GEAR* en is hel haast vertederend Uit thuis beroemde Kurfurstendamm: shoppen en historie in één. De winkels van Adidas, Nike en Footlocker zijn de bestemming van menig jongere gaytoerist. Voor de etalage staat een jongen van in de 20. Strak gekapt, gekleed in stijl. De reclame slogan van Nike Air-sneakers staat op zijn rugzakje: Kiss my Airs. Hier hebben ze alleen oog voor elkaar kinky feestjes. Pal daar weer naast een nachtwinkel. De Turkse eigenaar kijkt nergens meer van op. Van dragqueen met glitters en nepborsten tot gayskinhead met bom- berjack, bij hem komt alles langs. Hij vindt 'allesgut', zolang ze maar kopen en betalen. Knipoog En betalen doen ze. Menig homostel is 'dinky': double income, no kids. Gay is big business. Op de abri's op straat zijn zelfs de reclames aangepast aan de doelgroep hier. Terwijl restaurants en bars uitge sproken goedkoper zijn dan in Neder land, wordt in de meeste kledingwinkels de hoofdprijs gevraagd. Veel bezocht is Gear - sportkleding, casual, leer, snea kers. Met een beetje geluk krijg je bij bin nenkomst een knipoog, een kop koffie en een compliment over je kleding. Heel slim. En verdomd, ik loop wéér met een nieuw T-shirt de deur uit. Gebeurt me iedere keer als Christian aan het werk is. Het extreemste geval dat hij ooit mee maakte: „Een klant die binnenkwam en zei: 'Ik wil alles wat jij nu ook draagt. Give me that look!'" Ik was het niet, maar ik snap het: Berlijn doet iets met je. De zon schijnt, de terrassen aan de Motzstrasse en Fugerstrasse zitten vol. Ik glimlach naar iedere man die me tege moetkomt - nou ja, alleen naar de leuke - en krijg vaak een glimlach terug. Probeer dat maar eens in een willekeurige win kelstraat in Nederland. Ik loop door naar het monumentale metrostation Wittenbergplatz, de plaats waar in de oorlog de Berlijnse joden wer den verzameld voor deportatie. Om die reden al een bezoek waard. Aan het plein ligt ook het beroemde luxe warenhuis Kaufhaus des Westens dat in de Koude Oorlog de overdaad van het westen moest uitdragen. Hier begint ook de Tauentzienstrasse, die bij de ruïne van de Gedachtniskirche overgaat in de Gay Sneakerboys En inderdaad, 's avonds laat in club Mutschmann's: op een bank in de hoek inspecteren twee jonge sneakerboys eikaars sportschoenen van heel dichtbij en brengen ze de slogan Kiss my Airs in praktijk. Met petjes, trainingspak en sportschoenen lijken ze op het type hangjongere waarvoor ik in Nederland de hand van mijn vriend uit voorzorg los laat. Hier hebben ze alleen oog voor el kaar en is het haast vertederend. „Dag ouwe, goed je weer te zien." Doran, de barman van Mutschmann's, blijft een ras-Amsterdammer, ook al woont hij in Berlijn. „Ik wilde er even een jaartje tussenuit en dat zijn er magazine 47 Men only In club Connection vinden geregeld expliciete thema-avonden plaats. De reis De treinreis met NS en Deutsche Bahn vanaf Utrecht duurt zes uur en is te koop vanaf €80, retour (let op aanbiedingen). bahn.com Met de Welcome Card (€20 voor 48 uur, €42 voor zes dagen) kun je onbeperkt ge bruikmaken van het ov. Bij weinig metro- gebruik zijn losse kaartjes goedkoper. Het verblijf De verslaggever overnachtte in het 4-sterren hippe Dor- mero Hotel Berlin Ku'damm, lid van het Pink Pillow netwerk van gay-vriendelijke hotels. Goedkope B&B's en kamers bij gay-berlijners thuis via: ebab.de Speciale evenementen in Schöneberg: het weekend rond Pasen, de Gay Pride eind juli en 'Folsom', een fetish- weekend begin sep tember. Klantvriendelijk Bij Gear word je niet zelden onthaald met koffie en een knipoog. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 111