IH Onderhou(d)t 6 Een heerlijke passaatwind is lastig na te bootsen, maar deze ventilatoren zorgen wél voor een aangenaam briesje. Toch prettig, als je geen airco in je werkkamer of slaapkamer hebt. vloer. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: onderhoud van een houten LGeel, 3. Bamboe, €199, 2. Groen, €88 DE KLUSVROUW Lakken? Porie openen is genoeg Kies een kleinere schuurmachine vrijdag 23 juni 2017 GO 39,90, Tristar Laat maar waaien Stadler Form theretrofamily.nl FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Als ik bij een nieuwe klant bin nenkom en er ligt een mooie houten vloer, dan maakt mijn hart een sprongetje. Zo prachtig vind ik dat. Vorig jaar onderhield ik de vloer van een goede klant. Ze vertelde dat ze de vloer zelf ooit had gelakt met blanke lak. Toen ik een paar lelijke plekjes met een iets grovere kor rel schuurde werd ineens een enorm kleurverschil zichtbaar. Oeps! Daar had ik niet op gerekend. Meestal verdiept een blanke lak de kleuren van hout, dus ik trachtte met lak de kleurverschillen op te heffen. Tevergeefs. Help! Met een plint ben ik naar mijn verf- winkel gegaan. Ik pakte een geschikte kleur lak, bekeek 'm met al het per soneel buiten bij daglicht, bekeek de lak weer bin nen want daar oogde deze anders. Dus weer naar buiten. Tot ik kon beslis sen. Met een penseel werkte ik de kale plekken bij. Eén laag was niet genoeg, het verschil bleef aanzienlijk groot. Ik maakt een soort knoesten van de plekken om ze op die manier zo min mogelijk te laten op vallen. Na drie lagen wa ren we tevreden. Op een onopvallende plek uitproberen is zo'n slecht idee nog niet. En dan nu, hup: aan het onderhoud! Denk goed na hoe grondig je gaat schu ren. Je kunt niet lokaal een paar plekjes flink schuren en de rest heel licht opschuren. Dat ga je zien. Om een vloer te lakken, hoef je eigenlijk alleen maar de porie van het hout te openen. Het is dus een kwestie van hoe de vloer eruitziet. Het best is te schuren met een handschuur- machine en niet met een groter exemplaar. Hoe groter, hoe minder gevoel je met het hout hebt. Als je per ongeluk even iets te lang op één plekje staat krijg je ge lijk een hap in je opper vlak. Huur eventueel een geschikte handma chine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46