Ook scootmobiel mag niet te hard Waarom Leicester kampioen van Engeland is NIEUWS 13 0KÖÖWËDÊALNL) Onbekende spelers en een relatief kleine begroting. En toch werd Leicester City kampioen van Engeland. fruits loom. Nu slechts ChampionS^ at kunnen we in de gewone wereld le ren van het 'mira- kei' van Leicester? Je kunt er heel ingewikkeld over doen. Maar dat hoeft natuurlijk niet. „We heb ben gewoon heel veel plezier", luidt de analyse van Leicester Ci ty-verdediger Christian Fuchs. Bekijk het filmpje van het mo ment waarop zijn club dan toch echt de beste van Engeland werd, en je weet meteen waarover hij het heeft. De voetbalclub van Leicester, een niet al te spannende stad in de oostelijke Midlands, was vorig seizoen op een haar na gedegra deerd. Daar lag niemand wakker van, de supporters maakten zich op voor weer een moeizaam sei zoen. Maar de nieuwe trainer, de Italiaan Claudio Ranieri, smeed de met beperkte middelen een team dat uiteindelijk de aller sterkste bleek in de allerduurste competitie van Europa. Wat is zijn geheim? „Nou, er is in elk geval iets dat mij meteen opvalt", zegt de Tilburgse hoogle raar arbeidseconomie, en voetbal liefhebber, Jan van Ours: „De spelvreugde spatte er van af. Dat is meteen een mooie les voor lei dinggevenden: zorg voor een re laxte sfeer, zorg voor vertrou- 'De spelvreugde spatte er van af. Een les voor leidinggevenden: zorg voor vertrouwen' wen." Consultant Ed Weenk, schrijver van het boek De perfecte pass (wat de manager kan leren van de voetbaltrainer), noemt dit „het kweken van collectief en thousiasme. En niet alleen de ma nager heeft daar een belangrijke rol in, ook de grote baas." In het geval van Leicester City is dat de Thaise eigenaar Vichai Srivaddha- naprabha, die volgens de spelers altijd een grote lach op zijn ge zicht heeft. „Je ziet het tegendeel bij Real Madrid", zegt Weenk. „Daar is de voorzitter ook voort durend in beeld, maar dan om de boel te verzieken." Een andere belangrijke les: ken je beperkingen, doe het met de middelen die je hebt. „Als je niet veel te besteden hebt, ga dan op zoek naar de juiste mensen", zegt Van Ours. „Ook als dat mis schien mensen met een krasje zijn." Ken je kwaliteiten, zegt ook de Nijmeegse filosoof en organi satiedeskundige René ten Bos. „Zó belangrijk. Wist je dat Leices- ter dit seizoen op twee na het minste balbezit heeft gehad? Als je goed kunt counteren, doe dat dan ook vooral." Verder is het na tuurlijk zo klaar als een klontje, zegt hij: „Dit kampioenschap is een puur mirakel. De verhouding tussen geld en prestatie is com pleet belachelijk gemaakt. Het is natuurlijk niet de triomf van het socialisme, maar met geld smij ten is ook niet alles." En als hij er als filosoof naar kijkt, nou, „dan is het een sprook je, niet meer en niet minder. Nie mand misgunt het ze. Dat is toch bijzonder?" ZWIJNDRECHT. Woest is Riekie Bakker (69) uit Zwijndrecht. Haar scootmobiel kan sinds een reparatie nog maar 12 kilometer per uur rijden, in plaats van 17. De Sociale Dienst Drechtsteden gaf onderhoudsbedrijf Me- dipoint opdracht de snelheid te rug te schroeven. Bakker baalt als een stekker. Haar scootmobiel viel af en toe stil, soms op ongelukkige mo menten. Maar dat ook de snel heid teruggeschroefd werd was een onaangename verrassing. Ze kan haar boosheid nauwelijks de baas: „Mijn eigen bijdrage voor de Wmo is bijna verdubbeld en daarvoor krijg ik minder huis houdelijke hulp en een tragere scootmobiel." Medipoint handelt in opdracht van de gemeente. Ook andere scootmobielen krij gen een begrenzer. De Sociale Dienst Drechtsteden bevestigt dat zij de snelheid van haar door haar verstrekte scootmobielen standaard laat beperken, al zeker anderhalfjaar. „Dat doen we van wege de veiligheid, er zijn veel klachten over de snelheid van scootmobielen. Vergeet niet dat mensen er ook mee door win kels rijden", zegt Mark Benjamin. Voor de snelheidsbeperking is geen enkele wettelijke basis. Scootmobielen mogen 17 kilome ter per uur rijden. De sociale dienst ziet echter geen proble men in de beperking: „Een scoot mobiel is bedoeld als vervanging van lopen. Dan is 12 kilometer nog een flinke snelheid." DAGAANBIEDINGEN VAN 4 MEI Nu slechts €19,95 80% 75% 29,95 Nu slechts €18,95 68% 72% Vanaf slechts 199,- Nu slechts €14,95 71% Nu slechts €39,95 ICESTERCIT WOENSDAG 4 MEI 2016 Fans van Leicester City vieren feest bij het stadion van de club. foto Craig Brough/Reuters Het ging vooral om het plezier door Mark van Assen W Jan van Ours hoogleraar door Peter Koster HD 720P Night Vision Dashcam van Quintezz Aangeraden door politie, verzekeraars en rechtbanken Compacte HD Dashcam met 2,4"LCD Scherm Voorzien van HD wide-angle lens Geaccepteerd als bewijs - bewijs je onschuld! Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 80% €80,- korting korting 12-pack T-shirts van Fruit of the Loom Ideaal om te dragen onder overhemden en truien Ook perfect om in te sporten Van uitstekende kwaliteit Keuze uit v-hals of ronde hals Gemaakt van 100% stevig katoen Adviesprijs Korting U I €119,95 75% €90,- Premier Homeline WiFi Versterker 300Mbps Tot wel 100 meter meer bereik In elke hoek van je huis, kantoor of tuin snel en stabiel internet Ideaal voor volledig bereik op zolder Eenvoudig te installeren "PTtEMIETT Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 68% 41,- korting korting. Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij- en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! Adviesprijs Korting U bespaart: 699,00 72% 500,- Traagschuim hoofdkussen van SleepMed Optimale drukverlaging; ontlast nek, rug en schouders Uitgerust wakker worden Geschikt voor rug-, buik- en zijslapers Past in iedere gangbare kussensloop SLEEP Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 75% €45,- korting Krachtige Draadloze MultiTool Zagen, schuren, polijsten, slijpen, beitelen en nog veel meer Onmisbaar in ieder huis Geleverd incl. vele accessoires en opberg koffer Garantie: 5 jaar Adviesprijs Korting U bespaart: €139,95 71% €100,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! PPberPoy l) NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! 2015-16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13