1 club zit voorlopig weer in wachtkamer Voor Chili is de Confed Cup wél serieuze kost 23 gevraagd om ambitieuze plannen in te kleuren -fi ,:K Avv V 'J CLINIC KONINGSPAAR :Tw 'i7 \'<av niveau van Engeland grote ambi ties. De 'Eagles' promoveerden in 2013 naar het walhalla van het En gelse voetbal en hopen met de Amerikaanse eigenaren een vol gende stap te maken naar de mid denmoot van de competitie. On danks de overname zo'n anderhalf jaar geleden bleef voorzitter Steve Parish de man die de lijnen uitzet. Hij geldt in Engeland als een inte gere en gewaardeerde voorzitter. Ontslag De Boer zit sinds zijn ontslag bij Inter op november vorig jaar zonder club. Hij besloot vorige zo mer dat het na 5,5 jaar hoofdtrai nerschap bij Ajax en vier landsti- tels op een rij dat het mooi ge weest was bij de Amsterdamse club. Met goede moed ging De Boer afgelopen seizoen aan de slag bij de Italiaanse topclub Inter, maar daar werd de oud-verdediger al na 85 dagen ontslagen na tegen vallende resultaten. De Boer kreeg de selectie, vol met individualisten, in die korte tijd niet aan de praat. Na het ont slag kreeg de voormalig Ajacied aanbiedingen om snel weer aan het werk te gaan. Maar hij koos er bewust voor om een paar maan den rustig aan te doen. Ook de KNVB hoefde bij hem niet aan te kloppen voor het bondscoach- schap. Liever gaat hij aan de slag bij een club zodat De Boer dage lijks op het veld kan staan. Kandidaat Het vroege ontslag bij Inter heeft zijn naam vanzelfsprekend geen goed gedaan, waardoor de echte topclubs vooralsnog niet naar hem informeren. Maar werken in de Premier League ziet hij zitten. Toen De Boer nog trainer van Ajax was, had hij de mogelijkheid om naar Liverpool te vertrekken. Maar De Boer bedankte toen voor de eer omdat zijn werk in Amsterdam nog niet 'af voelde. Later was hij ook kandidaat bij Tottenham, Swansea en Newcastle United. Crystal Palace is natuurlijk niet te vergelijken met een club van het kaliber Liverpool. Maar de Pre mier League is uiteraard wel het perfecte podium om, bij goede re sultaten, in beeld te komen bij grotere clubs. Lichtend voorbeeld wat dat betreft is de manier waarop Ronald Koeman als mana ger van Southampton indruk maakte en vervolgens de stap maakte naar Everton. De Londense traditieclub Crys tal Palace speelt de thuiswedstrij den op Selhurst Park, een typisch authentiek Engels stadion. Roes tig als het oude Ajax-stadion De Meer, maar ook net zo sfeervol. Sterspelers van de club zijn de Ivo- riaan Wilfried Zaha en de Belg Christian Benteke. ten louter goede bedoelingen te hebben. „Net als de duizenden supporters willen wij ook dat het de club goed gaat en succesvol is", aldus Wang. „We verzekeren de fans de we al het nodige doen om dat mogelijk te maken." Om dat te bewijzen moet hij nu eerst langs de licentiecommissie, dat gezien het betalingsverleden van UVS geen genoegen zal ne men met halve toezeggingen en schimmige constructies. Het worden spannende tijden voor ADO, dat met Chinese hulp een grote sprong voorwaarts wil Directeur Manders (I) en wethouder De Bruijn. fotoproshots maken maar voorlopig nog in de wacht staat. Manager voetbalzaken van de gemeente omdat er volgens kwam na maanden radiostilte Jeffrey van As baalde dan ook flink hem wel degelijk'een gedegen be- weer eens met een statement dat ADO weer negatief in het groting' is ingeleverd. En ook UVS waarin het via Terry Wang liet we- nieuws kwam. UITSLAGEN thousiasme slaat over op het veld en de blunderende Shkodran Mustafi doet de rest. De