Vlissingen Vee re Oesterput 9 Zand Paviljoen Pier 7 opende vorig seizoen de deuren aan het Vlissingse Badstrand en was meteen een suc ces. Maar de strandtent heeft zijn definitieve vorm nog niet gevonden. Op 3t maart 2or8, als de uitbreiding een feit is, wordt ook duidelijk waarom 'Pier 7een toepas selijke naam is. Het fundament van de strandtent - de 'pier' van houten vlonders - is dan verder uitgebreid en gasten kunnen logeren in 7 beach rooms, waaron der een honeymoon suite, vertelt uitbater Niek Da- men. Italiaans restaurant 1611 in Veere heeft zich op het vi sitekaartje een grapje gepermitteerd: 'sinds', staat er cursief boven de naam van het restaurant. Wat natuur lijk niet wil zeggen dat al sinds i6rr pasta's en pizza's geserveerd worden in het monumentenpandje, lacht eigenaresse Karin Houmes. „We zitten hier pas vier jaar. Nee, i6ir verwijst naar het bouwjaar van dit pand. Toen we een naam moesten bedenken, zeiden we te gen elkaar: die staat eigenlijk al op de muur! In muur ankers!" PZC ONLINE Moest erg lachen toen ik gebeld werd. Heb namelijk een MAC Allemaal zijn ze oud - van vóór 1900 - maar van alle oesterputten is nummer 14 de oudste. „Dit putten- complex stamt uit 1870", weet eigenaar Adriaan van der Plasse van zijn restaurant, dat hij bijna vanzelfspre kend Oesterput 14 heeft gedoopt. Chefkok Edwin Os- sewaarde en gastheer Reinier van der Kammen pose ren met wat zilte zaligheden, zoals toeristen ze hier met graagte komen eten. Daarna kunnen ze een kijkje nemen in de loodsjes en huisjes die onderdeel vormen van het complex Oesterput 14. vrijdag 23 juni 2017 Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fj facebook.com/depzc fs) @pzcredactie Pier 7 1611 UW REACTIE 'Jongens die op het Calvijn College zitten, willen met dit warme weer graag een korte broek dragen', schre ven wij. 'Bespottelijk, die meiden zitten op de fiets bijna in hun blote kont, dat mag wel. We leven volgens mij in 2017. Nergens staat in de Bijbel dat jongens geen korte broek aan mogen en meisjes geen lange broek, zelf wetten aan het maken daar', re ageert Ina Cijs. Maar Leo- nie Beeke-Joossen vindt: 'Op een school heb je re gels. daar moet je jezelf aan houden, hoe belache lijk je die regel ook vindt. Dan had je naar een an dere school moeten gaan.' TWITTER Lieke @LiekeME Lieke komt zo goed weg, maar al 800 mensen tuin den er alleen al in de eer ste helft van dit jaar wél in: de zogeheten Microsoft- scam. Mensen worden ge beld door iemand die zegt te werken voor tech-gigant Microsoft, met de waar schuwing dat er iets mis is met hun computer. De bel ler kan al je problemen op lossen, maar daar hangt een flink prijskaartje aan. Het is het begin van een oplichtingspoging die al veel mensen geld heeft ge kost, volgens de politie. ONLINE TOP-5 Deze artikelen werden gis teren het vaakst gelezen op PZC.nl: 1. Calvijn-leerlingen willen in korte broek naar school 2. Dordtenaar met bestel bus tegen vangrail op A58, urenlange file 3. Oppassen op Vlaamse gewestwegen 4. Tractaatweg eindigt in flessenhals 5. Doornhaai spoelt aan bij Dishoek Niek Damen. fotorubenoreel 14 Yerseke Denise Hillebrand aan het werk bij 1611. foto ruben oreel Reinier van der Kammen (links) en Edwin Ossewaarde. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37