Tourgids 2017 Meesterknecht van vorig jaar niet geselecteerd door Sky, maar Vuelta lonkt 25 Vorig jaar werd Chris Froome in het hooggebergte naar de Tourzege gegidst door Wout Poels (29) uit Limburg. Dit jaar laat Sky hem thuis na een race tegen de klok door een slepende knieblessure. Een voor een vielen ze zijn kopman in nood aan. En een voor een zoog hij de klimmers op. Wout Poels was vorig jaar op weg naar de Mont Blanc als een kruimeldief. Hij schiep orde in de chaos. Toen Chris Froome na de zware etappe, waarin hij van alle kanten werd aangevallen na een valpartij, bo venop aankwam, legde hij als dank zijn hand op de schouder van Poels. In de gisteren bekendgemaakte ne genkoppige selectie van Sky was hij de grote afwezige. Het zal wennen zijn in juli. Zo zonder Poels aan het front. In 2015 was de Limburger al belangrijk geweest voor zijn kopman, maar vorig jaar was hij zonder enige twijfel een onmisbare schakel op weg naar de derde Tourzege van de Brit met Keni- aanse roots. In het hooggebergte was hij de meesterknecht die tot diep in de finale op kop kon sleuren, ook wan neer alle andere luitenanten van mil joenenformatie Sky al hadden moeten lossen. Poels maakte zo'n diepe indruk dat de vragen opdoemden of het niet tijd was om zelf kopman in een grote ronde te worden. Afgelopen winter vroeg hij om een kans in de Giro, maar Sky trapte op de rem. Een tegenvaller. Maar nog veel erger waren de opspe lende knieklachten na een uitste kende seizoensopening in Spanje. Hij miste Parijs-Nice, was niet op tijd klaar voor de Ronde van Catalonië en kon tot zijn grote teleurstelling ook zijn zege in Luik-Bastenaken-Luik niet verdedigen. Dat Sky hem nu thuis laat komt hard aan, maar is geen grote verras sing. Lang, veel te lang, bleef de Ruta del Sol op 19 februari zijn laatste koers. Zelfs door de traditionele voorbe- reidingskoersen Critérium du Dau- phiné en de Ronde van Zwitserland gingen een streep. Poels zou zich in de vier dagen in de Route du Sud moeten bewijzen. Uitslagen kon hij daar vo rige week niet overleggen. Toch sprak hij na afloop de hoop uit dat ze hem alsnog zouden meenemen. Hij was verlost van zijn knieproblemen en in de derde week kon hij als frisse man nog van grote waarde zijn. Sterrenensemble Alleen worden er bij sterrenensemble Sky geen gokjes genomen. En zeker niet als het om de Tour gaat. Waarom zouden ze ook? Goede klimmers in overvloed. Voor Poels is het wrang na zijn indrukwekkende optreden vorig jaar. Maar van de wel geselecteerde Sergio Henao, Mikel Landa, Geraint Thomas en Mikel Nieve mogen ook wonderen worden verwacht. Met hen heeft Chris Froome vier mannen aan zijn zijde die zich volledig zullen op offeren, terwijl ze bij vrijwel elke an dere ploeg het kopmanschap zouden mogen dragen. Ook Michal Kwiat- kowski is bij vlagen sterk in de bergen. Met Vasil Kiryienka, Christian Knees en Luke Rowe neemt het team tot slot drie allrounders met een grote motor mee, naar hen zal als eerst worden ge keken tijdens penibele koerssituaties op de vlakke wegen. Wout Poels reageerde teleurgesteld op Twitter. „Helaas geen Tour de France voor mij dit jaar. Maar het goede nieuws is dat ik deze zondag mee kan doen aan het NK." Toch biedt de niet-selectie ook een kans. In de verte lonkt een hele mooie Vuelta. Normaal gesproken zal Froome daar ook van start gaan. Maar een volledig herstelde en frisse Poels moet daar hoge ogen kunnen gooien. Wel wordt de Nederlandse spoeling komende Tour dun. Van Giro-win naar Tom Dumoulin, Steven Kruijs- wijk, Wilco Kelderman was al langer bekend dat ze de Tour links zouden la ten liggen. Bij een eventuele nieuwe Tourzege van Froome moet er iets har der worden gezocht naar een oranje tintje. Dan komen we uit bij de ploeg leiderswagen van Sky waar Servais Knaven weer plaatsneemt. Alle t< D' e ippes mei f M A 0. Thijs Zon en 1 ms e aart ïvelc 1 ?nners n oork >rr Dy n jroi ttijden ewegen ter iqan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids /ffir"r,H"in brunc Primera De meest complete aids voor de tourliefhebber! 8 710114 003850 vrijdag 23 juni 2017 Poels thuis tijdens Tour Rotterdam -4 Wout Poels gaat niet mee naar de Tour de France met zijn team Sky. Chris Froome bedankt Wout Poels tijdens een zware Touretappe vorig jaar. fotoscorvos Wout Poels startte vijf keer in de Tour de France. De eerste twee rondes (2011 en 2012) reed hij niet uit. THE READ SHOP Bon Tourgids 2017 O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26