Zeeuwse 12 ZE Vierlandentoernooi voor Ben Sellam Geen derby's Fortis tijdens veldseizoen Avontuur broertjes Caminada van start MOTORSPORT DE UITLAAT MSV De Uitlaat bestaat vijftig jaar. De Vlissingse club staat al een halve eeuw garant voor spektakel. YoussefBen Sellam van Groene Ster Vlissin- gen is door bondscoach MaxTjaden opgeno men in de selectie van Oranje onder 17 voor een vierlandentoernooi in Portugal. Het toer nooi voor zaalvoetballers onder de zeventien jaar gaat komende donderdag van start in Vila Real. Naast Nederland en gastland Portugal doen ook Italië en Spanje mee. Op dag één neemt Ben Sellam het met Oranje op tegen Spanje. Een dag later is Portugal de tegenstan der en op zondag 2 juli volgt de slotwedstrijd tegen de Italiaanse leeftijdsgenoten. Het huidige Oranje onder 17 hoopt zich vol gend jaar als Oranje onder 18 te plaatsen voor de Jeugd Olympische Spelen. Korfbal-eersteklasser Fortis uit Oost-Souburg speelt tijdens het komende veldseizoen geen wedstrijden tegen Zeeuwse ploegen. De for matie is door de korfbalbond ingedeeld in de eerste klasse F, terwijl Tjoba en Ondo - de an dere Zeeuwse eersteklassers - moeten uitko men in de eerste klasse E. TOP Arnemuiden degradeerde afgelopen sei zoen uit de ereklasse en gaat proberen terug te keren op dat niveau. Dat moet het voor elkaar zien te krijgen in de hoofdklasse B. Het Middelburgse Swift, na TOP de hoogst spelende Zeeuwse ploeg, is ingedeeld in de overgangsklasse B. De broertjes Rex en Quint Caminada uit Dis hoek hebben de eerste dagen van hun zeil- avontuur in Bermuda achter de rug. Na een tussenstop van twee dagen in New York kwam het tweetal dinsdag aan op het eiland in de Atlantische Oceaan. Daar stond 's avonds meteen een ontmoeting met de Deen Daniel Bjornholt, huidig wereldkampioen Hobie 16, op het programma. Een dag later moesten de broers Caminada voor het eerst zelf aan de bak. Woensdag werden zij getraind in de Hobie Waves, de boten waarin wordt ge varen. Volgende week zaterdag varen zij een wedstrijd, die live te zien is op FOX Sports. Voetvolley Korfbal TMZ Iotorsportvereniging De Uitlaat uit Vlissingen viert morgen haar vijftig jarig bestaan. De dag is ingevuld met - hoe kan het ook anders - motorcross. Daarna is er een gezel lig samenzijn onder het genot van een natje en droogje. In 1967 is het voor De Uitlaat al lemaal begonnen. „Maar de exacte datum heKKo" nog niet kunnen achterhalen", laat voorzitter René de Nood weten. De preses is erg trots op zijn club. „Het gaat erg goed met De Uitlaat. Daarom wil ik langzamerhand mijn taak van voorzitter overdra gen. Ik heb deze functie vijfjaar bekleed als opvolger van Eric Weug. Daarvoor was ik ook al vijf tien jaar penningmeester." De motorsportvereniging heeft in de loop der jaren diverse wed strijden om het open Nederlands kampioenschap (ONK) mo gen organiseren. Hoogtepun ten waren de wedstrijden om de Nederlandse titel in de tijd dat zowel Dave Strijbos als John van den Berk op hun Cagiva's een gooi de den naar de wereldtitel. Allebei hebben ze dat doel weten te verwezenlij ken. Van den Berk zelfs twee keer. „Met deze kanjers hadden we ge weldige trekpleisters en dat vertaalde zich in de opkomst van het pu bliek", weet De Nood. Ook het ONK zij- De twee teams met bekende Zeeuwse amateurvoetballers zijn