Compact Hontenisse pakt O 12 Robert Lathouwers doceert in Goes Diskwalificatie op WK voor Jagesar Sluiskil pakt de eerste overwinning DISTRICTSBEKER Na een slappe en slome eerste helft breekt Hoek na een uur spelen de ban. Guillaume Clinckemaillie is goed voor drie goals en een assist Zo'n twintig atleten kwamen zaterdag af op de hardloopclinic die Robert Lathouwers in Goes gaf. Het initiatief voor deze clinic was genomen door Michel Labeur, die als perso nal trainer werkt. Twee uur lang gaf Lathouwers op de baan van AV'56 zijn toehoorders tips en tricks uit zijn rijke ervaring als atleet. Lathouwers was zowel bij de Olympische Spelen van 2008 (Peking) als van 2012 (Londen) halvefi- nalist op de 800 meter. Karter Leroy Jagesar uit Middelburg is tij dens het WK in het Italiaanse Sarno gedis kwalificeerd. Dat gebeurde tijdens de pre-finals van de klasse '125 junior max'. Ja gesar (16) reed zeer sterk voorin, maar werd later uit de uitslag gehaald. Hij meldde na afloop op Facebook dat bij de technische keuring geconstateerd was dat één moer van zijn stoel los zat. 'Dus geen finale voor mij'. Vorig jaar werd Jagesar nog elfde op het WK in Portugal. Dit jaar mikte hij op een plek in de top vijf. De jonge Middelburger gaat nu verder in de autosport, maar blijft karten. Schoondijke verloor gisteren het inhaalduel in de vierde klasse A op eigen veld afgete kend van Sluiskil: 2-5. „De scherpte ontbrak vandaag bij ons", aldus trainer Martin van Vooren, die zag hoe Enrico van Overmeire de score opende namens de bezoekers. Na een afgekeurde treffer van Niek Haertsens, bracht Nouredine Zaha even later alsnog de 1-1 op het bord. Kort voor rust schoot Stijn Ridel de gasten weer op voorsprong: 1-2 hal verwege. Een na rust fel gestarte thuisploeg kwam al snel langszij via Nouredine Zaha vanaf de stip: 2-2. Jos Westerhout bracht Sluiskil voor de derde keer op voorsprong (2-3) en maakte er ook 2-4 van. Het slotak koord was voor Dennis van Boven: 2-5. De Kok Kerkhove Libre ij de ingang van de kantine kijkt Lionel Fitsch met een glim lach naar bin nen. „Dit is een mooie club hè", zegt de verdediger van Hoek. „Ik kom hier graag." Het is drie kwar tier na de bekerwedstrijd tussen Arnemuiden en Hoek (0-4) maar de uitslag lijkt bijna iedereen al te zijn vergeten. Oké, op Guillaume Clinckemaillie na dan. „Drie keer scoren voelt altijd goed", zegt de aanvaller van Hoek. Sommige spelers van de hoofd klasser zien de kantine van Arne muiden niet eens van binnen. Ze rijden na afloop meteen naar huis. De andere helft blijft wel hangen en schuift 's avonds voor een maal tijd aan bij de ouders van Brian Meulmeester. De keeper uit Arne muiden (21) heeft eindelijk weer eens minuten mogen maken bij Hoek en houdt de nul. Soms denk je tijdens de wedstrijd: zouden zijn vrienden hem een beetje spa ren? Want Arnemuiden krijgt pri ma mogelijkheden om als eerste te scoren, maar verzuimt de 1-0 op het scorebord te zetten. „We hebben het zestig minuten goed volgehouden", zegt Jarco Boogaard. „Het is alleen jammer dat we er niet eentje hebben ge maakt." De lange spits komt sa men met zijn maatje Brian Meul meester de gang naar de kleedka mers uitgelopen. Boogaard moet zich na 45 minuten laten wisse len. „Brian kwam bij een duel met zijn heup in mijn rug", zegt Boo gaard. „Van je vrienden moet je het hebben...." Brian Meulmeester is één van de reserves bij Hoek die in en te gen Arnemuiden een kans krij gen. Voor een aantal spelers wordt dat geen succes. Na een stroeve, slome eerste helft mogen spits Douwe Zeegers en linksbuiten Sascha Beshliaha van Jannes Tant al gaan douchen. De trainer brengt Thomas van Renterghem en Josimar Pattinama in, het tem po gaat iets omhoog en na ruim een uur spelen opent Van Renter ghem de score, op aangeven van Clinckemaillie (0-1). Daarna gaat het snel. Eén minuut later is het 0-2, na 70 minuten staat het 0-3, twee keer met de handtekening van Clinckemaillie. Hij maakt in de slotminuut ook de 0-4. Gefeliciteerd Kort na het laatste fluitsignaal stapt Tant de kleedkamer van het drie klassen lager spelende Arne muiden binnen. „Ik heb ze gefelici teerd met een goede wedstrijd", zegt de Belgische trainer. „En veel succes gewenst in het vervolg van de competitie." De trainer heeft veel jongens die op de bank zitten minuten la- KARAKTERISTIEK ten maken en kan weer wat plus sen en minnen invullen. Mis schien heeft Tant ook wel een plusje achter de nummer 10 van Arnemuiden gezet. Want Ronaldo Meijer is na veel blessureleed nu fit en is dan een absolute meer waarde voor de dorpsclub. Bij RBC en JVOZ heeft hij als jeugd speler altijd op hoog niveau