Landwinkel Weststrate Bos Men Shop Grote winkelketens vallen om door concurrentie van internetwinkels, zo horen we vaak. Een veel te eenvoudige redenering, vindt Theo de Bruijn van hogeschool Saxion. Hij bereidt zijn studenten voor op het aantrekkelijker maken van binnensteden. Weg met de leegstand. Maar hoe ziet nou het winkelaanbod in de toekomst eruit? Stads LAB Praktijkopdrachten voerden de Saxionstudenten afgelopen jaar uit in het StadsLAB. Tweedejaars studenten werken in het StadsLAB aan de binnenstad van de toekomst. 'Ons assortiment is zo samengesteld dat u einde loos kunt combineren' 'Kom gezellig Land-winkelen!' Bij aankoop van een winterjack een shawl kado twv 24,95 Bos Men Shop GRATIS: 3 kilo stoof peren, heerlijk zoet en roodkokend* Landwinkel Weststrate Studenten gaan Leegstand te Lijf Leegstand in de Twentse binnensteden is al lang geen nieuw fenomeen meer. Bij de Saxionopleidingen Bestuurskunde, Ruimtelijke Ontwikkeling en Stedenbouwkundig Ontwerpen, ook wel samengevat als de 'urban studies', is dit één van de maatschappelijke problemen die centraal staan. "Alles in de stad verandert, er komt veel op ons af", vertelt lector Theo de Bruijn van Saxion, tevens directeur van IAA Stedenbouw en Landschap. 'Dat vraagt om een nieuw soort professionals in ruimtelijke ontwikkeling. Onze studenten moeten wat weten van nieuwe technologieën, economie en demografie. Je moet bijvoorbeeld begrijpen waarom en hoe de zorg is gedecentraliseerd. Zoiets heeft ook effect op de functie van de binnenstad." Wat verandert er in onze openbare ruimte? Worden onze binnensteden een spookgebied? "Dat denk ik niet", zegt De Bruijn. "Om te roepen dat V&D omviel door internetwinkels, is te kort door de bocht. Het aandeel online winkelen ligt rond de tien procent, niet spectaculair hoog dus. Geen internetwinkel maakt nu forse winst, een businessmodel van de toekomst is er nog niet. Leegstand ontstaat vooral door het toevoegen van winkelopper vlakte buiten binnensteden. Ja, zoals die grote winkelcentra dus. Wij zoeken naar mogelijkheden om weer meer functies aan de binnenstad toe te voegen, netzoals in de vroegere stadscentra. De binnenstad als winkelparadijs verdwijnt, maar een gezonde mix van cultuur, wonen, winkelen én politiek vormt de oplossing. Kijk naar Deventer, waar het gemeentehuis is herbouwd middenin Tekst: Jochem Vreeman Beeld: Reinier van Willigen de stad. Een binnenstad moet ook het kloppende hart zijn van de politiek. Dat heeft een aanzuigend effect." Om zich voor te bereiden op deze mix van binnenstadfuncties, verenigen de Saxionstudenten zich onder meer in hetstadsLAB. Docent Jeroen Kuyper: "Daar werken we vanaf het tweede studiejaar aan verschillende praktijkopdrachten van bijvoorbeeld gemeentes, adviesbureaus, bewonersgroepen of internationale partners. We hebben verschillende invalshoeken, zoals het verbeteren van de aanloopstraten of het groener maken van het centrum. Met een ontwerpersbril op keken we naar de potenties van de Hengelose binnenstad. We willen daar de ruimtelijke kwaliteit verbeteren. De studenten hebben samen met Architectuurcentrum Twente een analyse uitgevoerd. Ook hebben we ondernemers en inwoners laten meedenken in een speciaal opgezet'Gamechange' café. De studenten hebben in opdracht van de provincie Overijssel ook meegewerkt aan de pilot 'Spontane Binnenstad' in Twente en voeren gesprekken met de initiatiefnemers. Lange Delft 1 4331 AJ Middelburg bosmenshop.nl Met winkels in Goes, Middelburgen Bergen op Zoom is Bos Men Shop voor jongemannen, mannen diezich jongvoelen en oudere heren hét adres voor een nieuwe outfit! Een nieuwe jeans, je eerste pak voor een stage, je trouwpak of een nieuwe outfit voor uw werk... Eefje Bos - Vogelaar van onderbroek tot hoed, wij staan voor u klaar! Is winkelen niet uw hobby?! Blijf lekker op de bankzitten en shop online op www. bosmenshop.nl. U bentvan harte welkom! Sandberglaan 10 4333 SB Middelburg www.Landwinkelweststrate.nl De beste collectie, goede service, actuele items voorde beste prijs. Goed gepresenteerd in de winkel of in een mooie online shop. Dat is wat u als klant van ons mag verwachten en waarwij elke dagons best voordoen! Tel daar een lekkere cappuccino bij op en winkelen wordt opeens een stuk aangenamer. Op Lange Delft nummer 1 vindt u een mooie collectie in kostuums, colberts en merken als Gant, Hugo Boss, Barbour, Fortezza, Gardeuren Meyer. Op nummer37 kuntu terecht voor een casual outfit van Vanguard, Cavallaro of Anerkjendt, maar ook voor hip sneakersuit en niet te vergeten: de scherpste prijzen! Landwinkel Weststrate, wat ooit begon in een hoekje van de schuur, is uitgegroeid tot de grootste boerderijwinkel van Walcheren, met het breedste assortiment aan streekproducten. Daarnaast vindt u bij ons uw complete boodschappenpakket zoals vlees uit de streek, Harry en Heieen Provoost boerenkaas, Hoogelandse zuivel, groenten, fruit, aardappelen en natuurlijk onze zelf geteelde appels en peren. Milieubewust, kleinschalig geproduceerd en met veel gevoel voor smaak, dat is kenmerkend voor het gehele assortiment. Wie hier vaker komt ziet het fruit aan de bomen groeien, van bloesem tot dat de vrucht rijp is voor de oogst! Daar kom je voor, want dat is pure beleving! In de Landwinkel is altijd iets te proeven van zowel bekende als nieuwe producten. Ook geschenken zijn bij ons een specialiteit. Voor kerstpakketten, kleine cadeautjes of een leuk bedankje, alles kan naar wens worden samengesteld! U bentvan harte welkom om kennis te maken met onze overheerlijke producten. Lange Delft 1 4331 AJ Middelburg bosmenshop.nl *Tegen inlevering van deze bon. Actie loopt van 15 november tot en met 31 december. Sandberglaan 10 4333 SB Middelburg www.Landwinkelweststrate.nl *Bij inlevering van deze bon, maximaal 1 per klant en geldig tot en met 30 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44