samengesteld door Jarreau Manu- huwa en de broers Wouter en Ro bin Duim. „In eerste instantie dach ten we aan een potje zomeravond voetbal, waarbij we Zeeuwse voet ballers samen zouden brengen", legt Manuhuwa, speler van VC Vlis singen, uit. „Hoe meer we er over spancross in 1998 is één van de hoogtepunten uit de vijftigjarige geschiedenis van de club, met we reldtoppers als de gebroeders Da niel en Marcel Willemsen en de broers Jacky en Wiljam Janssen. Ook de Zeeuwse combinatie Kees Zuidhof (Hoedekenskerke) en zijn bakkenist Kees den Dekker ('s Heer Abtskerke) kwamen sterk voor de dag. Circuit Daarna was het over, want een groot gedeelte van het circuit moest worden afgestaan aan Zee land Seaports. Wel werd in sa menwerking met de RES Axel een tweedaagse KNMV-jeugdwed- strijd om het Nederlands kampi oenschap georganiseerd. Velen zullen zich herinneren hoe Jeffrey Herlings in de 85 cc ie dereen naar huis reed. Dat blijven winnaars die bij elke motorcross liefhebber het hart sneller doen kloppen. Het paradepaardje van de MSV de Uitlaat is natuurlijk de jaarlijkse Strandcross op de boulevard van Vlissingen. Vorig jaar werd deze vrijdag 23 juni 2017 ZAALVOETBAL KORFBAL Rex (L) en Quint Caminada bij hun boot. ZEILEN Atletiekvereniging Delta Sport organiseert morgen het Zeeuws kampioenschap over tien Engelse mijlen. Daarnaast wordt er ook een tien kilometerloop gehouden. Beide wed strijden gaan om 13.30 uur van start op sport park Bannink in Zierikzee. De driebanders van ALM uit Goes komen morgen in Nieuwegein in actie tijdens het Ne derlands kampioenschap voor teams. De Be- velandse formatie komt uit in de klasse B2. TMZ organiseert zondag de wielerronde van Ovezande. Vanaf 12.00 uur wordt er in de hoofdstraat gestart met dikkebandenraces voor de jeugd. De hoogste klasse, de S/P- klasse, gaat om 15.01 uur van start in de Hoofdstraat. V/in** Terfl* wK aoussrH ■'.ViVNTIVr BV Bij voetbalvereni ging Patrijzen uit 's-Heerenhoek staat morgen het jaarlijkse voetvol- leytoernooi weer op het pro gramma. Het eve nement vindt voor de vijfde keer plaats en viert daarmee zijn jubi leum. 2.3.1 Atlas en KVK spe len komend veld seizoen in de tweede klasse G. Seolto ontloopt de Zeeuwse ploegen en speelt in de tweede klasse H. Blauw Wit, Luctor, Togo en Zaamslag spelen allemaal in de derde klasse K. Volharding/Emerg o komt komend seizoen uit in de vierde klasse G. Menno van der Zweep was woensdag de snelste in een wedstrijd van de Zomeravondwie- Iercompetitie van TMZ en ZRTC Theo Middelkamp. In De Poel in Goes klopte hij zijn con currenten Eloy Raas (tweede) en Alex de Haan (derde). Vereniging viert gouden jubileum Herman Heuvink Vlissingen M Beeld van één van de vele races die De Uitlaat al heeft geor ganiseerd. FOTOARCHIEF Het begon als een onderonsje tussen drie vrienden, die twee teams met Zeeuwse voetballers wilden samenstellen voor een oefenpotje. Het heeft uiteindelijk geresulteerde in een heuse be nefietwedstrijd, die op zaterdag 1 juli op het veld van Zeelandia Middelburg wordt gespeeld. De opbrengst gaat naar de stichting Kinderen Kankervrij (KiKa). Barry van der Hooft Middelburg Kyle Doesburg en Lionel Fitsch (rechts) komen volgende week in actie tijdens de benefietwedstrijd, foto sjaak van der salm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74