16 ZEELAND Met 4-2-zege op Corn Boys bekroont dorpsclub historisch seizoen Corn Boys krijgt een herkansing tegen Koewacht, dat gisteravond op de valreep verloor bij Achtmaal. vrijdag 27 mei 2016 Groede viert feest. Door een 4-2-overwinning op Corn Boys was de promotie een feit. foto ronald den dekker Vlissingen Groede heeft een historisch sei zoen bekroond met promotie naar de vierde klasse van het zondag voetbal. De dorpsclub kwam ver der dan ooit tevoren in de dis trictsbeker, waaraan het in ASWH een vriend voor het leven over hield. Maar de echte prijs pakte de club gisteravond door een 4-2-overwinning op Corn Boys. Deze Sasse club krijgt nu een herkansing om vierdeklasser te blijven tegen Koewacht, dat pro motie gisteravond misliep door een 3-2-nederlaag bij Achtmaal. Vogelwaarde redde zijn eer door een 2-1-zege op SC Emma, dat zon dag nog met 5-0 te sterk was. Groede-Corn Boys 4-2: Groede was de bovenliggende partij en gaf de promotie extra glans met vier prachtige doelpunten. Drie schoten eindigden stijf in de krui sing. Edwin Brandt zette de thuis ploeg na een kwartier op 1-0. Kort voor rust verdubbelde Wesley Ste- ijaert de marge: 2-0. Ook na de hervatting had de thuisploeg het beste van het spel. Zo'n kleine 400 toeschouwers zagen niette min dat Corn Boys kort na rust door Sebastiaan de Meijer de ach terstand kon verkleinen: 2-1. Daar na nam Groede opnieuw het ini tiatief. Ruben Dey en Bart van den Hemel zetten de nummer twee van de vijfde klasse op 4-1, waarna Sebastiaan de Meijer (weer met een kopbal) de eind stand op 4-2 bepaalde. Achtmaal-Koewacht 3-2: Het ve nijn zat hem in de staart van deze spannende wedstrijd. Terwijl ie dereen zich al opmaakte voor ver lenging, werd Alex Luca voor Acht maal matchwinnaar. De zege was verdiend, omdat de thuisploeg meer aan de bal was en een aantal opgelegde kansen onbenut had ge laten. Omdat Koewacht via Jens de Cock (0-1) en Zoë Schelfhout (1-2) wel trefzeker was, moesten de Brabanders steeds in de achter volging. Lars Kools (1-1) en Jacky Mertens (2-2) brachten de thuis ploeg langszij, waarna de trekker in de laatste minuut werd overge haald. Vogelwaarde-SC Emma 2-1: Na de oorwassing (5-0) in Dordrecht nam Vogelwaarde sportieve revan che. De Zeeuws-Vlamingen be kroonden een goede wedstrijd met een zege, die veel groter had kunnen uitvallen. Vogelwaarde was de hele wedstrijd veel meer in balbezit en kreeg talloze moge lijkheden. Daarvan werden er te weinig benut. Nadat de bezoekers al in de eer ste minuut door Nick Bolte (ex-FC Dordrecht en ASWH) op 0-1 waren gekomen, slaagden al leen Rens de Dijcker en Arjen Hiel erin om te scoren. Jan Dagevos Vlissingen De voetbalvereniging Zeeland Sport stapt met het eerste elftal over naar het zaterdagvoetbal. De Vlissingse club begint in het nieu we voetbalseizoen in de vierde klasse. Trainer wordt Salim Ben Sellam. Het bestuur van Zeeland Sport kwam de afgelopen periode tot de conclusie dat het eerste elftal op zondag geen toekomst meer had. Het werd steeds moeilijker om een team op de been te brengen. Zeeland Sport maakte het voor bije seizoen afin de vierde klasse van het zondagvoetbal, maar de gradeerde wel. „Er is te weinig aanvulling", zegt voorzitter Willem Alewijnse. „We hebben geen jeugd. We heb ben links en rechts geïnformeerd en uiteindelijk kwam er naar vo ren dat het beter was om naar de zaterdag over te stappen. Het bloedt dood op zondag." Zeeland Sport, dat zo'n 140 le den heeft, had al een recreatief Salim Ben Sellam wordt de nieuwe trainer van zaterdagteam in de vierde klasse team op zaterdag. Daar wordt nu het eerste elftal aan toegevoegd. De overige twee seniorenteams blijven op zondag spelen. Voorzit ter Alewijnse heeft inmiddels de KNVB op de hoogte gesteld. „We hopen op een plek in de vierde klasse A", zegt hij. „Dan komen we weer veel oude bekenden te gen, zoals Domburg, De Noorman nen, Kwadendamme. Dat zijn alle maal clubs waar we vroeger op zondag tegen speelden." Salim Ben Sellam gaat de hoofd macht van Zeeland Sport trainen begeleiden. De trainer is zelf nog actief op het veld bij het eerste zondagelftal van Vlissingen en dat valt dus prima te combineren. „Hij heeft ook een groot netwerk en via hem komen er ook weer spelers naar Zeeland Sport", ver telt Alewijnse. „Leuke bijkomstig heid is dat het veel jongens betreft die in de jeugd bij Zeeland Sport hebben gespeeld." De eerste selectie zal uiteinde lijk uit achttien tot twintig spelers bestaan. Vlissingen-speler Salim Ben Sellam wordt de eerste trainer van Zeeland Sport 1 op zaterdag, orange pictures/wj dijkdrent Groede beloont zichzelf met plek in vierde klasse Ook Zeeland Sport naar zaterdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71