De Jager voelt de steun van Twente spelers in actie voor KiKa 'Draken' dit weekend op het Zeeuwse water Él Thuisrijder is de grote man SiM 1 13 Ruben de Jager begint vandaag aan een nieuw hoofdstuk in zijn voetbalcarrière. De 20-jarige aan valler, afkomstig uit Lewedorp, werd gisteren in Hengelo geope reerd aan zijn knie en wacht nu een lange revalidatie. Hij krijgt daarbij alle medewerking van FC Twente, dat zijn contract toch met een jaar heeft verlengd en daarin ook een optie voor nog een extra jaar heeft opgenomen. De Jager, die vijf jaar geleden van JVOZ overstapte naar de voet balacademie van FC Twente, kreeg in maart te horen dat hij aan het eind van het seizoen moest vertrekken bij de Enschedese club. Ruim een maand later scheurde hij tijdens een training zijn kruisband af en stortte zijn wereld in. Vijf jaar lang was hij nooit geblesseerd en nu ging het ineens mis. „Ik heb echt even in een flinke dip gezeten", bekende De Jager. „Gelukkig maakte FC Twente al snel duidelijk dat ze me wilden helpen." Het is een erecode in het be taalde voetbal: spelers die zwaar geblesseerd raken terwijl hun contract afloopt, krijgen door een contractverlenging de kans bij de club te revalideren. FC Twente heeft zich zelfs heel chique opge steld. De Jager: „Ik krijg nu de tijd om in mezelf te investeren, om er alles aan te doen weer topfit te worden. Daar ben ik de club dank baar voor. Ik ga hier sterker uitko men, zowel fysiek als mentaal." „Ik voelde echt met hem mee", aldus Jan van Halst, technisch di recteur van FC Twente. „Ruben Ik ga hier echt sterker uitkomen, zowel fysiek als mentaal heeft de afgelopen jaren alles ge geven en zich altijd prima opge steld. We konden het niet over ons hart verkrijgen om hem met zo'n zware blessure aan zijn lot over te laten. In de bestuurskamer hebben we elkaar aangekeken en we waren het erover eens dat je ook op zulke momenten een grote club moet zijn. Je ziet overigens vaak dat jongens na zo'n blessure sterker terugkomen. Daarom heb ben we die optie in het contract opgenomen." voor de 31e keer georganiseerd. Bij het begin van deze race, in 1987, waren er ereplaatsen voor de Zeeuwen. Henk Buijs werd bij voorbeeld winnaar in de 125 cc. Marcus van Kempen en Kees de Dekker werden bovendien tweede in de 250 cc en 500 cc. Duizenden mensen vergapen zich jaarlijks aan het evenement op de boulevard. Vooral met de komst van de Fransen, die jaarlijks een officieel Frans kampioen schap organiseren onder de naam Championnat de France Course de Sable, werd het allemaal nog wat professioneler. De top van Ne derland heeft ook de weg naar de boulevard gevonden en komt hier graag aan de start. Het gaat erg goed met De Uitlaat. Daarom wil ik het stokje na vijf jaar graag doorgeven spraken, hoe groter we het wilden aanpakken." Wouter Duim: „We wilden het meteen goed doen én voor een goed doel. Dat is KiKa ge worden. De stichting vond het een mooi initiatief en is volgende week zelf ook met een stand aanwezig." Natuurlijk hebben ze ook Zeeuwse profvoetballers gevraagd om mee te doen aan de benefiet wedstrijd. Het probleem is echter dat veel profs begin juli met hun clubs aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen beginnen of al zijn begonnen. „Dat is wel jammer", zegt Wouter Duim. „Maar veel jon gens hebben ons een gesigneerd shirt gegeven, dat de mensen vol gende week zaterdag kunnen win nen tijdens de verloting. We heb ben er al een stuk of tien en hopen er komende week nog wat bij te krijgen." Zo kunnen er shirts van onder meer ADO Den Haag, Helmond Sport, Levski Sofia, FC Oss, Telstar, AZ en Go Ahead Eagles gewonnen worden. Bij het team van Jarreau Manuhuwa en Robin Duim staat Vlissingen-doelman Joan van Bel- zen