Arsenal-verdediger van Duitsland leverde de bal na ruim vijf minuten al in en stelde Alexis Sanchez in staat zichzelf in de recordboeken te schieten. Door zijn openingstreffer is hij nu top scorer allertijden van Chili. Toch geen sinecure in het land van Ivan Zamorano en Marcelo Salas. Chili's huidige generatie lijkt ook een gouden te zijn of in elk geval een hele goede. Met een trainer die het werk van de Argentijn Jorge Sampaoli lijkt te continueren. Maar de huidige bondscoach Juan Anto nio Pizzi - ook geboren Argentijn - moest toch nog toezien hij zijn spectaculair ogende elftal nog voor een rust een tegentreffer van Lars Stindl moest slikken. In de tweede helft leek zijn elftal geen energie meer te hebben. Door de meer hoopgevende tweede helft kon bonds coach Löw, die Ajacied Amin Younes net als in de eerste wed strijd op de bank hield, toch nog te vreden zijn na af loop. Zijn jonge ploeg hield toch maar mooi stand tegen het uitge kookte, ingespeelde team van Chili. Daardoor maken beide landen nog een grote kans op het bereiken van de volgende ronde. Ze zijn immers veel beter dan Australië en Kamer oen, de andere twee landen in de poule, die ook 1-1 speelden. Voor de Chilenen is de Confe derations Cup serieuze kost is, zo bleek ook gisteravond waar Duitsland geen millimeter ruimte werd gegund op met name het mid denveld. Aangemoe digd door een schare fans waar menig land tij dens een WK trots op zou zijn. Dat en- vrijdag 23 juni 2017 mm WW Crystal Pa lace wordt de derde werkge ver voor De Boer als trai ner. Na 5.5 jaar Ajax was hij 84 dagen trai ner van Inter. De Boer wordt de tiende trainer van Crystal Palace in evenzovele jaren. Frank de Boer kan tekenen bij de ambitieuze Premier League club Crystal Palace. fotoproshots Op staatsbezoek in Italië was er gisteravond in Milaan heel even tijd voor sport voor het koningspaar, met een voetbalclinic van oud-internationals. Hier lacht het paar met Aron Winter (I) en Pierre van Hooijdonk (r). foto robin utrecht VOETBAL Confederations Cup, Rusland. Groep B. Kameroen - Australië 1-1 (1-0) 45. Anguissa, 60. Milligan (strafschop). Duitsland - Chili 1-1 (1-1) 6. Sanchez 0-1,42. Stindl 1-1. TENNIS Aegon Championships, Londen. Mannen, tweede ronde: F. López (Spa) - Chardy (Fra) 6-1 7-6 (4), Cilic (Kro/4) - Kozlov (VSt) 6-0 6-4, Querrey (VSt) - J. Thompson (Aus) 7-6 (3) 3-6 6-3, Medve- dev (Rus) - Kokkinakis (Aus) 6-2 6-2 Gerry Weber Open, Halle. Mannen, tweede ronde: Khachanov (Rus) - Nishikori (Jap/3) 3-2 Opg, Mayer (Dui) - Pouille (Fra/6) 6-7 (6) 6-4 6-3, Federer (Zwi/1) - M. Zverev (Dui) 7-6 (4) 6-4, Ru- blev (Rus) - Youzhny (Rus) 6-0 3-6 6-3 Aegon Classic, Birmingham Vrouwen, tweede ronde: Mladenovic (Fra/5) - Zhang S (Chn) 6-4 7-6 (3), Mugu- ruza (Spa/6) - Riske (VSt) 6-1 6-4, Vande- weghe (VSt) - Konta (Gbr/4) 6-1 6-3, Gi- orgi (Ita) - Svitolina (Oek/2) 6-4 4-6 6-2 Mallorca Open - Santa Ponsa (Spa) Vrouwen, tweede ronde: Sevastova (Let/2) - Lepchenko (VSt) 6-7 (2) 6-1 6-3, Konjuh (Kro/7) - Azarenka (WRu) 6-1 6-3, Vinei (lta/6) - Flipkens (Bel) 6-4 5-7 6-2 De relatief onervaren B-garni- tuur van Duitsland schrok gis teravond in de Oost-Russische Tartarenstad Kazan van de Zuid- Amerikaanse furie Chili dat vorig jaar nog de beste van hun continent was. Maar de wereld kampioen herstelde zich en kwam terug tot een gelijkspel (1-1) in de tweede wedstrijd van de Confederations Cup. Nik Kok Rotterdam/Kazan Alexis Sanchez scoorde voor Chili. FOTOAFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24