De Ladiesrun is een feest voor hardlopende vrouwen u 18°C Susan Smil Rotterdam wil anticonceptie verplicht stellen ZONDAG OPEN Walcheren Moeders die niet in staat zijn hun kinderen veilig en gezond groot te brengen, moeten verplicht anticonceptie gebruiken. Veilig en gezond opgroeien is een fundamenteel recht 'Ik laat het verdriet om mijn gebroken gezin toe' Een nieuw hondje zet alles op z'n kop •■'"wiihiiiiiuftiiM hri. i Verplichte anticonceptie is omstre den, omdat ze ingaat tegen het grondrecht van ouders om kinde ren te krijgen. Eerdere voorstellen om een wet in te voeren, sneuvel den in een vroeg stadium. Dat juist Rotterdam daar nu weer op aandringt, komt doordat hulpverleners in de stad met eni ge regelmaat worden geconfron teerd met schrijnende situaties van kinderen: ernstige gevallen van verwaarlozing en mishande ling, soms zelfs zo heftig dat kin deren overlijden. „Veilig en ge zond opgroeien is net zo'n funda menteel recht als kinderen krij gen", zegt CDA-wethouder Hugo de Jonge. „Wij kiezen voor het kind." Het gaat in Rotterdam naar schatting om een groep van tien tot twintig vrouwen per jaar. Vrouwen die bijvoorbeeld ver slaafd zijn, psychiatrische proble men hebben, verstandelijk be perkt zijn, dakloos zijn, in de pros titutie werken of een combinatie ervan. „Gezinnen waar kinderen worden geboren, waar iedereen buikpijn van heeft", zegt De Jon ge- Een rechter zou moeten beslis sen of de vrouwen kunnen wor den verplicht om tijdelijk anticon ceptie te gebruiken, net zoals een rechter beslist over dwangmedica- tie bij psychiatrische patiënten. De vrouwen krijgen vervolgens een spiraaltje geplaatst, of een im plantaat in hun arm, dat drie jaar bescherming biedt tegen zwanger schap. Deze week begint de GGD in Rotterdam een project om kwets bare vrouwen ervan te overtuigen dat het beter is in deze fase van hun leven geen kinderen te krij gen. In Tilburg zijn daar de afgelo pen jaren al successen mee ge boekt: ruim zeventig procent van de vrouwen werkt daar vrijwillig mee. Zij krijgen een spiraaltje of een implantaat. Hulpverleners vinden het vaak lastig om met cliënten over kin derwensen, seks en anticonceptie te beginnen, zegt projectleider Connie Rijlaarsdam. „We moeten durven zeggen: als u nu zwanger wordt, gaan wij er iets van vin den. Dat gebeurt te weinig." Jaarlijks worden in Nederland honderden kinderen direct na de geboorte uit huis geplaatst omdat het in hun gezin niet veilig is. Nieuwsmedia ZEELAND1 FOTO RUBEN OREEL ZEELAND 20 'Ongeschikte vrouw mag geen kinderen krijgen' Nadia Berkelder Rotterdam Hugo de Jonge, wethouder »P4 SdiedneM Zaandam. zaterdag 1 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Wolken, zon en buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 232 7 116! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1