Blij met keirin-goud l 22 °C Kras Kortingsdagen Spoedbruiloft voor Kelly Kerk wordt een vesting EU wijzigt regels nieuwe hypotheken Bij nieuwe hypotheken mogen banken mensen niet langer straffen met een torenhoge boete als ze versneld een groot deel van hun woningschuld willen aflossen. Walcheren Wielrenster Elis Ligtlee kan het zelf haast niet geloven, maar het is waar. Ze heeft goud gepakt in Rio! Steeds meer kerken installe ren bewakings camera's Voortaan kan de bank alleen nog maar een vergoeding vragen voor de directe kosten die ontstaan doordat een groot deel van de hy potheek vervroegd wordt afbe taald. Boetes zijn taboe, zo blijkt uit nieuwe Europese regels die sinds kort geruisloos zijn inge voerd. Het CDA wil dat het kabi net zo snel mogelijk haarfijn in kaart brengt hoe banken met de nieuwe regels omspringen. Bijna alle bestaande hypotheek contracten in Nederland beper ken de huizenbezitter momen teel in de aflossing van zijn wo ningschuld. Die mag, afhankelijk van de voorwaarden van de bank, jaarlijks maximaal 10 of 20 procent van het originele hypo theekbedrag boetevrij aflossen. CD A-Kamerlid Pieter Omtzigt is blij met de nieuwe Europese re gels, maar wil nu wel van het ka binet weten welke banken die ac tief zijn op de Nederlandse hypo theekmarkt welke boeteformule hanteren. Ook zijn er banken die Voortaan kan de bank alleen nog een vergoeding vragen voor directe kosten geen onderscheid maken tussen nieuwe en oude hypotheken, maar een complete lijst ont breekt nog. Omtzigt: „Natuurlijk hebben de meeste woningbezitters niet zo veel geld klaarliggen dat ze in grote stappen versneld kunnen af lossen zonder boete. Daarom zou den banken ook kunnen aanbie den om elk jaar het bedrag dat af gelost kan worden, om te zetten in een nieuw hypotheekdeel met een veel lagere rente. Als jouw bank dat niet wil doen, kun je ge woon overstappen." De Nederlandse Vereniging van Banken stelt dat onze wetge ving al in hoge mate voorziet in de bescherming van consumen ten. Een woordvoerder van de NVB benadrukt daarnaast dat voor de meeste mensen de ruim te om kosteloos af te lossen, vol doende is. Volgens manager belangenbe hartiging Nico Stolwijk van Vere niging Eigen Huis is het 'een groot winstpunt' dat banken mensen niet meer ongebreideld mogen straffen wanneer ze veel extra aflossen. „In een aantal ge vallen zal de te betalen vergoe ding veel lager uitpakken, voor zien wij." VEH bekijkt nu bij de belangrijkste geldverstrekkers hoe zij de regels toepassen. Korting op alle reizen! K. Nieuwsmedia SPORT1&2 ZEELAND 2 Geen boete bij snel aflossen Edwin van der Aa Den Haag ZEELAND 16: commentaar Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg HH Zie: kras.nl/actievoorwaarden maandag 15 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Geleidelijk meer zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 191 7 11688 5 5 5 5 30 Kelly uit Bergen op Zoom is terminaal ziek en wil niets liever dan met haar grote liefde Ralph trouwen. Haar vriendin Moniek probeert dit via een doneeractie mogelijk te maken. »P7 FOTO MILAN RINCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1