6 AAN DE KUST UITZICHT EN RUSTA Vroeger, toen ze nog met z'n tweetjes waren, reisden ze de wereld rond. Ze droomden ervan hoe mooi het zou zijn al dat fraais later ook te delen met hun kinderen. Ze kunnen er zelf om lachen. ÏWilS» WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Visserijfeesten, Bres kens De tweede dag van de Visserij feesten in Breskens belooft een groot feest te worden. Met een rommelmarkt, braderie en veel activiteiten voor jong en oud rondom de haven. Ook gaat de Vismijn van links naar rechts met onder meer een optreden van de Snollebollekes. Morgen wordt het evenement afgesloten met een mooie vuur werkshow en zijn er nog optre dens van onder anderen Andre Hazes Junior en Corry Konings. Zeeuwse Kampioen schappen Palingroken, Kerkwerve Aan Weelweg 3 in Kerkwerve strijden vandaag 30 palingro kers om de eer. Wie wordt dit jaar 'Open Zeeuws Kampioen Palingroken?' Braderie, Sint-Maar tensdijk Een braderie met tal van kraam pjes staat vandaag uitgestald in Sint-Maartensdijk. Daarnaast hebben kinderen de gelegen heid om hun spullen te verko pen. De braderie vindt plaats aan de Haven, Markt en de Kaai- straat. Duin- en strandtocht, Vlissingen Vandaag een wandeltocht met verschillende afstanden op het programma: 5,10,15,20 en 30 ki lometer. De start van de 20 en 30 kilometer is van 08.30 uur tot 10.30 uur, overige afstanden van 08.30 uur tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver. Er wordt gewandeld over het strand, door de duinen en door het Nollebos. Voor meer informatie: Mw. Meer man 0118-464753/wsvdvt@zee- landnet.nl Beachboom, Brouwers- dam Dance Event Beachboom zal vandaag weer te horen zijn op de Brouwersdam. Met de klan- ken van Mike Mago, Funker- man, Santos Suarez, Cers, Erick E ROOG, Fais en Quintino. Een festival op het strand met het podium langs de waterlijn! Voor meer informatie: www.be- achboom.com Domburgse Boeren- dag, Domburg Vandaag is er van 10.00 tot 17.00 uur een Boerendag in Domburg. Met onder andere ringrijden, Zeeuwse kleding, boerenmarkt- kraampjes met brocante, streek producten, zelfgemaakte artike len, hoeden en petten. De Zeeuwse kledij is te zien op het marktpleintje samen met een demonstratie touwslagen. Deze dag vindt plaats rondom de kerk en in de hoofdstraat van Dom burg. De toegang is gratis. Atelierroute, Tholen Cultuur snuiven kan vandaag op Tholen tijdens de Atelier route van 11.00 uur tot 16.30 uur. Op de fiets maak je kennis met diverse kunstenaars en hun werk. De route is verkrijgbaar bij de diverse deelnemende ate liers en bij de VW in Sint- Maartensdijk. Voor meer informatie: www.cul- tuurpleintholen.nl Rommelmarkt, Middel burg Op de pittoreske Vismarkt in Middelburg staan vandaag kraampjes met 2e hands kle ding, boeken en allerlei spulle tjes. Deze verrassende grote zol deropruiming vindt plaats van 08.00 uur tot 16.00 uur. Mosselfeest, Kamper land Een gezellige avond met vers ge kookte mosselen en livemuziek als entertainment. De op brengst van de mosselverkoop gaat naar een goed doel. Het mosselfeest vindt plaats op Camping Anna Friso aan de Strandhoekweg 1 van 18.00 uur tot 01.00 uur. Giro di Schouwen-Dui- venland, Zierikzee Morgen vindt de 8e editie plaats van dit fietsevenement dat jaar lijks zo'n 600 deelnemers trekt. Iedereen kan meefietsen op drie verschillende afstanden: 25,50 en 100 kilometer. Een fietsroute door het Zeeuwse landschap met verschillende stops op prachtige locaties. Voor meer informatie: www.giro- dischouwen-duivenland.nl We komen hier al sinds 2013, en als het aan mij ligt meerdere keren per jaar." Jantina Croon uit Maarssen wil niet anders meer dan de panoramahuisjes aan het strand in Groede. Op het terrasje van hun huisje 'Basalt', het tweede in de rij, zegt ze: „We zitten hier nu twee weken, maar wat mij betreft kunnen het er ook drie of vier zijn." Haar man Michiel is net zo gek op de plek aan zee. „Zeeland is echt prachtig", zucht hij. „Het zijn schitterende huisjes, maar het belangrijkste is de ruimte, de rust. Als ik hier aankom valt na een kwartier al alles van me af." „Wat we hier allemaal doen?" Jantina lacht bijna schuldbewust. „Weet je, dat gaat hier bijna ieder jaar hetzelfde. We nemen ons van alles voor. We hebben een muse umjaarkaart en we willen natuurlijk wel naar musea, maar het komt er maar niet van. Uiteindelijk blijven we hier de hele tijd zitten. Allerlei plannen maken we, maar we komen het strand niet af. En de kinderen vermaken zich prima." Vanuit hun huisje kijken ze uit op de Vlissingse skyline. „Ook zoiets - dat nemen we ons ook steeds voor: om met de boot naar de overkant te gaan. Misschien moes ten we dat toch maar eens doen." Eigenlijk kijken ze dagenlang televisie, al thans zo omschrijft Michiel het uitzicht: één zender die 24 uur per dag hoge resolutie breedbeeld beelden uitzendt van de zee, de bootjes en hun eigen kinderen. Het gaat maar niet vervelen. Vandaag iets bijzonders. Een documen taire waarin ze zien hoe Jantina's ouders, Gerrit en Marijke Verwaal, met scheppen een enorm fort aan het bouwen zijn. Zelf hebben ze er geen kind aan. Zeeuwse roots Jantina komt uit Hansweert. Opa en oma hoefden niet ver te reizen om lekker te kun nen scheppen in het zand. „Het zal mis schien met de roots te maken hebben dat we hier zo graag komen", zegt ze. „Ik denk daar echt soms wel eens over hoor, om terug te komen naar Zeeland. Maar we hebben in Utrecht ook zoveel opgebouwd. En de kin deren gaan er naar school. In Maarssen heb ben we op vier minuten van thuis een cara van staan bij de plassen. Daar gaan we vaak heen, en daar is ook water en zand. Maar ja, dat is toch wel een beetje surrogaat-Zee land. Dit! Hier is het echte Zeeland! Moet je zien, die ruimte die je hier hebt!" De kinderen trekken hun eigen plan. Mats (6) zit vastgelijmd aan het Donald Duckva- kantieboek, zijn oudere broer ligt ergens onder de planken van het terras te klieren, zus speelt in het zand. „Het is nu het eerste jaar dat we ons echt nergens zorgen om maken, dat we niet ineens achter de kinderen aan hoeven te rennen." Er gelden maar een paar regels: •Tv-v^i' t--3 zaterdag 5 augustus 2017 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 ▲Beachboom, Brouwersdam FOTO RONALD DEN DEKKER A Visserijfeesten, Breskens. FOTO CHARLES STRIJD Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 We komen het strand niet af Guido van der Heijden Groede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133