De Jong ruilt eigen boek voor tolgeld 16 °C Ik wil zelf bepalen wanneer ik sterf' Brave burger of niet? I In Binnen &Buiten Zittingen beginnen maandag Het proces over de uitspraak 'minder Marokkanen' van PVV- leider Geert Wilders zal het zonder diens aanwezigheid moeten doen. Walcheren 1 Vinex I bestaat t 25 jaar: I 'papa' f is trots a Wilfriedde Jong heeft zijn nieuwe boek geruild omdetolkosten van de tunnel te betalen Het besluit van Wilders, dat hij vandaag bekendmaakt, is opmer kelijk: bij zijn eerste proces greep hij juist de kans om dagenlang in het strafbankje te zitten als voor vechter van het vrije woord. Wilders spreekt nu echter van een 'politiek proces' dat hij niet zelf wenst bij te wonen. „Politie ke discussies voer ik op de plek waar het politieke debat thuis hoort: in ons parlement. En niet in de rechtbank", schrijft Wil ders in een open brief. Uiteraard gaat de zaak, die voor alsnog twaalf dagen gaat duren, gewoon door. Wilders laat zich ook gewoon verdedigen door zijn advocaat Geert-Jan Knoops. Wil ders noemt zich in zijn brief een 'politicus die zegt wat de politiek correcte elite niet wil horen'. „Ik heb dan ook niets verkeerds ge zegd. Miljoenen Nederlanders (43% van de bevolking) willen minder Marokkanen. Niet omdat ze een hekel hebben aan alle Ma rokkanen of alle Marokkanen het land uit willen, maar omdat ze de overlast en terreur van zoveel Marokkanen zat zijn. Net als ik." Het proces tegen Wilders van wege discriminatie, belediging en haatzaaien begint maandag. Zijn plan om weg te blijven kan nog wel worden gedwarsboomd door de rechtbank. De rechters kunnen hem dwingen te komen, als zij vragen hebben die Wil ders nog niet heeft beantwoord bij de politie. Zo is onbekend of de PVV-leider bij de politie heeft verklaard of hij wist dat zijn uit spraken mogelijk strafbaar wa ren. Ook het Openbaar Ministe rie kan nog om de komst van Wilders vragen. De zelfverkozen afwezigheid van Wilders is een stijlbreuk met Dit is een politiek proces. Dat ga ik niet bijwonen de strategie bij zijn eerste proces wegens discriminatie, belediging en haatzaaien in 2011. Toen liet de PVV-leider juist geen mo ment onbenut om hoogstper soonlijk in de rechtszaal te beto gen waarom hij vond dat zijn uit spraken niet te ver gingen. Die zaak eindigde in vrijspraak. De kans op veroordeling bij dit pro ces zou groter zijn. Eerder liet Wilders weten dat de omstreden uitspraak niets an ders is met wat hij in PW-verkie- zingsprogramma's heeft verkon digd. Nieuwsmedia Pieter Jiskoot (95) •ZEELAND 10 In Hulst wordt iedereen bespied door videocamera's Wilders niet naar eigen rechtszaak Tobias den Hartog Den Haag —Geert Wilders vrijdag 28 oktober 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Bewolkt, zacht en droog Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 255 7 11688 5 5 5 5 30 FOTO GUUS DUBBELMAN •ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1