geac teerd, als senior gaat dat de ko mende jaren misschien ook wel gebeuren. „Het gaat lekker nu", zegt Meijer. „Ik moet dit seizoen sterker worden en dan zien we wel wat er op mijn pad komt. Of we wel of niet promoveren met Arnemuiden is daarbij ook wel be langrijk." In de slotfase lijkt Meijer op Brian kwam met zijn heup in mijn rug. Van je vrienden moet je het hebben... weg naar de eretreffer, als hij Gio vanni Siereveld met een overtre ding slim opzij zet en daarna uit haalt. Zijn maatje Brian Meul meester pakt het schot klemvast. „Ik had 'm graag willen maken", lacht Ronaldo Meijer. „Maar ik had op dat moment ook niet echt meer de kracht." De middeNvelder wandelt langs Lionel Fitsch, die buiten de kanti ne staat. „Ik had zó'n zin om van daag te voetballen", bekent de ver dediger van Hoek. „Ik had vier wedstrijden op de bank gezeten, dat is me nog niet vaak overko men. Ik heb de trainer een paar weken geleden gevraagd of ik met het tweede mee mocht doen, maar dat mocht niet. Ik ben be nieuwd waar de trainer volgende week voor kiest." Daarna stapt Fitsch de kantine binnen, terwijl Dré Hazes junior uit de boxen schalt. „We blijven nog wel even hangen", weet Fitsch zeker. „Want het is hier altijd gezellig." „We speelden te slap en te on rustig. Het is ze gegund, maar leuk is het niet." Het kon er nog wel bij voor de geplaagde voetbal ler. Supporters van Hontenisse hadden De Theije, die in Klooster zande woont, zaterdagnacht met gezang uit zijn slaap gehouden. Ze hadden zijn huis met wc-pa- pier en slingers 'versierd' en na tuursteen met mayonaise be smeurd. „Ik heb gezien wie het waren. Er zat ook een speler van Hontenisse (Kris van Meele) bij." Het was hem bij eerdere derby's tegen Hontenisse ook al overko men. „Het moet maar eens stop pen." Het was niet 't enige wat de der by zo beladen maakte. Naast de dug-out van HVV was een kap stok geplaatst met een blauwe jas in de clubkleur van Hontenisse. Een ludieke actie, die alles te ma ken had met de omstreden jas, waardoor trainer Ralph Zegers bij HW werd ontslagen. De bezoekers begonnen onder leiding van de nieuwe trainer Pie- ter Ongena tien minuten later aan het duel. Potentiële basisspelers Tim Mechelinck (ziek geweest) en Marnix van Sonsbeek (te weinig getraind) zaten op de bank, samen met de teruggekeerde doelman Tim Siersema. Hontenisse miste de zieke Tom Rijk en Dennis Mal content (kneuzing). De Hulsternaren mochten het spel maken, zonder gevaarlijk te worden. De beste kansen waren voor de thuisclub via Maxim de Clippelaar en Pim van Jole. Een ongelukkig moment van HW-ver- maandag 24 oktober 2016 ATLETIEK SARNO SCHOONDIJKE VeldrijdsterLindy van Anrooij heeft giste ren in het Franse Balan een A-cross gewon nen. Ze reed halverwege de wedstrijd weg uit de kopgroep en won solo. Zaterdag was ze bij de Niels Albert Cyclocross in Boom (bij Ant werpen) nog zevende geworden bij de eli te-vrouwen. Ook ID-renner Joannathan Duinkerke kwam in Actie in Boom. Hij won en pakte daar mee zijn veertiende zege dit seizoen. De zaalvoetballers van Groene Ster 2 won nen dit weekeinde in Den Bosch met 1-3 van Den Bosch FCK/D Hommel 2. Amine Elbek- kaoui en Aschraf El Bouskaki zetten de Zeeuwse nummer twee op 0-2. Mohammed Alhajaji maakte de 1-3. 1 Atlete Marianne de Kok uit Lewe- dorp heeft giste ren in Rucphen de 'Kluiskenshof 10 van AVR ge wonnen'. Haar tijd van 37.04 mi nuten beteken de een Zeeuws record voor de vrouwen 45. De Bevelandse had ruim twee minu ten voorsprong op de concurren tie. l Tennisster Les ley Kerkhove is nog één zege verwijderd van deelname aan het hoofdtoer nooi in Poitiers. De Zierikzeese nummer 187 van de wereld be gon won de eer ste twee duels in de kwalifica ties van het 100.000 dollar- toernooi. I Biljarter Frank de Kort uit Klooster- zande is kam pioen libre in de derde klasse ge worden. In Noord- gouwe was hij de beste na een spannende fina le. Na een uur moet Barry van der Hooft Arnemuiden Arnemuiden-Hoek 0-4 (O-O). 63. Thomas van Ren terghem 0-1, 64. Guillaume Clinckemaillie 0-2,70. Guil laume Clinckemaillie 0-3, 89. Guillaume Clinckemail lie 0-4. Scheidsrechter: S. Wiegmans (Bergen op Zoom). Gele kaart: Jasper Pruijsers (Arnemuiden), Fa bian Wilson en Lionel Fitsch (beiden Hoek). Aantal toe schouwers: 500. —Jarco Boogaard Sam de Theije was gisteren 'not amused na de 2-1 nederlaag van HVV'24 in het bekerduel te gen zijn oude club Hontenisse. De linkerverdediger van de zon dag-derdeklasser kon het na af loop nog net opbrengen om zijn voormalige teamgenoten te feli citeren. Aector Doorns Kloosterzande a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78