4* MSV De Uitlaat met ronkende motor naar gouden jubileum Nieuwe app biedt badgasten informatie op maat Of je nu je kind kwijt bent op het strand, een aangespoelde zeehond ziet liggen of op zoek bent naar een strandtent, met de nieuwe app van de Stichting Strandexploitatie Veere weet je watje moet doen. Een cijfer in je naam is nip Zeeland telt veel horecabedrijven met een cijfer in de naam. Ondernemers en een 'naammaker' vertellen waarom. m/y Alles wat een badgast moet weten als hij op de Walcherse stranden zit is te vinden in een nieuwe app die de Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) heeft gelanceerd. De applicatie voor de smartphone is het digitale zakboek voor de bezoe kers van het strand. Wie de app toegang geeft tot zijn locatie krijgt de informatie op maat aangeleverd; waar bijvoorbeeld de dichtstbijzijnde strandwacht is en hoe je die kunt bereiken. De strand wacht kan pushberichten sturen naar mensen die zich op een be paald deel van het strand bevinden. Dat kan bijvoorbeeld nodig zijn als een kind vermist wordt. In geval van nood kan via de rode knop op de app 'noodhulp' de 112- centrale worden gealarmeerd. De app is er niet alleen voor spoedeisende kwesties. Zo geeft een interactief kaartje aan waar strandpaviljoens zijn en wat ze te bieden hebben. De app heeft ook een ingebouwd weerstation met typische strandinformatie over de De taal, Nederlands of Duits, wordt automatisch aangepast watertemperatuur, getij en de zon nekracht. En het antwoord op de vraag, wat betekenen die vlaggen op strand eigenlijk, kan via de app worden gevonden. Verder staat de app vol met tips en waarschuwingen over de geva ren van het zwemmen in de zee. Strandbezoekers kunnen via de app ook gebreken aan voorzienin gen melden aan de SSV. De taal, Nederlands of Duits, wordt automatisch aangepast aan de hand van het telefoonnummer van de gebruiker van de app. De app voor de smartphone heeft de SSV zelf laten ontwikkelen. Vo rig jaar werd een proef gedaan met een app van een andere organisatie, maar die voldeed uiteindelijk niet. De nieuwe applicatie bevat veel meer informatie en functies en is bovendien van de SSV zelf. Dat heeft als voordeel dat de stichting niet afhankelijk is van derden om de app te laten aanpassen. Via folders en posters zullen de badgasten geattendeerd worden op de app. De 'Strand App' van de Stichting Strandexploitatie Veere is gratis verkrijgbaar in de Play Store (an droid) en de App Store (ios) en is te vinden met de zoekterm 'strand- veiligheid'. De 'Strand App' van de Stichting Strandexploitatie Veere is gratis It vrijdag 23 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 Een hotel? Dat is niks voor Sandra en Jeroen van Leeuwen. Ze houden van kamperen, en gaan het liefst naar de Zeeuwse kust. Deze week verblijven ze op Camping Janse in Zoutelande. „We houden van het buitenleven." Veel mensen slaan hun tentje op Zeeuwse bodem op, want Zeeland is kampeerprovincie nummer één. ZEELAND2 ZEELAND 12 Digitaal hulpje op het strand Theo Giele Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29