dit zijn wij Q CD Q 2,4 Maria/Johannes ,9 milioen EUWS 11 2 W I Freek de Jonge 'Dit zijn wij' is een zomerserie over zes generaties Nederlanders. Deze week: w Geboortegolf Gemiddelde levensverwachting (destijds) van de Babyboomers Wereldverbeteraars Populaire namen m Voornaamste doodsoorzaken Zundapp-mania r\ P/T -9 zaterdag 5 augustus 2017 Degenen geboren tussen (grofweg) 1945 en 1955 staan bekend als de 'Babyboomers'. Vernoemd naar de explosie aan baby's die voortkwam uit het nieuwe optimisme door het einde van de Tweede Wereldoorlog (1940-1945). Tussen 1946 en 1955 zijn in Nederland 2,4 mil joen kinderen geboren. Babyboomers vormen nu 14 procent van de bevolking. 73,2 jaar 70,9 jaar r De Babyboomers gingen de wereld verbeteren. Op hun conto: de seksuele revolutie, de hippie beweging, de ontzuiling en ontkerkelijking, dienstplichtweigering en invloed op nationale en internationale politiek (Vietnam), progres sieve politiek en 'maakbare samenleving'. De 'jeugdbult' van Babyboomers heeft zijn sporen door de tijd getrokken. De baby's werden mon dige scholieren, mondige studenten, mondige werknemers en nu mondige gepensioneerden. Johannes wisselt stuivertje met Jan en is de po pulairste jongensnaam. De allerberoemdste werd natuurlijk Babyboomer Johan Cruyff, die eigenlijk als eerste voornaam Hendrik had. Cornelis op drie. Bij de meiden de bekende drie: Maria, Jo hanna en Anna. Als de Babyboomers worden geboren, overlijdt 21 procent van de Nederlanders aan kanker en 40 procent aan hart- en vaatziekten. Zoveel bromfietsen reden er in 1970 rond. Meer Puchs, Zundapps of Kreidlers zijn er nooit in één jaar geteld. Deze serie verhalen over generaties - plus extra materiaal zijn gebundeld in een boek! Bestel het Grote Generatieboek op pzc.nl/wij, voor 17,50 euro. Gebruik kortingscode DZWB17 voor gratis verzending.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11