith en Sido op vakantie in Kamperland en komt speciaal voor de race een dagje naar Westkapelle. „De jongens hebben donderdag uren meege- Vorig jaar waren we de Fiintstones daan aan spelletjes tijdens het Dijkfeest. Toen we hoorden van de zeepkistenrace, zijn we nog maar een dagje teruggekomen", vertelt Judith. In volle vaart schiet de roze zeepkist van 'de familie Flodder' langs. Ma (Richard Dingemanse) achter het stuur van de Chevrolette met een glas en een fles. De blonde pruik van dochter Kees (Sunna Rober) is inmiddels in de achterbak beland. „Vorig jaar wa ren we de Fiintstones" zegt Ri chard. „Dit is weer eens wat an ders." Hij trekt z'n zwarte pruik nog maar eens recht en stopt grijnzend een immense aangevre ten sigaar in zijn mond. Als ze het roze vehikel weer terug de helling opduwen, knalt er keiharde mu ziek uit. „We zijn aso, vandaar". Het achtkoppige team De Man nen van Boels onderging ook een metamorfose. Bemanden de Westkappelaars vorig jaar nog het Pausmobiel, nu rijden ze een kna loranje wc-gebouwtje. Batman en zijn crew maken er de hele race een heuse show van. „Ik voel me wel stoer in dit pak", lacht Bastiaan de Visser, alias Bat man. „Maar het had een maatje groter gemogen". De heren krij gen de originaliteitsprijs. De race wordt gewonnen door Indo-racer, gevolgd door De mannen van Boels. SPELREGELS zaterdag 5 augustus 2017 -4 Elke winkelstraat heeft ze wel. Terwijl de dames op zoek gaan naar het kledingstuk dat nog ontbreekt in de garderobe, nemen hun partners plaats voor de winkel. Zonder morren. FOTO RUBEN OREEL Spektakel in zeepkistenrace Annemarie Zevenbergen A De Batmobile is verreweg de favoriete zeepkist, foto ruben oreel - Richard Dingemanse, ma Flodder „Het wedstrijdreglement voor de zeepkistenrace in Westka pelle is niet zo uitgebreid", vertelt organisator Ronald van de Sande van het Kasteel van Batavia. En alcohol? „Dat wordt niet specifiek ge noemd", zegt hij grinnikend. De wedstrijd telt vier onder delen: snelheid, afstand, be hendigheid en remproef (in parkeren). De regels: - Geen voetjes op de vloer - Helm verplicht - Eén bestuurder per voertuig - Geen gemotoriseerde zeep kisten - Een goed werkende rem- installatie - Aanduwen tot de helling bij de zeedijk mag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 143