Tolerantie is in Sehönelierggeen beleidsdoel, maar een gegeven Op balkons staan regenboogvlaggetjes in bloempotten. De autorijschool, de fiet- senverhuurder, de boekwinkel en de Turkse snackbar hebben een regenboog sticker op de deur - het internationale teken van homovriendelijke service. Op de hoek met de Eisenacherstrasse is koffiezaakje Romeo und Romeo geves tigd. Dé plek om met mooi weer op het kleine terras te zitten. Rokjesdag? Nee, kortebroekendag! Binnen staat op het krijtbord geschreven: Heteros Willkom- men. Een knipoog, maar het is waar: in deze paar straten rond Nollendorfplatz zijn homo's oververtegenwoordigd. Negen van de tien paartjes op straat bestaan uit twee mannen. Ze shoppen, brengen lege flessen naar de supermarkt, laten de hond uit of ploffen neer op een terras. Zo voelt dat dus om tot de meer derheid te behoren. Fascinerend. Het onwetende Amerikaanse echtpaar op het terras kijkt de ogen uit. Als twee mannen op de stoep elkaar met een lange kus begroeten, verschiet de vrouw van kleur en stoot ze haar man aan. De rest van het terras moet grinniken om haar reactie. „Yes honey, zo gaat dat hier", glimlacht een man naast haar. Naast de koffiezaak zit de Quartier Apotheek. De etalage is ingericht met in formatie over sportvoeding, de weekend diensten en over het gay rugbyteam van Berlijn, de Berlin Bruisers. Geen mietjes, die mannen op de foto's. Ernaast zit MrB, de plek waar mannen zich in leer, rubber of nog minder kunnen steken voor wg magazine 45 MARZl Barre tijden Tegenover het grote monument ter nage dachtenis aan de jodenvervolging onder de nazi's, herinnert dit blok beton aan de omgekomen homoseksuelen. Kortebroekendag Bij Romeo und Romeo kun je dagelijks van 8 tot 20 uur terecht voor, ondere andere, koffie en regenboogcake. Reisblog Marjolein van der Kolk woont en werkt in Berlijn en schrijft een persoon lijk reisblog (berlijn- blog.nl) vanuit de Duitse hoofdstad. Ze maakte de foto's bij deze reportage en bezocht op 22 juli ook de Gay Pride. Zie 'Christopher Street Day' op haar blog voor het verslag en de foto's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 109