Anger management U happy y YOU MAKE ME 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak MMY Lak? Kwast en roller Olie? Roller en spons Kamer hoeft niet helemaal leeg Sommige snackbars, kappers of dierenart sen hebben ze nog: letterborden of lichtboxen waarop ze met losse, plastic letters de prijzen van hun diensten of openingstijden vermelden. Alhoewel die bordjes in feite een goede indicatie zijn van de mate waarin de onderhavige mid denstander (niet) met zijn of haar tijd is meegegaan, hebben ze met die bordjes goud in handen. Vintage letterborden en lichtboxen zijn namelijk mateloos po pulair in de kringen waarin ik me ophoud. Spreukentrend Dit komt door de spreuken trend. Spreukentrend?, hoor ik u nu denken. Ik weet het, dit klinkt alsof ik het over een Harry Potterachtig uni versum heb, maar deze trend voltrekt zich toch echt in het universum waar u en ik zich op dit moment be vinden (tenzij u, terwijl u dit leest, net een stukje spacecake eet. Dan mis schien even niet). De spreu kentrend houdt in dat alles waar je logischerwijs tekst op zou kunnen plaatsen (letterborden, lichtboxen, posters, muren, deurmat ten, mokken) spreuken ge zet worden. Het mooie van die ouderwetse letterbor den is dat je die spreuken Letterborden zijn de perfecte manier om boosheid of frustratie te uiten kunt aanpassen al naarge lang je humeur, levensin stelling, goede voornemen of gevoel voor humor. Met teksten als Live wild of My home is my castle, vallen de meeste spreuken in de categorie 'correct' en daarom ook in de categorie 'saai'. En dat is nu zo zonde, want letterborden en licht boxen zijn de perfecte ma nier voor het uiten van WAT DOEN WE ERMEE? boosheid en frustratie zon der dat daar een grein ge weld (of, als je het op we reldschaal doortrekt, een ra ket) aan te pas hoeft te ko men. Ik denk zelfs dat we reldvrede binnen handbe reik zou komen als iedere wereldleider zo'n bord in zijn huiskamer zou hebben staan. Zit het even niet mee bij de onderhandelingen, dan pak je er als leider des vader lands in de pauze gewoon even lekker je letterbord bij om daar een super passief- agressieve spreuk op te plaatsen. Je geeft uiting aan je frustraties of boosheid, zonder je medewereldlei ders op hun tenen te trap pen. Waarom economische sancties riskeren als je een letterbord hebt? Alleen al het bedenken van een goede, agressieve spreuk en het zoeken van de juiste let tertjes is zó meditatief dat je, als je spreuk eenmaal af is, met frisse moed terug keert naar de onderhandel tafel. Anger management noem ik dat. Zolang die quote op dat letterbord niet op internet verschijnt is het een waterdicht systeem. 4. Rood, 5. Zwart-wit, 6. Glimmend chrome, LET'S DRINK HAND ROASTED ARTISAN COFFEES TOGETHER TO CELEBRATE OUR BRILLIANCE vrijdag 23 juni 2017 GO Kies het juiste product: lak of olie. Voor beide is de voorbereiding het zelfde: ontvetten, schu ren en stofvrij maken. Lakken is over het alge meen de 'makkelijke' manier. Je kunt dan de randjes met een kwast bewerken en gebruik voor de rest van de vloer een viltroller. Deze is kortharig en pluisvrij, handig voor een glad re sultaat. Olie kun je met een rol ler aanbrengen en met een spons inwrijven. Wrijf de olie met katoe nen doeken uit. Rollers, sponzen en doeken met vloerolie zijn ontvlam baar en kunnen in brand vliegen als je ze aan de lucht laat drogen. Dom pel ze daarom onder water, doe ze in een vuilniszak en gooi ze gelijk in de afvalcontai ner. 'Ja maar de hele kamer moet leeg!' Dat hoeft niet per se. Je kunt ook alle meubels naar één kant verplaatsen, de an dere kant onderhouden en na uitharding wisse len. Het regelmatig onder houden van je houten vloer maakt dat je een grote beurt langer kunt uitstellen. Bijna meditatief is het, plastic letters in richeltjes klikken tot een originele spreuk is geboren. Letterborden, lichtboxen en posters met een mooie of grappige tekst zijn een leuke manier om te laten zien waar je voor staat. Hou je van verzamelen, dan is het aardig om tegel tjes met de leukste of vreemdste wijsheden bij de kringloopwinkels te zoe ken. Groepeer ze op een muur, al dan niet op het toi let, als humorvol accent in je interieur. Je bezoek moet er vast om lachen. Zoek je een vintage let- terbord of lichtbox? Zoek er (met die zoekterm) naar op Marktplaats. Wist je dat je in de Marktplaatsapp ook zoekopdrachten kunt aanzetten? Zodra er een advertentie wordt ge plaatst met jouw zoekterm, dan ontvang je daar be richt van in je inbox. Letter borden en lichtboxen zijn ook nieuw te koop, mocht je de vintage exemplaren te duur vinden. Is er een kindje gebo ren? Vervang de ooievaar in de tuin met een letter- bordje met de geboorteda tum en naam van het kindje. 44,95, Bestron 64,95 Steba 154, Vornado

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47