Si Gemeente geeft aandelen ADO terug, Crystal Palace heeft de Nederlandse coach 22 Frank de Boer (47) staat voor een nieuwe klus als trainer van Crystal Palace. De Premier League-club bood hem gisteren de baan aan. De voormalig trainer van Ajax en Inter ziet werken op het hoogste niveau van Engeland zitten en hoopt binnen een paar dagen op een akkoord. Kort WK: geen 200m Thompson Dafne Schippers zal het bij het verdedigen van haar wereldtitel op de 200 meter op we reldkampioenschappen atletiek deze zomer niet opnemen tegen haar rivale Elaine Thompson (foto). De olympisch kampioene van Rio de Janeiro op de 100 en 200 meter loopt in Londen alleen de 100 meter. Dat heeft Warren Blake, de voorzitter van de Ja- maicaanse atletiekbond, gisteren laten we ten. „Het is de keuze van Thompson en haar begeleidingsteam", zei Blake tegen de Ja- maicaanse krant Jamaica Observer. Thomp son heeft zich voor de nationale kampioen schappen alleen ingeschreven voor de 100 meter. Hierdoor kan ze zich niet kwalifice ren voor de 200 meter. 'Chinees team in Duitsland' Het olympisch voetbalteam van China gaat een jaar lang meevoetballen in de Duitse competitie. Volgens Kicker en Bild zouden de Chinezen instromen op het vierde niveau, de Regionalliga. China deed dat verzoek zo dat de voetballers een jaar lang onder meer weerstand voetballen dan ze gewend zijn. UCI Oscar zer voerden de afgelopen weken ge sprekken met verschillende kandi daten, maar hebben dus voor De Boer gekozen. Omdat Southampton, een andere club uit de Premier League, ook plots afscheid nam van hun trainer Claude Puel, kwam De Boer ook in het zuiden van Engeland op het lijstje te staan, maar die club is in middels geen optie meer. Bij Sout hampton wordt waarschijnlijk de Argentijn Mauricio Pellegrino de baas die op zijn beurt ook weer een kandidaat bij Crystal Palace was. De Londense club werd vorig jaar onder Allardyce veertiende in de Premier League, maar heeft net als al die andere clubs op het hoogste Frank de Boer gaat zijn trainerscar rière weer oppakken in Engeland. Crystal Palace is bij de voormalig international uitgekomen als nieuwe manager. De Boer moet de opvolger worden van Sam Allar dyce die vorige maand tot verras sing van de clubleiding zijn ontslag indiende nadat hij Crystal Palace afgelopen seizoen in de Premier League hield. Beide partijen hopen binnen een paar dagen het contract te kunnen ondertekenen. Voorzit ter Steve Parish en de twee steen rijke Amerikaanse grootaandeel houders Josh Harris en David Blit- MVV Quote van de dag 'We zijn blij dat de behandeling van Mario goed heeft gewerkt' Keepster Ajax geschorst Keepster Eli Sarasola (foto) van Ajax is door de tuchtcommissie amateurvoetbal van de KNVB voor zeven duels geschorst. De Spaanse werd schuldig bevonden aan het slaan van tegenstandster Lucie Akkerman in de bekerfinale tegen PSV. Op 2 juni won de Amsterdamse club die wedstrijd met 2-0. Flitsen Hoe helder had de licentiecommis sie van de KNVB de boodschap wil len hebben? Eerst stapten Wim Deetman en Martin Jol als commis sarissen op. Vervolgens weigerde de gemeente Den Haag de (zesde) be groting goed te keuren. En gisteren besloot diezelfde gemeente dat het zich voortaan helemaal van de club distantieert. Nee, een hamerstukje zal de behandeling van de ADO-be- groting niet worden. In praktische zin heeft de breuk met de gemeente, dat als eigenaar van het stadion aan de club verbon den blijft, op korte termijn niet eens zo heel veel gevolgen. ADO kan ook voetballen zonder dat het op de vingers wordt gekeken. Maar met het teruggeven van haar prioriteitsaandeel, dat de mo gelijkheid gaf om controle op de club uit te oefenen, heeft de ge meente de zaak in Zeist op scherp gezet. En de verantwoordelijkheid voor de toekomst van ADO - krijgt grootaandeelhouder UVS straks alle macht of niet? - bij de licentie commissie neergelegd. Dat onaf hankelijk orgaan, dat naar verwach ting binnen twee weken uitsluitsel geeft over de begroting van ADO, hoeft uiteraard niet hetzelfde te oordelen als de gemeente. De licen tiecommissie is bijvoorbeeld min der geïnteresseerd in waar het geld van een club vandaan komt. Zolang het maar betaald wordt. En daarin hadden ze op het Haagse stadhuis geen vertrouwen meer. „Wij vinden het zeer spijtig dat ADO er niet in is geslaagd om een solide begroting op te stellen", zei wethouder Tom de Bruijn giste ren. „En ook de laatste begroting is voor een belangrijk deel gebaseerd op geleend geld. En dus naar ons in zicht gebouwd op drijfzand. Daar kan de gemeente onmogelijk mee instemmen." ADO-directeur Mattijs Manders reageerde verbaasd op het besluit vrijdag 23 juni 2017 ATLETIEK VOETBAL I Wielerploegen verschijnen vanaf 2018 niet meer met 9, maar met 8 renners aan de start van grote wielerrondes. Hierdoor fiet sen er niet 198 renners de Giro, Tour of Vuelta, maar slechts 176. Dat maakte de UCI bekend. I De Braziliaan Oscar (foto) van Shanghai SIPG is voor acht duels ge schorst. Hij krijgt de straf omdat hij de bal tot twee keer toe opzet telijk tegen een tegenstander aan schopte. Engeland lonkt voor De Boer Daniël Dwarswaard Crystal Palace dankt zijn naam aan het reusachtige glazen paleis waarin ooit het hoofdkwartier van de club ge vestigd was. Dat gebouw werd opgetrokken voor de wereldtentoonstelling in Lon den van 1851. In de huidige selectie van Crystal Palace treft Frank de Boer één Nederlander: ver dediger Patrick van Aanholt. In het verleden stonden twee Nederlandse voetballers bij Palace onder contract: Jeroen Boere en Edgar Davids. Rotterdam I MVV heeft gis teren vier fans een stadionver bod opgelegd. De supporters krijgen de straf voor hun wan gedrag in de thuiswedstrijd eind mei tegen Roda JC in de play-offs. Onder meer het Turkse Galatasaray is geïnteresseerd in de diensten van Jetro Wil- lems. Het kamp van Willems is bekend met de interesse, maar of hij erop ingaat is nog maar de vraag. Meerdere buitenlandse teams hebben op dit moment belangstelling. Mexico kan in het vervolg van de Confede rations Cup niet meer beschikken over Car los Salcedo. De verdediger viel woensdag in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Nieuw- Zeeland uit met een schouderblessure. Michael Zore, 'td' van Dortmund zegt tegen Bild dat Mario Götze snel weer kan aansluiten bij het team van Peter Bosz. VOETBAL Dat de gemeente Den Haag zijn handen van ADO heeft afgetrok ken, is niet alleen fnuikend voor het imago van de club. Het is vooral een signaal richting KNVB dat grote gevolgen kan hebben. Wietse Dijkstra Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23