onder de lat en komen ook Gert-Jan van Leiden (ADO'20), Etienne Mallie (Walcheren), Josi- Hoemeerweer over spraken, hoe groter we het wilden aanpakken mar Pattinama (Halsteren), Yan- nick van de Woestijne, Thijs Ren tier (beiden Goes), Reguillo Vande- pitte (Hoek), Menno de Nooijer (De Meeuwen) en Renzo Roemeratoe (Vlissingen) in actie. Rogier Veen- stra is de coach. Bij het team van Wouter Duim is dat Daan Eiken hout. Zij hebben Freek van der Maas als doelman en de Goes-spe- lers Klaas van Hecke, Sherif Tawfik, Ruben Hollemans en Ray Kroon hebben ook toegezegd in actie te komen. Hetzelfde geldt voor Teun Rentmeester (Nieuwdorp), Lionel Fitsch (Barendrecht), Mart de Kroo (Vlissingen), Kyle Doesburg (ASWH), Bart Deprez (Smitshoek), Erwin Nuytinck (Poortugaal) en de in Amsterdam woonachtige Jasper Leuvelink. De wedstrijd wordt omlijst met stands met eten en drinken en na afloop draait een dj in de kantine van Zeelandia Middelburg. „We vragen ook geen entree", zegt Wouter Duim. „We hopen dat mensen voor dat geld lootjes kopen om kans te maken op één van de shirts." De aftrap van de benefiet wedstrijd is op 1 juli om 14.30 uur. De 47ste editie van het Delta weekend - voorheen de Delta- week - gaat vandaag van start in de jachthaven van Colijnsplaat. Naast de prestigieuze OCR-klasse en de traditionele rond- en plat bodems trekken ook de 'Draken' dit weekend richting de Ooster- schelde. De Draken-klasse komt voor het eerst naar het open Zeeuwse water. „Zij zijn wel actief als wed- strijdboten, maar vooral op het binnenwater", weet coördinator Stan Wulffaert. „Een aantal Zeeuwse draken heeft het initia tief genomen om hun collega's eens naar Zeeland te halen, waar de boten op stromend water de strijd aan kunnen gaan. Het Del taweekend is dan een logische gastheer. Het is een voormalige Olympische klasse, maar nog steeds heel gewild en het vereist een goede bemanning. Ik ver wacht dat zij tijdens het Delta weekend voor een nieuwe dimen sie kunnen zorgen." Nadat het evenement werd te ruggebracht van een week tot een weekend werd om organisatori sche redenen ook teruggevallen op één haven. Vorig jaar was dat Zierikzee, dit jaar is Colijnsplaat de plaats waar het allemaal begint. De races starten dagelijks vanaf 10.00 uur en de winnaar van het klassement over drie dagen mag zich officieel Zeeuws kampioen noemen. In de OCR-klasse ko men onder anderen de Zeeuwse routiniers Evert van de Zande en Rinus de Jonge aan de start. vrijdag 23 juni 2017 2V Barry van der Hooft Enschede -Ruben de Jager (20) Meer informa tie over het jubi leumfeest van De Uitlaat van morgen is te vin den op de site www.msvdeuit- laat.nl A De Strandcross is het parade paardje. FOTO RUBEN OREEL -René de Nood (Voorzitter) T Beeld van de aller eerste club wedstrijd van De Uitlaat, in 1968. FOTO ARCHIEF LEO OVAA Mats Leeuwesteijn uit Vlissin- gen was bij de vierde club cross van MSV De Uitlaat de grote man bij de 85 cc. Beide manches won hij, voor Danny van de Bosse uit Ovezande en Bryan Nelis uit Yerseke. Van de Bosse werd wel winnaar bij de kleine wielen. Bij de 65 cc won Max van de Ketterij uit Lewedorp beide heats. Thomas Adriaanse uit Lewed orp won de categorie waarbij de hobbyklasse en veteranen waren samengevoegd. Thijs Lampio uit Vlis- singen legde be slag op de tweede plaats. Kaj Fossen was de sterkte bij de hobbyisten. Bij de senioren won Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. Hij was in de enige verreden man che de sterkste coureur. ^-■lïUllIrt V "••■•ft '.1 -ft rï: 3 IL A Ruben de Jager hoopt na zijn revalidatie opnieuw te kunnen scoren voor FC Twente, foto corlasker/fc twente -Jarreau Manuhuwa Menno Kole Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75