Andrea Dovizioso: 'TT Assen is altijd onvoorspelbaar' Verstappen maakt progressie, maar zijn auto blijft wel achter 24 Foeterend verliet Max Verstappen Canada. En nu de directe emotie weg is, blijft hij op de volgende afspraak in Azerbeidzjan kritisch. Bach: Rusland wordt bestraft Halle: Federer in kwartfinale Hockeyers zijn zeker van WK Max Verstappen heeft in Bakoe, metropool van twee miljoen inwo ners, niet veel gezien. Het vliegveld, z'n hotel en de paddock, dat was het wel. De rest is van ondergeschikt belang, nu zijn carrière bijna hal verwege seizoen drie door hape rend materiaal voor het eerst in een voorzichtige recessie lijkt geraakt. Een keer derde, drie keer vijfde. Prima. Werelds zelfs, voor een knul van 19 jaar. Maar drie uitvalbeurten in de laatste vijf races (Bahrein, Spanje en Canada) plus een ver keerd uitgepakte pitstop (Monaco), deden het gemoed van de jonge Limburger weinig goeds. 'Helemaal ruk' noemde hij zijn seizoen twee weken terug in Mont real, toen hij werd genekt door een kapotte accu. „Ik zou niet veel van die woorden afwijken, nu", blijft hij achter de door hem bij Ziggo Sport gebezigde teksten staan. Met een strak gezicht legt Ver stappen zijn toehoorders nog eens fijntjes uit hoe zijn topsportbrein werkt. „Ik wil winnen. En dat is niet het geval", begint hij. „Ik had na af gelopen jaar eigenlijk verwacht een stap te maken naar voren, dan is dit natuurlijk niet zoals het moet." Dan mag teambaas Christian Horner roepen dat hij de classifica tie 'helemaal ruk' een tikje overdre ven vindt en dat de Nederlander juist aan 'zijn beste seizoen ooit' be zig is. Voor Verstappen is dat geen reden om spijt van zijn woorden te krijgen. „Spijt? Oh, nee. Dat niet. Natuurlijk niet. Wat had ik dan moeten zeggen? Dankjewel?" „Wat Horner zegt, daar ben ik het ook mee eens", vervolgt hij. „Over het algemeen heb ik zelf heel wei nig fout gegaan. Qua performance ben ik dus vooruit gegaan. Maar te gelijkertijd lijkt me dat ook redelijk normaal. Maar het is dus een vijfde plek waar ik nu voor rijd. En dat wil ik niet. Dus dan is het gewoon niét goed. Snap je? Ook al rijd ik de ster ren van de hemel. Als ik dan als vijfde eindig. Wat heb ik daar aan?" Verstappen gruwelt al bij het idee dat hij ook volgend jaar nog in de subtop zou kunnen blijven hangen. „Ik kan mezelf niks verwijten. En dat zorgt er ook voor dat het minder pijn doet. Omdat ik veel niet in ei gen hand heb. Maar het is natuur lijk niet wat je wilt. Ik hoop daarom dat het volgend jaar een stuk beter wordt. Maar dat blijft altijd afwach ten. Ik weet niet wat er allemaal voor volgend seizoen speelt. Maar op dit moment speelt er nog niets voor dit jaar. Dus... we gaan het wel zien." Andrea Dovizioso heeft alle reden om optimistisch te zijn. Hij staat tweede in het MotoGP-kampioen- schap, hij begint aan de TT van As sen met twee opeenvolgende over winningen op zak en het TT-circuit is met zijn snelle vloeiende bochten een goede baan voor de Ducati. „We zijn nog niet zover dat we op elk circuit competitief kunnen zijn, maar hier doen we het doorgaans goed", zegt 'DesmoDovi'. „Het zou super zijn om drie keer op een rij te winnen, maar ik ben daar heel rea listisch in - sommigen noemen het negatief. Dit seizoen is een nog gro tere tombola dan het vorige. Ieder een kan het ene weekend winnen en het volgende weekend tiende worden. En Assen is altijd onvoor spelbaar." Zeven jaar stond Dovizioso