Verboden te bellen Dit is miljonair Fietsen in Twente 20 °C Lot is kringloop of meubelboulevard Grote verschillen in de steun die vluchtelingen krijgen voor de inrichting van hun huis. Van lening van 3.500 tot gift van 12.500 euro. Walcheren Minister Schultz wil het gebruik van mobieltjes op de fiets verbieden Carlos de Smit woont in Sluis, de gemeente met de hoogste miljonairsdichtheid van Nederland. 'Totaal onbelangrijk', relativeert de docent maatschappijleer, die zelf natuurlijk ook een paar miljonairs kent. „Je kunt stinkend rijk zijn en bijzonder ongelukkig." Reportage uit Sluis, waar je met de Jaguar naar de Lidl gaat. Vluchtelingenwerk Nederland hekelt het contrast omdat het on eerlijk zou zijn. Asielzoekers met een status kunnen niet zelf hun woonplaats uitzoeken. Het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) bepaalt waar een vluchte ling een woning krijgt. Die toe wijzing bepaalt dus of de status houder naar de meubelboulevard kan of dat het de kringloopwin kel wordt. Uit onderzoek van het Bra bants Dagblad onder dertig ge meenten blijkt dat een gezin met twee kinderen in Oisterwijk een gift krijgt van ruim 10.000 euro om het huis in te richten, op lopend tot 12.500 voor een huis houden van zes. In het nabijgele gen Veghel ontvangt het gezin van vier een lening van 3.500 eu ro voor nieuw keukengerei, meu bilair en vloerbedekking. „Het zou goed zijn als de verschillen in Nederland niet zo groot zijn", zegt Vluchtelingenwerk. De zogenoemde inrichtingskre dieten vallen onder de bijzonde re bijstand en zijn bedoeld voor mensen die zelf niet genoeg geld hebben om hun inrichting aan te schaffen. Bijzondere bijstand is een taak van de gemeente. Die be paalt dan ook zelf de bedragen en aflossingsvoorwaarden. De bij stand geldt niet alleen voor vluch telingen, maar kan ook worden gebruikt voor inwoners die om een andere reden geen geld heb ben voor de inrichting van hun (nieuwe) huis. Een stad als Til burg is er jaarlijks vele honderd duizenden euro's aan kwijt. Vluchtelingenwerk Nederland zegt dat de grote verschillen in de gemeentelijke bijdragen voor heel Nederland gelden. „Meestal is het een lening die binnen drie jaar moet worden terugbetaald, het geld wordt ingehouden op de uitkering. Dat het volledig een gift is, komt niet veel meer voor. Sommige gemeenten geven ook wel vouchers voor de kringloop. Het zou goed zijn als de verschil len tussen gemeenten niet al te groot zijn." Vluchtelingenwerk is niet te gen terugbetalen, maar hoopt dat gemeenten rekening houden met de slechte financiële positie van vluchtelingen. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) laat weten dat de tarieven gebaseerd zijn op het minimumbedrag dat nodig is voor een complete, nieu we inventaris. In Binnen &Buiten Tuinexpert Romke van j* deKaa beantwoordt lezersvragen Kras.nl/54092 of bel 0900-969770cPg geen Steun migrant is willekeurig Chris van Mersbergen Merel van Beers Den Bosch Een gezin met twee kinderen in Oisterwijk krijgt 10.000 euro om een huis in te richten, dat loopt op tot 12.500 euro voor zes mensen FOTO RONALD DEN DEKKER Geniet van de groene en rustige omgeving nabij het dorp Boekelo. 4-sterrenresort midden in het Twentse coulisselandschap Inclusief ontbijt, 1 x 3-gangendiner en 1 x fietshuur of lunch Klantbeoordeling 8,1: "Heerlijk ontspannen in Twente" iflt Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten vrijdag 27 mei 2016 Zonnig met enkele buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 123 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1