7 Tips voor de huurder BE „Tussen de paalhoofden blijven, niet al leen de zee in en niet met zand gooien. Verder hebben we nergens omkijken naar. De kinderen vermaken zich alle drie op hun eigen manier." Stijn (10) komt met een steen aanzet ten waarop twee piepkleine zeesterren zich vastklampen aan het laatste stukje leven. „Wist je dat zeesterren niet uit zichzelf de zee in kunnen als ze zijn aangespoeld?" doceert hij. „Daarvoor is het zand te los. Daarom ook is hier de zee niet blauw als bij de Galapagos; door het losse zand op de bodem." „Stijn wordt bioloog", verklaart Jan- tina. Hanna (8) is intussen lekker aan het koken. In een bakje roert ze zeewa ter, zand en gebroken schelpjes tot een Groese bouillabaisse. Als ze niet aan het koken is, bladert ze in haar boek vol ei gen modecreaties; Hanna wordt mode ontwerpster. Als Stijn toch mag vertel len over zijn biologendingetjes dan mag ook zij de mooiste gestifte jurken tonen. ÜH WIE SLAAPT ER DEZE WEEK? Ook Hanna's huisslak Slakkie is meege komen. Dat het zoute kustklimaat niet goed is voor slakken weet ze heus wel. Daarom blijft Slakkie ook steeds binnen. Voor de foto mag hij even naar buiten, veilig op haar wang. Slakkenslijm is goed voor de huid, maar ook dat weet Hanna allang. Jantina wijst naar een flinke kist vol knutsel- en speelspullen. „We komen hier echt voorbereid naartoe en hebben echt alles meegenomen. De auto ging bijna door zijn hoefjes. Je weet maar nooit. Misschien kunnen ze niet buiten spelen. Het is tenslotte Nederland hè? De autootjes, de Knexx, de Donald Ducks." Het speelgoed blijft in de kist. De kin deren vermaken zich prima met stokken en schelpen. Hanna ontdekt dat je een stokje glad kan krijgen door er met een schelp over te schrapen en Stijn begint aan een nieuwe valkuil nadat zijn vorige niet bleek te werken. Zeehond met kraaloogjes Dan bedenkt hun moeder ineens dat ze wel degelijk iets hebben meegemaakt tij dens deze lome lanterfantdagen. „Stijn, vertel eens van die zeehond!" Stijn komt aanlopen maar zij, nog vol van de erva ring, vertelt zelf het verhaal. „Afgelopen zondag zagen we er hier eentje zwem men. Een meter of drie van ons vandaan. Hoe hij ons aankeek met die donkere kraaloogjes van 'm." Een dromerige blik. „Magisch!" En dan tot haar oudste zoon: „Kijk Stijn, daarvoor hoefje dus niet naar de Galapagos Eilanden." zaterdag 5 augustus 2017 M Opa Gerrit (links) en oma Ma rijke Verwaal graven kleindoch ter Hanna in. foto's camileschel- Visserijfeesten In Breskens staat dit weekend alles in het teken van de visserij tijdens het grootste niet te missen evenement van de streek, de Visserijfeesten. ▲Op het strand heb je niet veel meer nodig dan een schep en wat vormpjes. Michiel Croon (48) uit Groningen en Jantina Verwaal (43) uit Hans- weert leerden elkaar kennen in Utrecht waar ze beiden studeer den. Hij Geologie en zij Onderwijs kunde. Beiden wonen nu in Maars- sen waar Michiel IT-adviseur is en Jantina leiding geeft aan een scho lenkoepel. Ze hebben drie kinde ren: Stijn (10), Hanna (8) en Mats (6). Sinds 2013 komt de familie Croon zeer geregeld naar de slaapstrandhuisjes in Groede. Niet alleen in de zomer, maar ook wel eens een weekje tussendoor. Bellenblazen Lappie Lapstok maakt vandaag in Oostburg in het centrum en op het Eenhoornplant soen enorme zeepbellen. Kinde ren mogen mee doen. Avondmarkt In Sluis zijn dins dag niet alleen de winkels tot tien uur 's avonds open, ook bruist de binnenstad tij dens de avond- markt met livemu ziek en straat theater. V'-V*k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 142