droog. Zo lang zat er tussen zijn eerste overwinning in de MotoGP en de tweede - vorig jaar in Malei sië. En toen waren daar ineens - ze ven maanden na die tweede - twee overwinningen binnen zeven da gen. Beide zeges - op Mugello en in Barcelona - kwamen onverwachts. Maar uitgerekend voor de Dutch TT ziet hij wel mogelijkheden. Dat hij snel is op het legendarische Circuit van Drenthe bewees hij al door vo rig jaar de poleposition voor zich op te eisen. „Natuurlijk heb ik in tien seizoe nen MotoGP veel te weinig gewon nen. Voordat ik naar de MotoGP kwam, deed ik elke wedstrijd mee voor het podium. Ik was gewend om te winnen. Mijn slechtste resul taat in het kampioenschap was de derde plek. Ik kwam dus naar de MotoGP met hoge verwachtingen. En niet alleen ik, ook anderen had den die hoge verwachtingen. Maar de MotoGP is anders. Er zijn heel veel factoren die een rol spelen. Als je zelf sterk bent, als je een goede machine hebt, als het hele pakket goed is, dan kun je het gevecht aan. Als één van die factoren niet too procent is, kun je nog Valentino Rossi zijn, maar dan kun je het ver geten. Het is geen excuus, maar dat is wel wat er is gebeurd." vrijdag 23 juni 2017 'Racen voor plek vijf, wat heb ik daar aan? Arjan Schouten Bakoe Andrea Dovizioso op zijn Ducati in Barcelona, fotophotonews In 2011 was hij al eens derde in het wereldkampioenschap Mo- toGP, maar een winnaar was An drea Dovizioso (31) tot voor kort niet. Voor de TT van Assen is de Italiaanse Ducati-rijder echter 'the man to beat'. Natascha Kayser Assen ALGEMEEN Rusland mag niet wegkomen met het tij dens de Olympische Win terspelen van 2014 gehan teerde dopingprogramma. Dat zei IOC-voorzitter Tho mas Bach gisteren in een interview met The New York Times. „Wat in Sotsji is gebeurd, mogen we niet vergeten. We hebben dui delijk gemaakt: wat daar is voorgevallen, moet bestraft worden. In Rusland moet men niet denken weg te komen met aangekondigde en genomen maatregelen tegen doping voor de toe komst", aldus Bach. Vorig jaar werd bekend dat de staat een georganiseerd dopingprogramma had. TENNIS Roger Federer (foto) staat vandaag in de kwartfinale van het gras- toernooi in Halle. Hij ver sloeg gisteravond de Duit ser Mischa Zverev in twee sets: 7-6 (4) 6-4. Federer liet zich vorig jaar nog ver rassen door Alexander Zverev, het talentvolle broertje van Mischa. De Zwitser werd toen in de halve finale uitgeschakeld. Federer (1) stuit in de kwartfinale weer op een Duitser. Florian Mayer schakelde de als zesde ge plaatste Fransman Lucas Pouille uit: 6-7 (6) 6-4 6-3. Robin Haase verschijnt vandaag ook weer op de baan. Hij stuit op de Frans man Richard Gasquet. HOCKEY Natuurlijk plaats ten de hockeyers van Oranje zich voor het WK van 2018 in India. De kwartfinale van de Hockey World League, gisteravond in Londen tegen het zwakke China, moest ge wonnen worden en was een formaliteit: 7-0. Tegen Nederland bleef de Chi nese muur een krap halfuur overeind. Toen scoorde Oranje eerst via Robbert Kemperman en daarna Jonas de Geus. In de tweede helft maakten Mirco Pruyser (2), Billy Bakker, Björn Keilerman en Tristan Alegra er uiteinde lijk 7-0 van. Voor Bakker, dit toernooi aanvoerder van Oranje, was dat zijn 50ste doelpunt in zijn 150ste in terland. Drie keer reed Ver stappen een GP dit sei zoen niet uit. Lukt het in Bakoe wel weer eens? FOTO'S RED BULL, AFP, GETTY, AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25