Crossen op het Badstrand L n°c Roken, dronkenschap en onbeschoft gedrag tijdens vluchten Kras Kortingsdagen Walcheren Dirk Kuijt redt punt voor Feyenoord Kopbal in de ban? Onderzoekers vrezen blijvende hersenschade Zo'n 350 coureurs zorgden gisteren voor spektakel tijdens de 31ste editie van de Strandcross. In een mooi herfstzonnetje konden duizenden toeschouwers vanaf de boulevard hun verrichtingen volgen. Luchtvaartmaatschappijen heb ben hun handen vol aan een groeiend aantal passagiers dat overlast veroorzaakt. Reizigers zijn agressief en lappen de regels van het cabinepersoneel aan hun laars door bijvoorbeeld een peuk op te steken. In de eerste drie kwartalen van 2016 zijn er 723 meldingen binnen gekomen bij de Inspectie Leefom geving en Transport. In 2015 stond de teller pas na een heel jaar op dat aantal, blijkt uit cijfers die de ze krant heeft opgevraagd. De in spectie verwacht dat de stijging doorzet. „Waar passagiers eerder incidenteel overlast veroorzaak ten, zie je dat het nu structureel gebeurt", verklaart de inspectie woordvoerder Annelou van Eg- mond. Roken in de cabine (38 pro cent), onbeschoft gedrag (35 pro cent) en drankmisbruik (27 pro cent) zijn de boosdoeners. Corendon, Transavia en TUIfly bevestigen de groeiende overlast. „Passagiers kunnen vanuit het niets volledig uit hun dak gaan", aldus Daisy Homoet-Mijnals van Corendon. Zij stelt dat 'een kleine groep met een redelijke frequen tie incidenten veroorzaakt'. De amokmakers duperen volgens Co rendon 'het gros van de passa giers, dat wél ontspannen, gezellig en relaxed op reis gaat'. Door de groei van prijsvechters zit volgens de Vereniging Neder land Cabinepersoneel (VNC) 'een bredere weerspiegeling van de maatschappij aan boord'. Overlast begint vaak na alcohol- en drugs gebruik. De belangenbehartiger pleit voor een gezamenlijke aan pak op de luchthaven met restau rants, bars, politie, grondperso neel en luchtvaartmaatschappijen. Zwarte lijst Op Londen Gatwick heeft dit vol gens de VNC geleid tot 50 procent minder incidenten. KLM is de eni ge Nederlandse maatschappij die geen stijging ziet. Cabineperso neel is getraind om ongewenst ge drag te de-escaleren. Passagiers kunnen ook op een zwarte lijst ko men. Het is niet bekend hoeveel reizigers op die zwarte lijst staan. Op een vlucht van TUIfly naar Aruba en Bonaire ging in juni een vrouw dusdanig door het lint dat op de Azoren een tussenlanding is gemaakt om haar uit het toestel te zetten. Begin november staat zij voor de strafrechter. Daarnaast is TUIfly een civiele procedure be gonnen om de kosten te verhalen. Deze lopen in de tonnen. Korting op alle reizen! Nieuwsmedia Pv SPORT 1 T/M 3 P 3 SPORT 16 Vaker amok in de lucht Dit jaar zijn er al 723 meldingen binnengekomen van passagiers die overlast veroorzaken in vlieg tuigen; dat is evenveel als in heel 2015. De Inspectie Leefom geving en Transport spreekt niet langer van incidenten, maar noemt de problemen structu reel. Marcia Nieuwenhuis Schiphol Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 ?o HH z'e: kras.nl/actievoorwaarden maandag 24 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Bewolkt en regenachtig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 251 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1